Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ekim ayı Evde Bakım maaşını alan var mı? [Soru]

yturkmen55

Yeni Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
Ekim Ayı evde bakım maaşını alan arkadaşların yazmasını rica ediyorum

ekim ayı evde bakım alan varmı

slm arkadaşlar ekim ayı evde bakım alan varmı

slm arkadaşlar ekim ayı evde bakım alan varmı

slm

samsundada almadık bakım parası 15 ile 20 si arassı alınıyordu. bügün 16 bakalım ne zaman alırız.

Ayın yirmisi haala hiç bir ilde aylıklarını alan yokmu ?

ekim ayı evde bakım maaşını aldınızmı?

izmirde maaşlar yattımı acaba?

durum vahim gibi vala yoksa yatmıyacakmı bu ay kriz falan bahane ederler imi.....

allaah kriz falan bahane edip bu ay yatırmazlarsa varya işte ozaman ben krizden giderim :) birsürü borcum var

evet arkadaşlar bu ay bakım parası yatmaya bilir bütçe açığı kriz falan filan ama ben sizi anlamıyorum garantisi olmayan bir para için nasıl borç altına giriyorsunuz anlamak mümkün değil sonuçta bu parayı devlet istese verir istemese vermez hiç bir konuni zorunluluğu yok mesela devlet 4 seneden beri durumu iyi olmayanlara kömür veriyo istese verir istemese vermez bundan önceki hükümet bakım parası veriyomuydu hayır bu ülkenin adının türkiye olduğunuda unutmayalım aha da hükümet değişti bakalım gelecek hükümet bu parayı verecekmi kii hiç sanmıyorum bece ayağınızı yorganınıza göre uzatın ve bu ülkenin adının türkiye olduğunu da unutmayın derim ben
birde önceki ay samsun bakım parasını alamadı yani ben 457 ytl içerdemi olacaktım nasıl samsun un önceki ay verilmedi istanbulun ankranın izmir inde garantisi yok bence

arkadaşlar hemen karamsarlık yapmayın. hükümetimiz krizi engelli ve mağdurladan,kestiği,paraylamı çıkaracak ben zannetmiyorum 5 gün içinde yatar

Bu ay henüz alan bir İle rastlamadım maalesef,
Bu maaşların belli bir günü ve direk muhatabı olmalı, Ankarada maliye bakanlıgından shçek genel müdürlüğüne oradan da illerdeki shçek lere ordan da maaş hesaplarına yatırılması bu gecikmeleri ve istismarları doğuruyor.
Maliye Bakanlığı yerine bunla igili Çocuk ve Aileden sorumlu Bakanlığı maalesef pasif kalıyor.
Bu kadar insan bürokrasiyi ve keyiflerini bekliyor.

bende aradım cumaya kadar yatacak dediler,ankara...

heeeeeeeeeeeeeee heeeeeeeeeeeeeeeeee :lol: :lol:

NAZZ' Alıntı:
yamuradam82' Alıntı:
evet arkadaşlar bu ay bakım parası yatmaya bilir bütçe açığı kriz falan filan ama ben sizi anlamıyorum garantisi olmayan bir para için nasıl borç altına giriyorsunuz anlamak mümkün değil sonuçta bu parayı devlet istese verir istemese vermez hiç bir konuni zorunluluğu yok mesela devlet 4 seneden beri durumu iyi olmayanlara kömür veriyo istese verir istemese vermez bundan önceki hükümet bakım parası veriyomuydu hayır bu ülkenin adının türkiye olduğunuda unutmayalım aha da hükümet değişti bakalım gelecek hükümet bu parayı verecekmi kii hiç sanmıyorum bece ayağınızı yorganınıza göre uzatın ve bu ülkenin adının türkiye olduğunu da unutmayın derim ben
birde önceki ay samsun bakım parasını alamadı yani ben 457 ytl içerdemi olacaktım nasıl samsun un önceki ay verilmedi istanbulun ankranın izmir inde garantisi yok bence

