Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

e-Devlet hizmetlerine engelliler için kimlik kartı başvurusu eklendi

hcm

e-devlet e raporumuzu nasıl yüklüyoruz peki bu konuda bilginiz var mı

e devletden rapor yüklenmiyor randevu gibi başvuru yapiyorsunuz sizi kurumdan ariyollar rapor cat cut gerekli belgeleri getirmenizi istiyollar sonraki süreç bildik :)

BLUEEYES o sistem yok işte henüz sadece başvuru yapıyorsun ya aramıyorlar ya da arayıp şubeye gel diyorlar.

yunus-emre istanbul'da bireysel başvurudan bir gün sonra teslim aldım ben de.

1 gün sonra almak nedir ya bu bile ülkece çok fazla geride olduğumuzu gösterir bir şey.

Ben iş yerinden izin isterken bile insanlara engelimi göstererek izin alıyorum diye akıllarından geçer diye düşünürken, 1 günde bile halledilmeyen bir iş olması beni vaz geçirdi zaten.

Artık iett kartları hatta bazı bankalarda kredi kartları bile 15 dakikada hemen basılıp veriliyor müşterilere.

Hizmet yok hizmet.

Bugün itibariyle e-devlet üzerinden başvurumu yaptım. Kimlik Kartı çıkarmak için sadece başvurmak yetiyor mu? Kuruma falan gideceğiz mi? işleyiş nasıl oluyor. Başvurduktan sonra bir yazı çıktı; Kurum tarafından aranacağımı dilekçe, sağlık kurulu raporunu kuruma teslim etmem gerektiği falan yazıyordu.. Hem kurum arayacak diyor hem belgeleri kuruma teslim etmem gerektiği yazıyor
Bilen varsa bu işi lütfen paylaşabilir mi?
Saygılar

saçma sapan birşey başvurabiliyorsak adrese teslim olmuyorsa bi işe yaramaz kuruma gittikten sonra zaten e devletten başvurmamıza gerek yok mantıksız bişey boş işler bunlar

turkona

ben e devletden başvurdum kurum aramasını beklemeden gittim rapor cat cut gerekli belgeleri götürdünüzde yaşadiniz şehire göre kimlik kartı alım süresi degişiyor tokatda 2 ay mesela

turkona e-devletten başvuranların bir kısmını arayıp kuruma çağırıyorlar, bir kısmını ise hiç aramıyorlar. Yani her durumda kuruma gitmek gerekiyor ne yazıkki.

Bugün Kuruma gittim sağ olsunlar yarım saatte kimliği çıkarıp verdiler. Rapor ve 2 adet fotoğraf ile başvurulduğunda kimliği hazırlayıp veriyorlar. Her il de farklı mı bu işler bilmiyorum.
Bir şey sormak istiyorum, bu Engelli kimliğinde baba adı yer almıyor mu? Su indiriminden yararlanmak için gitmiştim orada ki memur bu kimlikte baba adı niye yok dedi. Daha yeni aldım bilemiyorum dedim. Yine de girişimi yaptı sağ olsun..
Saygılar

hayırlı olsun turkona . benim kartımda da baba adı yok, olmasına da gerek yok zaten.

Teşekkür ediyorum hcm
Acaba sadece benim kartta mı yok diye düşündüm. Sizin kimlik kartında da yokmuş, onu öğrenmek istemiştim..
Saygılar

Başvuru sonrası aşağıdaki gibi bir bilgi ile işlemlere başlamayı sağlayan uygulama.

Talebiniz MERNİS ikamet ilinizdeki Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce İşleme alınacaktır. Talebiniz alındıktan sonra ilgili il Müdürlüğümüz sizinle iletişime geçecektir. Dilekçe, Sağlık Kurulu Raporu İkamet ilinizdeki Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğüne posta yolu veya elden teslim ettikten sonra talebiniz değerlendirmeye alınacaktır.

kasım 2021 itibariyle güncel bilgi vereyim artık kuruma gitmenize gerek yok.
normal başvurunuzu e devletten yapıyorsunuz eğer e devlette yüklü fotoğrafınız varsa ve adresiniz doğruysa tabi raporunuzda e devlette gözükmesi lazım sonra postacıyı bekliyorsunuz ben oğlum için başvurdum yaklaşık 10 gün sonra eve annesine imza karşılığı teslim edildi.

