Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

E-bilet Passolig uygulaması. Engelliler nasıl yararlanacak?

Engelli raporunu nereye götürüp o parayı geri alabiliyorsun ?

arkadaslar merhaba,

ben passolig kartı alacagım ama banka kartımı kredı kartımı yoksa cuzdan olan dan mı alacagım onu bılemedım yada her hangı bırı olabılıyormu passolıg kartının engelli bileti alma rezaletınden kurtulmak adına sırf ezıyet onun ıcın alıp mac gunu snrm arastırdıgım kadarı ıle engellı gısesıne gıdıp hemen tek bılet yukleyebılıyormus gorevlı passolıg kartına?
sımdıden tsklr bılgıler ıcın.

Bazı kulupler biletleri sınırlı sayıda veriyormuş,bazılarıda internetten önce başvuru yapmak gerekiyormuş.
Bu passolig ve bilet alma olayını sade anlaşılır biçimde komple anlatacak kimse yok mu?
mesela
passolig kartını nerden alacaz,passolig kartı ne kadar süre ile geçerli
kartı aldık diyelim bileti önce internetten mi alacaz yada maç için başvurumu yapacaz ,yoksa hiç bişey yapmadan maç günü gidip gişeden engelli kartı ve passoligi gösterip mi bilet alacaz
yanımızda bir kişi girebilir deniyor yanımdaki kişinin refakatçı kartı yoksa girebilir mi,oğlumla,kızımla ,torunumla,kız arkadaşımla vs maça girebilirmiyim refakatçı kartı olmadan.
bu kartla her maça girilebiliyor mu
biletler sınırlı mı
vs vs ... kısa,öz ve sade lütfen

süper yazmıssın polat34 ıns bu konunun sonu hayırlı bı sekılde rahat gırebılecek vazıyette saglıklı bır karar cıkar yada olusturulur.
ama netten kartı talep edıyorsun adresıne gelıyor kart ve engellı kartınla gıseye gıdıp bılet yukletıyormussun karta sadece benım anladıgım sımdılık bu. syglr

xman5734 bu olayı başından sonuna tam anlatacak kimse yok herhalde,herkesin bilgisi yarım yarım

Polat34 aynen oyle bende 2-3 defa aradım cagrı merkezını malesef calısmalar devam edıyor dedı calısan arkadas e dedım bu sekılde nereye kadar engele engel cıkıyor ne anlamı kaldı kı sımdı dedım bunu lutfen yetkılı yada yetkılılere ıletın dedım boş ama oyle konusma oldu aramızda ıns passolıg muhabbetı hallolu da kısa zamanda ilk macıma giderim.Biri de cıkıp aydınlatamıyor bızı.

Arkadaşlar bir kardeşimiz passolig'e sormuş sosyal platformda gelen cevap aşağıda!!
Kısaca Passolig mecburi.....

Ertur Menteş slm ben %78 oranla engenliyim bize maça giriş uygalaması nasıl özürlü kartım var nasıl alınmalı engenli passolig kartı varmıdır ve ücretsizmi ?

18 Kasım 2014, 20:57

PASSOLİG Merhaba Ertur Bey, 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliği Önleme Kanunu yer alan hükümler nedeniyle futbol müsabakalarına kartla girilmesi zorunludur. Bu sebeple ücretli olarak Passolig Kartı almanız gerekmektedir. Engelli vatandaşlar maç günü bilet satış gişelerine giderek ücretsiz koltuklarını Passolig kartlarına tanımlatabilirler. Tanımlama esnasında Başbakanlık Engelli Kart ibrazı zorunludur. Size uygun Passolig Kartları hakkında detaylı bilgiyi https://www.passolig.com.tr/hangi-passolig-karti-bana-uygun adresinden öğrenebilirsiniz. Teşekkürler.

Herkese merhaba arkadaşlar.

Galatasaray taraftarı olarak izlediğim yolu kısa ve öz şekilde anlatayım.

Öncelikle passolig kartı almanız gerekiyor. Passolig sitesinden istediğiniz türdeki bir karta başvurun, ben passolig kredi kartı aldım.

Galatasaray kulubü TTArenadaki maçlar için maç gününden 3-4 gün önce resmi sitelerinden o maç için engelli başvuru formu doldurma ilanı çıkartıyor. Formda başbakanlık kimlik kartının seri numarasınıda istiyor. Refakatçı isteyip istemediğinizi soruyor. İstiyorsanız refakatçınızın ismini ve tc kimlik numarasını giriyorsunuz BURAYA DİKKAT refakatçınızında passolig kartı olması gerekiyor

Ardından yine Galatasaray kulubü resmi sitesinden maça girmeye hak kazanan engelli kişilerin ve refakatçıların isimlerini yayınlıyor. Bu sayı Galatasaray kulubünde 260 kişi ile sınırlı.

