Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Doğuş Engelli ve Özürlülerle Dayanışma ve Koruma Derneği

mesuti

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Belçikadan, Türkiye'ye uzanan eller....

Teşekkürler ''Dogus Dernegi'' teşekkürler.
Belçikada 5 bayanın yönetim kurulunu oluşturması ile kurulan bu dernek gün geçtikçe
çalışmalarını hızlandırıyor ve Türkiyede ki engellilere desteklerini artırıyorlar.Bu hafta bir tır dolusu Akülü araba gönderdiler.
Yardımlarını ve desteklerini esirgemeyen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Dogus Dernegi iyi bir örnek olmalı...

Dernekle iligili çıkan çalışmaları okumak için aşağıdaki link i kullanabilirsiniz.

http://www.belturk.be/go.php?go=030641&pg=1

Sonunda Amerika'dan değil de Belçika'dan TIR DOLUSU AKÜLÜ SANDALYE geliyor, internette o maili dolaştıranlar birşey biliyorlarmış da gönderiyorlarmış demek ki :D

Şaka bir yana ben de DOĞUŞ derneğini kutluyorum. Bu tür organizasyonların devamını diliyorum :)

Teşekkürler Doğuş Derneği bu ve bunun gibi çalışmlar dünya genelinde yaygınlaşmalı :)

İŞTE ÖRNEK BİR DERNEK ÇALIŞMASI TEŞEKKÜRLER DOĞUŞ ENGELLİLER DERNEĞİ :D
KİMBİLİR GÖNDERDİKLERİ YARDIMLARLA KAÇ ENGELLİ ARKADAŞIMIZIN DAHA YAŞAMI BİRAZ DAHA KOLAYLAŞACAK

mesuti adını soyadını yazabilir misin ? Bu teşekkürü köşemde mektup şeklinde vereceğim.

Serkan benim adımımı sordun Mesut İncesu.
İlgine tşk ederim .

Bütün arkadaşlara yazılarında Dogus dernegi için iletmiş oldukları tşk ve iyi dilekler içinde ayrı ayrı hepinize ben teşekkür ederim.

Bu sayfayıda Belçikada ki Dogus dernegi Yöneticilerine ileteceğim.

Böyle bir derneğin varlığından bizi haberdar ettiğin için teşekkür ederim mesut.

ne kadar güzel böyle haberleri almak. Umarım t.sandalyeler ihtiyaç sahiplerine ulaşır ve birileri tarafından sümen altı edilmez. Nede olsa Türkiyeye geliyor değil mi :lol:

Teşekkür ederim Doğuş Derneği...

Sizi alkışlıyorum...........

Çok dogru Dilemma İnşallah ihtiyac sahiplerine
ulaşır demişsin ulaşıyor hiç şüphen olmasın.
Arada bazı kişiliksiz insanlarada rastlıyorlar tabiki.
İnşallah rastlamazda ihtiyacı olanlar kullanır.

Türkiyede vakıflar ve belediye dagıtımını yapıyormuş bu yardım için Türkiyeye gelen araçlar ve aletleri.
Dogus dernegi yetkilileri bütün işleri Belçika dan yürütüyorlar.
Hepsine sonsuz teşekkürler.

Böyle derneklerinde hızlı artmasını isteriz.

Mesut bir aksilik olmazsa mektubuna yer vereceğim.. Olmazsa haftaya...

Serkancığım yayınlayıp yayınlayamayacagını
bildirirsen bende belçika daki yöneticilere
bildireceğim.Onlarda takip etmek istiyor bu haberi.

İlgine çok teşekkür ederim.
Yazan arkadaşlarada tekrar tşk ederim yüreğinize sağlık.

Not: Sizlerle paylaşmış olduğum yazının gereken ilgiyi görmediğini düşünüyorum. :( :( :(

mesuti' Alıntı:
Not: Sizlerle paylaşmış olduğum yazının gereken ilgiyi görmediğini düşünüyorum. :( :( :(

Bizim derneklerimiz kıskanmasın diye teşekkür mesajı yazmamıştım mesuti :D

Sitenin linkindeki yazıları buraya taşıyorum gözönünde bulunsun diye...