Evet süreklidir

Resim yüklü ise ve adres tanımlı ise problem yok eğer devam etme halinde en yakın adresinizdeki sosyal politikalar bakanlıgını müraacat ediniz

engelli kart başvuusu

Merhaba arkadaşlar ocak ayı 5 gibi edevlet üzerinden engelli kart başvurusu yaptım bugün itibariyle eve geldi hiç bir kuruma gitmeden otomatik gelmesi çok iyi.

başvuracak arkadaşların edevlet engelli kart başvuru kısmından işlemlerini rahatlıkla başlatabilirler.

düzeltme. : güncel sistemde bilgileri görünen herkes yapabilir eski kayıtlar sistemde yok ise başvuruyu direk bağlı bulunduğunuz ilçede veya enabıza yükleterek yapabilir.

Son düzenleme:
Ama engelli sağlık raporunuzun e-nabıza tanımlı olması gerekir yoksa olmaz.
O da şöyle mesela Ulusal Engelliler Veri Bankası 2006 yıllarında kuruldu bu nedenle o yıldan önceki raporlar sistemde yoktu
Ben 2004 yılında rapor alsamda sistemde görünmutorsa bu sorunu raporu aldığımız hastaneye götürerek müraacat edilir ve enabıza yükleniyor

İlk defa başvuruda bulunacaktım. Şöyle bir uyarı veriyor. Bu ne demek?

"Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bilgi sisteminde önceden yapılmış bir başvurunuz bulunmamaktadır."

Öncelikle sorun yok , bu daha önce edevlet üzerinden kimlik karti başvurmadıgin anlamını taşır, yani normalde kimlik kartın olsa bile yinede edevlette gözükmez

yeni başvuru dediğim zaman bu hatayı alıyorum. acaba engelli raporu sona erdiği için olabilir mi?
normalde raporlar 2022 sonuna kadar uzatıldı, ancak kağıt üzerinde 07.2021 son tarih olarak gözüküyor. Sistem acaba otomatik hatamı veriyor?

Yardımcı olmam için bana raporunuzun oranını , süresini ve rapor tarihini yazar misiniz

baş vuru yaptım kabul edildi. eski çıkardıgım kimligim de var. bilgilerim de e devlette gözüksun sakıncası yok.

Posta yoluyla alıniyormus galiba evde yoksa bile kimin alma yetkisi oluyor acaba imzasini istedigimiz kisi mi

Merhaba arkadaşlar..
2020 de başvurmuştum hala bir sonuc yok ne olumlu ne olumsuz nede başka bir şey:) Tekrardan başvuruya izin vermiyor var olan başvuruyu iptal edemiyorum böyle saçma bir durum var benim kart başvuru durumunda...

SLM FORUM bende 2021 yılında 8,9 aylarda engelli kart başvurusu yaptım %40 engelli raporum vardı 2 ay sürekli kaydınız yapıldı inceleniyor yazdı mail attım cevap vermediler cimere yazdım kartınız hazırlanıyor uyarısı geldi 2 ayda öyle bekledim taki 15 ocağa kadar ilimde bulunan aile bakanlığından bir memur kartınız hazır gelin alın dedi bende kendisinie ben engelliyim ilçedeyim giidip gelmem çok zor nasıl yapabiliriz dedim sen gelemiyorsan birini gönder aldır dedi bazı arkadaşlara evlere gönderilmiş banada gel al deniliyor garip durum 5 ayda ancak onaylandı basit bir kart

arkadaşlar ben başvuru yapamıyorum sisteme kayıtlı fotoğrafınız yok diyor sisteme nasıl fotoğraf kaydedilir neden bu hatayı alıyorum

eklendi ama malesef çalışmıyor aile sosyal pol gittim kendim aldım orası aktif değil dedi

Üst Alt