inşallah korkus....yagmur adam bütcede krız varsa senın maasından kessınler bızım ıhtıyacamız senın yok sanırım sen parasız kalman sanatın guzel bu maası vermeye mecburdur fakırıne muhtacına da sahıp cıkmaya tamammı samsun senın maasını odemedı ıse bu devletten kaynaklanmaz yerel merkezıne sor devlet her zaman duzenlı oduyor bu parayı ayrıca arkadaslar borca gırmeyın yagmur adama danısmadan

nazz ben sana ne yazmıştım sana hiçbir konuda cevap vermem çünkü IQ larımız bir değil seninki anlaşılan eksilerde geziyor benim bakım parama gelince 9 ay önce bakım parasımı alıyordumda bundandan sonra alsam ne olur almasam ne bana ailem ki 26 sene bu bakım parası içinmi baktı bunamı güvendi

azizkamaz a gelince neden güldüğünü anlamış değilim insanlara öğüt vermek gülünücek birşey değil saygı duyulacak bir şeydir ben bu paraya güvenip borçlanmayın dediysem hatamı ettim

arkadaşlar;

son çıkan yasalardaki düzenleme ile;evde bakım maaşları artık yasal bir hak haline getirildi ödenmemesi gibi bir lüks yok artık.yani bu bir yasal hak gecikmesi sıkıntı yaratsada ödenmemesi söz konusu değil.shçek in verdiği bir yardım değil artık yasal bir hak.bildiği kadarıyla 2009 dan itibaren her ayın beşinde yatacak.hepinize iyi günler diliyorum.

devletimiz her zaman büyüktür ...

burası türkiye derken küçümsemek o sizin acizliginizi gösterir yagmuradam yazılarını okuduktan sonra yolla istersen

birde bilip bilmeden burda insanları yanliş bilgilendirmek veya insanları aşalamak sanamı kaldı sen kimsinki burdaki insanların QI hesabını yapıyorsun sana tavsiyem daha saygılı olman ...

...birde...İŞKEMBEYİ KÜBRADAN SALLAMAYALIM

adapazarı hala yatmadı 2 aylık içerdeyiz anlayacagınız

SAYGILARIMLA

ramrod' Alıntı:
devletimiz her zaman büyüktür ...

burası türkiye derken küçümsemek o sizin acizliginizi gösterir yagmuradam yazılarını okuduktan sonra yolla istersen

birde bilip bilmeden burda insanları yanliş bilgilendirmek veya insanları aşalamak sanamı kaldı sen kimsinki burdaki insanların QI hesabını yapıyorsun sana tavsiyem daha saygılı olman ...

...birde...İŞKEMBEYİ KÜBRADAN SALLAMAYALIM

adapazarı hala yatmadı 2 aylık içerdeyiz anlayacagınız

SAYGILARIMLA

1.sen ne demek istiyorsun ramold evet burası türkiye az biraz siyasi ekonomik bilgin olsa benim ne anlamda burası türkiye dediğimin ne anlamda olduğunu anlardın

2.bana aciz diyemezsin o ip adresini alıp seni dava etme hakkım var bunu bana kullandırma istersen

3. nazz a gelince QI evet benden düşük ona kaç kez benim mesajlarıma karşılık yazma dedim laf anlamayana bu benim bir cevabım

4.ben kimseyi yanlış bilgilendirmedim bu bakım parası garanti değildir resmi gazetede böyle bir kanunun çıktığı yazmamaktadır sen 2 aylığı birden aldımı bunu bana ısspatla istersen

yamuradam82' Alıntı:
yağmur adam biraz konuşurken saygılı ol çok bilmiş konuşuyorsun milletin IQ sunu ölçecek kadar geliştirdiysen burada işin ne :) harcanma buralarda :)
birde borç yapıp yapmayacağımızı sanamı soracağız sen kimsinki milleti aşalarcasına konuşma cesaretini buluyorsun kendinde.

pc_murti' Alıntı:
yamuradam82' Alıntı:
yağmur adam biraz konuşurken saygılı ol çok bilmiş konuşuyorsun milletin IQ sunu ölçecek kadar geliştirdiysen burada işin ne :) harcanma buralarda :)
birde borç yapıp yapmayacağımızı sanamı soracağız sen kimsinki milleti aşalarcasına konuşma cesaretini buluyorsun kendinde.