Doğuş Engelliler Derneği,bir büyük başarıya imza attı

03-10-2005 | 12:10

İşte örnek bir dernek; Doğuş Engelliler Derneği

Onları ne kadar övsek azdır. Onlar mübarek Ramazan ayı öncesi bir Tır dolusu malzemeyi Türkiye’de muhtaç durumda bulunan engellilere yetiştirebilmek için yoğun bir çaba harcadılar ve başardılar.
Onları çalışırken görmeliydiniz. Tüm dernek yöneticileri, eşleri, çocukları, komşuları, bulundukları yörenin yerel yöneticileri ve onlara maddi, manevi hiç bir yardımı esirgemeyen Türk işadamı Ramazan Günay hep birlikte. Elele.

p_2982_m.jpg

İşte size örnek bir dernek. Belçika Doğuş Engelliler Derneği. Bu güzide derneğimizin çalışma temposu ve düzeninden öğreneceğimiz çok şey var. Kendilerini tebrik ediyorum.

Ne dediler?.

Nurten Yalçın:
Doğuş Engelliler Derneği Başkanı Nurten Yalçın son yardım kampanyaları süresince kendilerine yardımcı olan tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür etti.
Nurten Yalçın yardımların hazırlanmasının son devresinde maddi yönden sıkıntı çektiklerini ve bu durumu aşmada basın, kültür ve cami dernekleri ve iş adamlarımızın yaptıkları katkılar için teşekkür etti.
Nurten Yalçın ayrıca çok büyük bir özveri içersinde çalışan dernek yöneticisi arkadaşlarına da şükran borçlu olduklarını belirtti.

Ramazan Günay:
Beringen Belediyesi sınırları içersinde textil alanında üretimde bulunan Türk kökenli iş adamımız Ramazan Günay’ın Doğuş Derneğinin çalışmalarına katkıları takdire şayan bir durum. Kendileri çok büyük bir mütevazilik içersinde bu yönünün basına yansımasını istemiyor. Fakat Belçika’da yüzlerce başarılı iş adamımız var. Onlara örnek olması düşüncesi ile kendisinden kısaca bahsetmek istedik. Ramazan Günay bir Tır dolusu malzemenin yüklenmesi esnasında Beringen Belediye Başakanı Marcel Mondelaers ve Belediye Encümenlerine verdiği resepsiyonda Belçika’da ve Türkiye’de muhtaç durumda olan insanlara yardımlarının aralıksız süreceğini belirtti.

Marcel Mondelaers:
Beringen Belediye Başkanı: Engelliler için toplanan malzemelerin Tır’a yüklenmesi esnasında Doğuş Derneği yöneticilerine bir ziyarette bulunan Mondelaers beraberinde Beringen Belediyesi Encümenlerinide getirdi.
Kendisi Doğuş Derneği çalışmalarını şöyle değerlendirdi.: Doğuş Derneği yöneticilerini kutluyorum. Kendilerini çok takdir ediyoruz. Bu derneği geçen yıl tanıdım. Ankara Bölgesinden bir Belediye Başkanı yapılan yardımlar için bir teşekkür ziyareti yapmıştı. Bu vesile ile tanıştık. Bizler elbette üzerimize düşeni yapıyoruz. Bu derneğe herkes sahip çıkmalı. Muhteşem bir iş yapıyorlar.

Selahattin Koçak.
Beringen Belediyesi Encümeni. Bizler Doğuşu tanıyoruz. Destekliyoruz. Doğuş Derneğinin sadece Türkiye’ye değil, aynı zamanda Belçika’da ki Türk’lere de faydası var. Bizler eskiden engelli çocuklarımızı daha çok evde kapalı tutuyorduk. Doğuş Derneği bu konuda yeni bir anlayış getirmeye başladı. Artık bu bölgede engelli çocukları olan Türk’ler de, çocuklarını bir engelli arabasıyla dışarı çıkarıp Belçika’lılar gibi gezdiriyorlar. Engellilere daha fazla özen göstermeye başladık. Eskiden Belçika’lı aileleri engelli çocuklarını gezdirirken gördüğümde, engelli Türk çocukları için üzülüyordum. Artık Doğuş Engelliler Derneği yeni bir anlayış getirdi. İnsanları cesaretlendirdi.

