Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Doğumda oksijensiz kalan (Asfeksi) bebeğim 36. gününde. Bu konudaki tecrübeleriniz..?

rabbım sızlere sabr yavrularınıza sıfa versın.ınsallah guzel haberlerınızıde alırız.

Cok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için. Size de geçmiş olsun inşallah hiçbirşey görmemiş gibi oluverirsiniz..
Evet sizin durumunuz iyi gibi görünüyor bize göre.. SP ve epilepsi bizde kesin zaten. Kolları bacakları sürekli kasıldığı için fizik tedavi alıyor yoğun bakımda. Taş gibi zaten eklem yerleri bükülmüyor. Kasılmalar yüzünden ciddi sıkıntılar yaşıyor. 2 kez epilepsi krizi de geçirdi.Epileptik ilaçlar alıyor. Sizde beyin hasarı çok çok az seviyede gibi görünüyor. Bebeğiniz büyüdükçe tolere edebilir, beyin geliştikçe varsa eksik olan bazı işlevleri yerine getirebilir.. Öyle demişlerdi bize de ama hasar oldukça büyük olduğu için sanırım bizim için pek geçerli olmayacak bu durum.Oksijensiz kalması az olan bebeklerde ciddi gelişmeler oluyor zaman içinde. O yüzden sizin adınıza çok sevindim. Serviste misiniz evde mi şu an.. Benim başka platformda karşılaştığım bir annenin bebeği 10 aydır yoğun bakımdaydı.. O entubeydi ama bu durumdaki bebeklerde entube olup olmamak çok ta önemli degilmiş doktorumuz öyle dedi. O bebeğini geçtiğimiz günlerde kaybetti.Beyin sıkıntılı olunca belli zaman sonra iç organlarda da sorunlar başlıyormuş çünkü.Ve tabi ki tekrar eden enfeksiyonlar, ciğere giden sıvılar nedeniyle ölüm riski büyüyor.Bizim doktorumuz bize umutlanmayın olumlu gelişme pek olmaz artık dedi. Bu bebeklerde geri dönüş ve iyileşme imkansiza yakın diyor.Ağır hipoksi olan yenidoğan bebeklerden bahsediyorum tabi. Daha hayata yeni başladığı için avantajsız oluyorlar dedi. Durum bu..Allah herkesin yardımcısı olsun
Ayaz Mert

Biz evdeyiz.. 4,5 aylık oldu... Doktorlar genelde en kötü senaryoyu söylüyorlar benim gördüğüm..ve bunu da yüzünüze pat diye söyleyiveriyorlar... bizimkinden de çok olumsuz bahsetmişlerdi, hala da bahsediyorlar...o yüzden inşallah sizin yavrunuz da doktorları şaşırtır-yanıltır.. Gerçekleri kabullenmekle beraber inancınızı yitirmeyin, dik durun ve güçlü olmaya çalışın.

Çok teşekkür ederim.O yüzden örnek arıyoruz ya zaten sürekli..O bebek öyleydi nasıl olmuş bu bebek böyleydi nasıl olmuş diye..Allah kimseyi bizim yasadiklarimizla sınamasın.

@ugir

Amin.

@XIIF
Merhaba, üzerinden cok zaman geçti ama Pars bebek nasıl oldu acaba

Amidemerve
Merhabalar uzun zaman olmuş acaba bebeğinizin sağlık durumu şuan ne durumda? Benim bebeğim de oksijensiz kaldı Mr ultrason vs temiz çıktı fakat hala tedirginimm şuan ne aşamada bebeginiz

@Ates ve Can annesi
Çok çok geçmiş olsun rabbim yardımcınız olsun. Çok açıklayıcı ve faydalı olmuş
yazınız. Şimdimlar nasıl? Benim de bebeğim 50gunluk Mr ultrason temiz çıktı . Fakat doktorlar fiziksel engel kalabilir diyor bir yaşına gelince anlaşılır mis . Epilepsi nöbetleri geçirme vs çok daha olasıymıs

Üst Alt