Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Doktorum seni yatıralım psikiyatri hastanesine diyor fakat ben korkuyorum!?

egos45

Üye
Konular
15
Reaksiyonlar
0
merhaba arkadaşlar doktorum seni yatıralım diyor akıl ve ruh hast.hastanesine ama ben korkuyorum çünkü 2011 yılında paranoid şizofren birisi aynı oda arkadasının gözlerini oymuş internette okudum korktum çok adam manyak paranoid şizofrenmiş ben yatmam arkadaş ya banada zarar verirlerse ben söleyecem doktoruma tek odalı isterim yoksa yatmam niye önlem alınmıyor ve şuan nasıl bilmiyorum tabi hastaneler yorumlarınızı bilgilerinizi bekliyorum??

dağ başımıymış hastahanemiymiş orası buna nasıl izin verirler anlayabilmiş değilim

evet paronaya manisaya kendim manisalıyım zaten manisa iyi diyorlar doktorları felan olsun ama bilmiyorum

yat arkadaşım bişe olmaz doktoruna durumu anlat bir çözüm bulur elbette

aynen sarosata soracam doktora ne cürret ya sağlığım önemli insan sağlığı tehlikede öle manyaklar varsada bağlasınlar yada ayrı yere tıkasınlar tek yatsın kalksın

aynen kardeşim böyle saçmalık olmaz yani

Ben hastanede yatarken bı tane adam kadınlara saldırıyodu bıze bı zararı yoktu

enes kardeş ben yatacam sıkıntı olmaz deme piskopatı manyağı felan ben doktorumada sölicem öle bişey varsa yatmam sen nediyosun sen yatmışsın bilirsin güvenlik gayet iyidir herhalde tek oda varmı ben öle isterim yatarsam güven olmaz odadaki adama

Tek oda var kardes ankarada yattım 4 kere hıc bısey olmadı normal şizofrenı hastalarıydı

ne yapmalıyım arkadaşlar neyim var sizce

ya ben sacma sapan hareketler yapıorum yalnız kaldığımda sora sesler duyuyorum ama o seslere cevap veriyorum ayrıca mesela bana o sesler cenene vur dio vuruom oraya dokun dio dokunuom boğazını sık dior yapıom arkadaslar neyim var sizce??

Arkadaşım sizde büyük olasılıkla şizofreni rahatsızlığı var ve hastaneye yatmanız gerekir. Orada size uygun ilaç tedavisi başlayacak, dozunu ayarlayıp taburcu edecekler.

Merak etmeyin, tehlikeli hastalar normal hastalarla aynı odaya, hatta aynı bölüme bile yatırılmaz.

Tedavi olmazsanız o sesleri duymaya devam edersiniz, hayatınız çekilmez bir hale gelir. Ayrıca çevrenize de zarar verebilirsiniz. Tedavi ile şikayetlerinizin büyük çoğunluğu ortadan kalkacaktır.

teşekkürler arkadasım cok iyisin ya ufaklımda gecirmiş olduğum travmalarla ilgili bu ayrıca zihnimde zihindede var gerilik nasıl olucak araba felan kullanamıom ben basmıo saksı ve hani derler ya ruh gibisin len ben nerde olsam ruh gibi duruyon diolar öle genelde ben heyete girmiştim yav adamlara unuttum eksik eksik anlattım depresyon yazmıslar oran yok hastaneye yatsam daha garanti olur sanırsam hastalığım meydana cıkar dimi heyet daha rahat karar verir ??

Evet... sizi gözlemleyip, konuşup sorunun ne olduğunu anlayacaklar. İlaç tedavisine başlayıp uygun ilaç ve doz ayarlaması da yapacaklar.

Majör Depresyon da olabilir ama ben şikayetlerinizin şizofreni ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Şizofreni de tedavi edilebilir bir hastalıktır. Hastaneye yatmanızda büyük yarar var.

aynen 4-5 sene önce cıktığım doktor babamın yanında şizofren demişti bu askerlik yapamaz dedi hakketende bildi dostum askere bi gittim varya ooooğ rezillik zor yaptım askerli zihnen olsun felan alay ettiler benle o silahlı hareketlerde karıştırdım şimdi kadın doktora gidiom anlattım herseyi bana bi öle dio bi böle anlattım bende ozaman yatıralım seni dio bişey demedim 1 ay sora tekrar gittim kadın basta yine tekrardan yatıralım dedi babamda vardı ulen demezmi dostum bana sende şizofrenlik yok kişilik bozukluğu var dior delirdim ya biriniz depresyon der biriniz kişilik boz. ötekiniz şizofren neyim arkadas ne oldumu bilmiom ama bukez gittimde daha sert olcam metepe dostum yemin ediom gecen boğazıma bıcak dayadım sora geri cektim bunuda sölicem bakalım yatırmıcakmı görücez