Belediye Başkanımız Mondelaers bu gün bir söz verdi. Doğuş Engelliler Derneği büyük bir depoya sahip olacak. Bu güne kadar bu konuda iş adamımız Ramazan Günay Bey depolarını bu derneğe açtı. Ama artık Doğuş Derneğinin kendisine ait bir deposu olması gerekir.

p_2984_m.jpg

Türkiye’de ki engellilere gönderilmek üzere hazırlanan Tır’ın yüklenişi esnasında yapılan ziyarete katılan Beleringen Belediyesi Encümenleri şunlardır: Belediye Başkanı: Marcel Mondelaers (CD&V) 1nci Encümen: Marcel THEUNIS (VLD) 2nci Encümen: Selahattin KOÇAK. 3üncü Encümen: Maurice WEBERS (SP.A) 4üncü Encümen: Anne WOUTERS-CUYPERS (CD&V) 5inci Encümen: Annie LEYSSEN (CD&V). 6ıncı Encümen: Mario VOLDERS (CD&V). 7inci Encümen: Dave SCHOPS (Sp.A)

Hüseyin DÖNMEZ

Sevgili Mesut bizi böyle bir derneğin oluşundan haberdar ettiğin için Susurluk Engelliler adına çok teşekkür ederim,
Sayın Doğuş Engelliler Derneği gibi bir Derneğin oluşu bile biz Susurluk tekerlekli sandalye bağımlı yaşayan Engellilere moral ve umut oldu ,dilerim Sayın Doğuş Engelliler Derneği de sesimizi duyar,
Sayın Doğuş Engelliler Derneğine sonsuz teşekkürlerimi sonsuz saygılrımı sunarım.
Saygılarımla.

Sema tşk ederim sagol link i açmışsın.:)

Serkan erol sağlık olsun haftaya çıkar inşallah bende doğuş derneği yetkililerine bildiririm.

Naimsav bey size tşk ederim ilginizden dolayı inşallah Doguş dernegi sizide görür.

Onlar isimsiz kahramanlar sessiz sedasız engellilere araçlarını ulaştırıyorlar ve artık bir siteleri var. Onların ne dernek binası ne telefonları ne faksları var. Özel ev telefonlarını, cep telefonlarını kullanıyorlar. Bu tür masrafları lüks olarak görüyorlar. Çünkü onlar bu masrafların yerine engellilere gidecek bir fazla araç olarak düşünüp öyle hareket ediyorlar. Engelli dostu bu cesur yürekli insanları tanımak isterseniz site adresi : www.dogusdernegi.com

Sizi ve size destek olanları candan kutlar,sağlıklı bir yaşam dilerim.
www.dogusdernegi.com'a .Saygılarımla

Merhaba arkadaşlar, ben sizden bir soru sorabilirmiyim? belçika nasıl bir yer.Engelliler için yaşam standartı ne şekilde ben ablam dediğim birisinin yanına belçikaya yerleşmek gibi bir düşüncem varda.Belçikayı bilen birisi bana bu konuda yardımcı olabilir mi? bilginiz var mı? mesela engellilere tanınan türkiyeden en farklı şey nedir? Orayı niçin seçmeliyim, ne gibi haklara sahip olurum.
Veya boşverip türkiyede mi kalmaylıyım.Sizin fikirleriniz nedir? umarım bilen birisi vardır.

selam arkadaşlar sizden belçikadaki doğuş engellliler derneğinin telefon numalarunı bana yaza bilirmisiniz acilen lazım teşekürler

Arkadaslar bende akülü araba istiyorum derneğin her sayfasına yazdım neredeyse lütfen Msj imi okuyanlar bana ulaşsın yada cvp yazsın lütfen

Merhaba mesut bey mesajlar okurken sizin derneğe ulaşabildiğinizi öğrendim lütfen siz yardımcı olur mu sunuz? Akülü arabaya ihtiyacım var cvbınızı beklıyrm

Üst Alt