senin işin neyse benimde işim budur heralde burda ben banamı sor dedim borç yaparken böyle bir ifade kullanmışınız lafı neresinden anladığınıza bağla ben ayağınızı yorganınıza göre uzatın bu para garanti değil diyorum sizden gelen cevaplarsa çocukca yanıtlar IQ testine gelince hepinize öneririm benimkini yazmak istemiyorum kocunmayın diye

sayın yağmur adam sizin dediğiniz gibi ,,,,alsamda olur almasamda,,,,demişsiniz,,sizin durumunuz geçinecek kadar iyi olabilir,,,fakat inanın bu paraya çok ihtiyacı olan binlerce insanlar var lütfen birbirimize saygılı ölçülü olalım arkadaşlar

Re: arkadaşlar;

filiz23' Alıntı:
son çıkan yasalardaki düzenleme ile;evde bakım maaşları artık yasal bir hak haline getirildi ödenmemesi gibi bir lüks yok artık.yani bu bir yasal hak gecikmesi sıkıntı yaratsada ödenmemesi söz konusu değil.shçek in verdiği bir yardım değil artık yasal bir hak.bildiği kadarıyla 2009 dan itibaren her ayın beşinde yatacak.hepinize iyi günler diliyorum.

En güzel cevap bu işte..Neden gerginlik yaratıyorsun yağmuradam yapmak istediğin o değil aslında biliyorum sadece fikrini söylemişsin ama daha güzel uslupla söylesen kimse kızmaz bu kadar :roll:

yamuradam82' Alıntı:
pc_murti' Alıntı:
yamuradam82' Alıntı:

senin işin neyse benimde işim budur heralde burda ben banamı sor dedim borç yaparken böyle bir ifade kullanmışınız lafı neresinden anladığınıza bağla ben ayağınızı yorganınıza göre uzatın bu para garanti değil diyorum sizden gelen cevaplarsa çocukca yanıtlar IQ testine gelince hepinize öneririm benimkini yazmak istemiyorum kocunmayın diye
Yağmur adam kendine gel senin aklına ihtiyacımız yok bizim aklımız bize yeter hem bizim IQ muzdan bir korkumuz yokki test falan yaptıralım senin bir korkun varmışki yaptırmışsın.

Arkadaşlar yapmayın etmeyin, burda birbirimizi kırmanın bir anlamı yok. Asıl mesele düzenli ödeme yapılmaması, ve ödeme tarihlerinin belli olmamasından kaynaklanıyor. Birbirimizle tartışmak yerine konu ile ilgili kurumlardan aldığımız yanıtları buraya yazarsan sonuca daha yakın oluruz diye düşünüyorum.
Mutlaka kimse bir yakınını bu para için bakmıyor. ama böyle bir hakkın olması güzel bir durum.
Biraz daha sakin yazışalım, parçalanmak yerine birlik ve beraberliğimizi muhafaza edelim.
Ülkemizin son zamanlardaki en çok ihtiyaçlarından biriside bu zaten.
saygılarımla....

eylul0678' Alıntı:
evet EYLÜL beklemekten başka çağre yok ama haksızlık olarak görüyorum bu durumu neden ank ist izmir ve diğer iller yatıyorda bazı yerler yatmıyor
pazartesi anraka sosyal hizmetler i arayıp olayın gerçek yüzünü öğrencem madem bu benim hakkımsa neden hakkımı zamanında alamıyorum

arkadaşlar üstteki yazı yamuradama ait.(ağustosta aylık alan var mı )başlığında 10 kusur yazısı var.maaşların yatmamasına tepkili...ne oldu da şimdi böle bol keseden atıyor...ilginç ve düşündürücü..bence onla polimiğe girmeyelim..onun sorunu psikolojik...
Çok haklısın eylul0678 böyle bir insan yüzünden polemiğe girmeye gerek yok aslında

Ama yağmur adam sen birkez daha IQ testi yaptır istersen bence testler karışmış olabilir:)))))

Üst Alt