İsmininz çıktı ise maç günü 10.00 ile 18.00 arası arenadaki gişeden (bu gişe engelli gişesi diye ayrılmış en sondaki gişe) sıra beklemeden alıyorsunu. Gişeye gittiğinizde kendinizin passoligini refakatçınızın passoligini ve başbakanlık kimlik kartını gişe görevlisine vermeniz gerekiyor. Passolig kartlarına tanımlama yapıp size geri veriyor ve sorunsuz şekilde maça girebiliyorsunuz.

Ben iki hafta önce olan Galatasaray - Sivasspor maçına yanımda refakatçı ile birlikte bu şekilde girdim. Yer olarak en ön 5. sıradan orta koltuklardan yer vermişlerdi. Ayrıca tekerlekli sandalyeli kişiler için ayrı yerler ve hemen yanlarında refakatçı için birer adette koltuk bulunmakta.

Umarım biraz yardımcı olmuştur sizlere.

arkadaşlar merhaba sanırım bu konuda kluplerden en zoru FB gibi FB cok dayatıyor yapmıs oldugum daha oncekı gıbı tel gorusmesınde hem klup hemde passolig soyle soylenmekte,kartsız asla alınmıyor passolig maça alımlarda her klup un kendıne ozgu sartları var bı cok yorumda da gordugumuz uzere genelde aynı yere cıkıyor.ama FB malesef mactan 3 gun once falan gıdıp bılet yukletıyosumn (kalırsa) erken gıtmek sart yoksa maca alınmıyor mac gunu falan yokmus malesef.
dıyecegım o kı klup e hep bırlıkte yazı yazalım en azından FBlıler belkı duzenleme vs yaparlar dıger kluplerın maca engelı alımı ıle alakalı olan yoksa engele engel olmakta ne .
saygılar kolay gelsın.

bu kadar uzatmaya gerek yok arkadaşlar netten passolig kartınızı sipariş edin (banka kredi yada cüzdan olanı )ama siz cüzdan olanı seçin eğer kredi kartı falan istemiyorsanız banka kartıda normal hesap kartı gibi para yatırısanız harcama yapacağınız bir kart ...neyse kartınız elinize geçtikten sonra gişeye gidip ücretsiz yükleme yapılır ve içeri girersiniz PASSOLİG KARTI ZORUNLUDUR ....

ben maç oynandığı gün maça girmek istedim pasolig kartı çıkarmam gerekiyormuş maç oynandığı gün vermiyorlarmış giremedim maçın oynanmadığı bir gün stadyuma gidip alabilirmişim her ihtimale karşı yanınıza resimde alın

evet zaten pasolig kartı olmayan kimse maça giremiyormuş ben yeni aldım bütün gig maçlarına yani bütün takımlara gidebiliyormuşuz derbiler hariç yalnız magç gününden iki gün önce saat onda gidip bildirmek lazımmış.yoksa giremiyormuşuz sanırım buna bedensel engelliler hariç

merhaba pasolig kartı 21 tl maç gününden iki gün önceden yer ayırtmak gerekiyormuş ben bizzat sordum pasolig veren şahısa bitin takımların maçlarını izleyebiliyormuşuz sadece derbi hariç

Bjk Genclerbirligi macina giden herkes 1 mac ceza almis. Bu aksam Bjk macina gitmek istiyorum engellilerede mi ceza veriliyor bilen var mi. Maca girip giremeyecegimi nerden ogrenebilirim. Stada gidip kapisindan donmek abes olur.

Arkadaşlar mrb. Ben BJK - Antalya maçına gitmek istiyorum passoligim var engelli kimlik kartım da var yanlız aklıma takılan birşey var refakatçi olayı nedir mesela ben kuzenimle gideceğim refakatçim için passolig haricinde birşey isteniyor mu? Bilgisi olan yazarsa sevinirim.

Engelliler için Passolig kart şart mı ? Şart ise her sene yenilemek gerekiyor mu vs

Merhaba Arkadaşlar. Araştırdım ancak sonuca ulaşamadım ve bu yüzden konuyu buraya açma ihtiyacı duydum :)

Engelliler için Passolig kart şart mı ? Şart ise her sene yenilemek gerekiyor mu?

Mesela ben belki senede 2-3 defa maça gidiyorum, passolig alsam 30-35 TL vereceğim ama belki o sene maça hiç gitmeyeceğim ve o para boş yere verilmiş olacak! Bu ücreti geri alma veya kartı Ücretsiz alma imkanı mevcut mudur ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim..

