Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ehliyet yenileme ve yeni müracaatta mağdur olanlar birlik olalım!?

Arkadaşlar, merak ediyorum, hiç ehliyeti olmayan engelli, ehliyet raporunu devlet veya özel sağlık kurukuşundan aldıktan sonra, bizler yani ehliyeti olup yeni tip ehliyet yenilemek isteyenler gibi, il sağlık müdürlügünün oluşturacağı sağlık kurullarına giriyorlarmı.

@gokay,

Madem onlarda kurula giriyor da, niye saglık raporunu özelden alın diye tavsiye ediliyor, çelişkiye düştüm

@hayat76,

Özel hastaneler bir ara vermiyordu engellilere ehliyet raporunu. Şimdi veren hastane var mı? Varsa hangisi? Sağlık komisyonu itiraz sonucu haklı bulunan bir arkadaşımızın kdk nın yolladığı tavsiye mektubuna bile uymuyor. Yönetmelik ve ehliyet sistemi çağdaş ülkelerdeki gibi değişmeli. Yoksa çok zor.

@hayat76,

Özel hastaneler bir ara vermiyordu engellilere ehliyet raporunu. Şimdi veren hastane var mı? Varsa hangisi? Sağlık komisyonu itiraz sonucu haklı bulunan bir arkadaşımızın kdk nın yolladığı tavsiye mektubuna bile uymuyor. Yönetmelik ve ehliyet sistemi çağdaş ülkelerdeki gibi değişmeli. Yoksa çok zor.
KDK ya ben de gittim, üniversite hast. gönderdiler, kurul felam yok, engelinizle ilgili bölüm dr muayene ediyor, sonra sonucu aynı dr kendi aralarında muteala edşyorlar. Yine Sağ.Bak Yönetmeliğini gözönüne alarak, ordaki maddeler gereğince olmaz diyorlar. Sanırım Saglık Bak. KDK nında kulağını çekmiş.
Anşamıyorum Avrupa stantları diyorlar, Avrupada sürücü olmayan nerdeyse engelli yok, bizde de sürücü engellileri ortadan kaşdırmaya and içmiş gibiler. Büyük çelişkiler var, işimiz çok zor, Rabbiö kalplerine merhamet ve vicdan versin...

Üst Alt