Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

EKPSS yapıldıktan ne kadar süre sonra tercihler başlar?

Muhtemelen Aralık ya da Ocak ayında tercihler olur.

ocak ayında tercihler. hep öylem olmuş bu sene bir değişiklik olmazsa. biraz geç olması daha iyi. mehmet şimşeğin kadroları düşürcez açıklaması var. belki o zamana bir şeyler değişir.

2025 ocakta tercihler alınacak . Ama ekonomi olağan üstü kötü olduğundan ve 2023 ve 2024 seçimleri öncesi ekpss ile yüklü alım olduğundan birkaç sene kpss ve ekpss alımları rekor seviyede düşecek. Maliye bakanı şimşek bunları zaten söyledi. Lafın kısası 2028 ocak - mayıs arası için plan yapın.

Öğretmenler 2024 eylülde işbaşı yapamaz mı peki? Yoksa onlar da 2025 ocakta tercih yapıp 2025 eylülde göreve başlar?

@udevecili,
Nasıl yani 2025 Şubat mı göreve başlama tarihi olacak?

Ekpss ile atanan öğretmen yok mu?

hocam bildiğim kadarıyla söylüyorum. alan için ayrıca belki bir atama olabilir ki sanmıyorum. 2024 e kpss atamaları ocakta başlar. yani yıllarca böyle yapılmış bu sene değişiklik olacağını sanmam. zaten mehmet şimşek açıklama yaptı atamalar yapılmayacak diye. 2025 ocakta ben razı oldum yani mecburen. çalışmıyorum işi gücü bıraktım. 6 7 ay beklemek istemiyorum ama mecburen sınavdan sonra girip çalışıcam.

@feromon, İnsanların umudunu kırma. Mehmet Şimşek'in yaptığı açıklama sadece bakanlıklar özelindeydi. Zaten her sene sırf öğretmenlerde 2700 dolaylarında emekli olan çıkıyor. Ee zaten hem normal KPSS'de hem de EKPSS'de her sene bu kadar alım oluyor zaten. İnsanların umudunu kırmadan önce bir düşün. Sınava hazırlanan arkadaşlarım her yazılan çizilene inanmayın, siz çalışmanıza bakın.

ekpss'nin süreci nasıl işliyor belli değil. Bir takvimi yok sanırım akılarına geliyor heeee hadı 300 500 kişi alalım diyorlar ve alıyorlar.2022 ekpss sınavı oldu ilk alım yanlış hatırlamıyorsam 2023 ocak şubat gibiydi. gene 2022 ekpss nın öğretmen ataması da 2023 ün nisan ayında yapıldı ve 2023 eylül ayında göreve başlatıldılar. bunlar seçim olmasına rağmen bu şekildeydi. önümüzde seçim de olmayacağı için süreç nasıl olur bilemiyorum.

@Nightwing,
tabiiki ekpss çalışanlar çalışsın o ayrı. ama 2028 mayısına kadar seçim yok , bu sebeple hem kpss hemde ekpss de rekor derecede düşük alım olacağını düşünüyorum geçmiş 10 yıl ile kıyaslayarak , sebebide ekonomi sebebi ile mehmet şimşekin alımlarda personel tasarrufuna gidecek olması. herkes kendini kışa göre ayarlasın bahtına yaz çıkarsa ne ala. Bunun tek istisnası 2028 mayısından önce seçim yada refarandum olmasıdir.

Nasıl yani önümüzdeki ay sınava gireceğiz ve 9ay 10ay sonra mı tercih açılacak..
Nasıl Bi saçmalıktır ya

@feromon, Bak bakalım seçim olmayan dönemlerde az mı almışlar çok mu, seçimle alım sayıları açısından doğrudan bir ilişki var amı al incele tercih botunu:

Ayrıca şu videoyu da izle.

Şu Mehmet Şimşek'in açıklamalarını da hep yanlış anlıyorsunuz. Hiç memur almayacağız demedi, sadece emekli olanlar dışında bakanlıklara almayacağız dedi. Tekrar yazıyorum papağan gibi bana tekrarlatıyorsun 23000 öğretmen zaten her sene emekli oluyor. E zaten her sene bu kadar alım yapılıyor.

Bak insanların umudun kırıyorsun, sen mi karar veriyorsun alımın çok olup olmayacağına? Şurda kalmış sınava 1 ay günah yaptığın.

Son düzenleme:
@udeveci
@neron+

2025 ocakta atama yapılırsa 2025 şubat işe başlama tarihi mi olur yoksa 2025 eylülü mü bulur bilginiz var mı?

hocam bu konuda net bilgim yok ama daha 2 3 ay önce tercihler açıklandı. forumda ataması yapılanlar haber bekleyenler vardı. oradan net bilgi alabilirsin. bana sorarsan 2 3 ay içersinde göreve başlarsın. yani ben güzel puan çıkarayım. öncelikler sıralamsına göre ciddi rahatsızlığım var onunla da ilgileniyorum. 2 aşamayı atlatırsam sonraki süreç tercih ve atama olacak.

@Roro,
hocam eğer aralık ocak gibi öğretmen atamaları gerçekleşirse şubatta başlatırlar ama sömestır tatilinden sonra nisan mayıs gibi atama yaparlarsa eylüle başlatırlar.

Üst Alt