Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

e-Devlet hizmetlerine engelliler için kimlik kartı başvurusu eklendi

İyi olmuş. Koşturtmasınlar oraya buraya adamı

rivotril01 hayır mevcut engelli kartınız var ise sürekli ise
Yeniden baş vurmanıza gerek yok.

bu engelli kimlik kartı ne işe yarıyor ?benim sürekli %50 raporum var.bu raporla kimlikte sürekli mi olacak ? ben engelli raporunu geçen sene almıştım kart için tekrar heyete vs girmem gerekiyor mu ?

Engelli kimliğiniz var ise yenisini çıkarmanıza gerek yok

Başvurmayı denedim hata veriyor sistem yarın tekrar deneyeceğim, inşallah dediğiniz gibi basit bir işlemdir bizden tekrar rapor falan istemez umarım, ilk aşamada sadece adres bilgilerini ve fotoğraf istiyor. İkinci aşamaya geçince hata veriyor. Deneyeceğim bakalım tekrardan

2022 alanlar dikkat etsinler herturlu bilgiyi verdiginizi kabul ediyorsunuz mal varligi vs maas kesilebilir dikkat etmek gerek.

çok gereksiz bir paranoya olmuş bu yorum

e-devlet sayfasındaki her türlü bilgiye devlet zaten sahip

siz kimden neyi saklamaya çalışıyorsunuz ki ! genel anlamda ?

yoksa yalan yanlış beyanda bulunarak mı bu haktan yararlanıyorsunuz ?

e-devlet sayfası arada bir, farklı yoğunluklardan geçici bir süre hizmet dışı görüne biliyor

yeni kartın resmini 2018 diye google görsellerde aratabilir ve görebilirsiniz !

edevlet den engelli kimlik başvurusu nda bulunan var mı? sürekli hata veriyor

Bende engelli kimlik başvurusu yaptım,aynı şekil sistem hatası diyor.

E devlete giriş yapıyorum şifreyle
Başvuru yapıyorum adres mail cep telefonunu yazıyorum resim yüklüyorum devam edip işlemi bitireceğim
Hata verip kullanıcı adı veya şifresi yanlış diyor : )

Ben başvurdum köşede başvuru numarası diye bir numarada çıkıyor ama iki aydan fazla oldu ne gelen var ne giden (kart/postacı vs ) [emoji4]
edevlet den engelli kimlik başvurusu nda bulunan var mı? sürekli hata veriyor

HUAWEI G7-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mazlum bey merhaba, ben direk gittim aile ve sosyal güvenlik kurumuna 10 dk da hazırlayıp verdiler. İlgi ve alakanız için teşekkürler.
mazlum.yk

karizmatikmen

Hocam ilginiz için teşekkür ederim.
Kartım var ama biraz tahrip olduğu için yenilemek istemiştim. Yani acelem olmadığı için bende böyle bir yola başvurdum [emoji4]

HUAWEI G7-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

zannedersem sağlık raporunu da e-devlete yüklemek lazım.20 yıl önce alınmış sağlık raporu, kart çıkarmak için yeterli mi.aslı veya yeni rapotr mu olması lazım.

Emin değilim ama 20 yıl önceki raporu kabul etmezler ve en son çıkan 2013 yılında yayınlanan engelli engel oran cetveli yayınlandı ona uygun olması gerek yani tekrar rapor isterler

Raporunuzu müdürlüğe iletmeniz gerekiyor, e-devletten başvuru sonrası gelen mesaj bu şekilde; "Talebiniz MERNİS ikamet ilinizdeki Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce İşleme alınacaktır. Talebiniz alındıktan sonra ilgili il Müdürlüğümüz sizinle iletişime geçecektir.Dilekçe, Sağlık Kurulu Raporu İkamet ilinizdeki Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğüne posta yolu veya elden teslim ettikten sonra talebiniz değerlendirmeye alınacaktır."

E Devlet Üzerinden Bende Başvurdum
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce İşleme alınacaktır. Talebiniz alındıktan sonra ilgili il Müdürlüğümüz sizinle iletişime geçecektir Uyarısı Verdi.

İletişime Geçen Olmadı !

Sanırım İnternet Üzerinden Başvuru Yapmak Şu Aşamada Zaman Kaybı.

Direk Başvuru Yapmak Süreci Daha Hızlı Sonuçlandırır

Son düzenleme:
Henüz bana da dönüş yapan olmadı. Direk başvuru yapmak daha mantıklı gibi.

hcm

Başvuru yapsanizda yine aile ve sosyal politikalar a gitmeniz lazım.ben de başvuru yaptim internetten telefon açtılar gelip buradan başvuru yapacaksınız dediler.evraklari gidip elden verdim

Kartın başvuru sonrası 1 ayda geldiğini söyleyenler de var, 15-20 dk da aldıklarını söyleyenler de. Hangi merkezlerde bu tecrübeleri yaşadığınızı paylaşabilirseniz faydalı olur.

Son düzenleme:
hcm

Ankara için söylüyorum.Ulus Anafartalar caddesi aile ve sosyal politikalar bakanlığı il müdürlüğü başvurudan 3 gün sonra kartimi elden aldim

1234567. kişi olarak hata verdiğini yazmam lazım. Umarım açılır da halledebiliriz. :)

başvuru alınsa bile günlerdir arayan olmadığı için merkeze gittim. En mantıklısı sosyal hizmetlere gidip başvurunuzu yapmak.

İnternetten başvuruyorsun, il sağlık arayıp buraya gel diyorsan ne anladım ben bu işten. Saçmalığa bak.

karta başvurdunuzda bulundunuz ile göre degişiyor kimi büyük şehirlerde 30dk da alalabiliyor kimide kücük şehirde 15 30 gün sürüyor ben gecen başvurdum tokat da adamın söledi 2 ay sonra ptt den kartiniz gelir:)

JoockeR işleyiş ne yazıkki bu şekilde. E-devletten başvuru gelmiş, ancak altyapısı henüz hazır değil anladığım kadarı ile. Beni arayan bile olmadı kendim gittim hallettim.
yunus-emre istanbul'da bireysel başvurudan bir gün sonra teslim aldım ben de.

Üst Alt