şizofrenler kendini ifade edemezmiş kadın bunu söledi bana kişilik bozuklu dio ama yatıralım bakalım yinede ne nedir ne ney değildir dior bi yandanda

sizin f kaç hastalığınız askerliği yaptınız mı yaptınız herhalde

ben hacettepede yattım. bir odada 3 kişi kalıyordu ozaman. tekli odayı seçme kardeşim canın çok sıkılır kendini hapishanede gibi hissedersin. zor olur. şizofreni hastalığında ilaç kullanımı ve düzenli alım önemlidir. bende %45 şizofreniyim. xeplion alıyorum. iğne vurunuyorum her ay. bende hastanede yattım. ayaktan takip zor olunca doktor tedaviyi düzene sokmak için yatıralım diyor. yatarak tedavi her zaman iyidir. bilginize.

abi önüne gelen bişey söylüyo ya hay böle işin ben 2007 deki doktor bana şizofren dedi askere gidemez dedi gittim ama gitmez olaydım zorluk cektim zihnen,psikolojikmen felan yıl 2014 oldu heyete girdim heyete gerci unuttum bazı seleri sölemei oran yok depresyon dediler parantez içinde tedavi altında ulan kadın psikiyatrie gidiom şimdide bana dioki ozaman yatıralım seni dio tamam dedim sesini cıkarmadı 2.ay tekrar gittim anlattım kendimi ulan bana şizofrenler kendini ifade edemez dior ulan burdaki sizofrenler nasıl edio ozaman sende dio kişilik bozukluğu var hadi burdan yak herkes bişi var dio ulan ne var bende kadını boğacam ya bukez gittimde kadına yatır diye baracam yatır beni dicem neyim var bakın diye gecen babam kola istedi benden kolanın içine yemek yağı attım gülüom konusuom kendi kendime sacmaca hareketler ohoo hatta sesler gelio hafiften o sesteki adamın adınıda benjamin koydum kadına diom erkek doktor bna şizofren demişti diom bizim doktorumuz eminim sana öle dememiştir dio delirttiler iice beni

hastaneye yatma derım cıkmak ucın dua eder sınırlenırsın cıkarın benı dıye bagırmaya baslarsın tuvalet var solan var hol var baska da bısey yok hapıs gıbı aynı

heee tabi diyene bak nasıl iyileşcem ozaman ben sölesene sora heyete girdimde nasıl ispatlıcam ne hastalı oldunu bende engelli olmak istiyom hakkımı savunuom kardeşim

zaten sinirliyim bigün intihar edip öleyim dahamı iyi kardeşim yatayım ki ne nedir baksınlar sende amma bişesin ya

Doktorum seni yatıralım hastaneye diyor fakat ben korkuyorum

eyvvvvvv dostumm

arkadaslar hastanede hastayı odasında kamerayla izliolar dimi napıo diye

sizin hastalığınız f kaç benimki f28 organik olmayan psikotik bozukluk

bende paranoid şizofreniyim her paranoid şizofreni aynı degil egos yat hastaneye düzelirsin

Bu forumu mesken tuttun sen ya :) egos kardesım madem sızofrenı ısın yat hastahaneye bu forumda durmadan aynı baslık acıyorsun korkuyorsun sızofrenı ısen hastahaneye yatacaksın :) ama gelkı ben de DOKTORLA aynı gorusteyım sende KİŞİLİK BOZUKLUĞU var. ayrıca kendınce senın SESLER duyduguna bana ınandırıcı gelmedı bu forumda bana attıgın ozel mesaj duruyor o da senın ne kadar duzgun ıfade ettıgının de kanıtıtır ama sen cok taktık bu rapora kafayı gıt yat al işte :) zaten yattıgında senı ızlıcekler o zaman sızofren olup olmadıgına karar verırler:)

hastaneye yatarsan uzmanlar,hemşireler seni gözlemlerler ve tanı koymak daha kolay olur. bu hastalık kan tahlili alınıp yada röntgen çekilip de belirlenen bir hastalık değil ki..
hastanade sana tanı koyucu ölçekler kullanacaklar,ilaç tedavisi uygulayacaklar ve dosyana işlenecek tüm durumun,tedavilerin,ilaçların vs.

adil ağzı olan konusuyo olum ona bakarsan erkek psikiyatri doktorda babama olun şizofrenn demişti onu napıcan hacı :)) bu forumu mesken tuttun dion ulen 20 gündür yoktum zaten yatıcaz allahın izniyle haziranın sonuna doğru ozaman belli olur hastalığın ne olduğu belli değil daha adil kardeş.

Yatmaya karar verdin sonunda :) Bak ben sana soylıyım ara sıra boyle kulağına sinyaller geliyor kendı kendıne oyna mesela kendini kaymakam zannet yada savcı :) O zaman sana teşhiş koyarlar sende raporu alırısn inşallah neyse kardeş herşeyde hayır vardır hayırlısı neyse o olsun :)

alemsin adil kardeş :)) hayırlısı ya allah herkesin şifasını versin bakalım ya sigortamda yok bugün sosyal yardımlasmaya gittim gelir testi için güncelleme için ben eve gelmiceklermi gelir testi için dedim yok gerek kalmadı dediler ssk ya gönderdiler tamam dediler ücretsiz bakılabilirsin diye artık insallah öledir ama borç cıkmıs ya ssk da baktırdım onada afmı ne cıkcakmıs adam dilekce yazar sileriz dedi af cıkınca

belli değil daha erola kardes

Üst Alt