_PoSEİDoN_
Form doldururken refakatçı adı soyadı ve tc istiyor. bunları yazman ve yazdığın refakatçı ile gitmen gerekiyor. Refakatçında da passolig olması gerekiyor. Başka birşeye gerek yok

dreamchat
Passolig kartı şart
Her sene yenilemek gerekiyor
ücreti geri alma gibi bir şey söz konusu var mı tam bilmiyorum ama bir yerlerde "eğer form doldurulursa yatırılan ücretin bir kısmını geri alabiliyorsun" gibi bir şey okumuştum. yine de emin değilim. senede 30 lira çok da fazla bir para sayılmaz.

İki gün önce passoling aldım engelliler de almak zorunda Antalyaspor kartına 16 TL verdim kart parası sadece bilete para vermiyosun bana maçın olduğu gün erkenden gelip bileti al dedi

Teşekkür ederim arkadaşım. Peki diyelimki Beşiktaşlıyım, atıyorum Kasımpaşa veya farklı bir takımın passolig kartını alsam Beşiktaş'ın kendi stadında oynanan maçlarına sorunsuz gidebilirmiyim ? Küçük takımların passolig kartı daha uygun o yüzden o şekilde soruyorum. Teşekkür ederim..

polat26gs

Arkadaşlar ben Eskişehirspor'un maçlarına gitmek istiyorum. Biliyorsunuz ikinci ligde Eskişehirspor, yine de passolig kartı almama gerek var mı? Bu olmadan giremez miyim maçlara?

Engelliler için ücretsiz maç bileti alabilmek için %50 ve üzeri mi engelli olmak lazım?

@Ali_Gs Hiçbir farklı uygulama yok arkadaşım.

https://www.passolig.com.tr/ Bu linkten karta başvuru yapacaksın. Hangi takımı yada kredi kartlı olanı istiyorsan. Kredi kartlı olanında bütün takımlara bilet alabiliyorsun. Normal banka kartı olanında sadece ilgili takımınkini ! Bu linkten başvurunu yap. Kartının ödemesini yap. Adresine gelecek.

Ondan sonra hangi kulübe ait aldıysan o kulübün sayfasını takip et. Genelde maçlardan 4-5 gün önce bilet satışa çıkıyor. Ne kadar hızlı yüklersen o kadar iyi. Kulübün sayfasında engelli bileti için müracaat sayfası var. Örnek:Beşiktaş Jimnastik Kulübü örneğin Beşiktaşın! O sayfadan da başvurunu yapıyorsun. Ücretsiz biletin kartına tanımlanıyor. Eğer yüklenmişse ya passolig le yada telefonunda passolig yüklüyse onunla girebiliyorsun. Trübün ayrı. Giriş-çıkış yerleri ayrı.

@turukku
Peki pasolig ücreti engelliler için nedir bilginiz var mı?

tsrahman
Kardeş peki pasolig kartı için bir ücret alınıyor mu? Yoksa ücretsiz mi?

Evet ücret alınıyor passo lig kartı için bir indirim filan yok aynı ücreti ödüyorsun.

Passolig uygulaması malesef engellilerin maçları izlemesini ENGELLİYOR. Passoligim var ama istediğim maçı gidip izleyemiyorum. İstanbulda GS-Kayseri maçına bilet aldım. Bileti alırken hem hem pasoligten bilet satanlara hem de stadın güvenlikçilerine danıştım ona göre bileti aldım. Maç saati geldiğinde beni stada almadılar. Sebep bileti satın aldığım kapıda engelli girişi yokmuş. Başka kapılardan da pasolig bastığımda kapı açılmıyor. Tüm stadı dolandım güvenlikçiler bileti satanlar hiçbiri bişey yapamadı. TFF ye şikayet ettim değişen bişey olmadı.

Yani sen istediğin maça paranla dahi giremiyorsun. Sadece ücretsiz olarak engellilere ayrılmış alanlarda maç izleyebiliyorsun. Oda sınırlı kontenjan. Ve daha büyük sıkıntımız çoğu stad engelli biletini sadece stad kapısında veriyor. Yani maç bileti alabilmemiz için maç günü stada gitmek gerekiyor. Başka şehirdeki x takımın maçına gitmek istesek gidemiyoruz çünkü bilet kalmış mı kalmamış mı bilemiyorsun. İnternetten engelliler için maç bileti alamıyorsun. Paranla istesen dahi alamıyorsun.

Her takımın kendine göre bir kapasitesi var. Belli kapılardan girilebilir. Bilet çıktığında mesaj geliyor. Yada e passolig den görebilirsiniz.

Üst Alt