Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

''Elhamdulillah çocuklarımda hata yok''

royall

Yasaklı Üye
Konular
36
Reaksiyonlar
0
Engelli konferansında daire başkanından skandal ötesi sözler: Elhamdülillah..

Antalya'nın Alanya İlçesi’nde düzenlenen Engelsiz Siber Güvenlik Konferansı’na katılan Savunma Sanayi Müsteşarlığı ARGE ve Teknoloji Yönetimi Daire Başkanı Ata Şenlikçi, "Şahsıma ait 6 çocuğum var. Elhamdülillah hiçbirinde hata yok" dedi

Alanya Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansta konuşan Engelsiz Perspektif Engellilere Yardım Derneği (EPEYD) Başkanı Hasan Kerem Ünsal, teknolojinin gelişmesiyle engellilerin daha rahat bir hayat yaşaması adına da gelişmelerin yaşandığını söyledi. Başkanı olduğu EPEYD hakkında da bilgi veren Hasan Kerem Ünsal, "Derneğin ortaya koyduğu çalışmalar, ülkemizde yaşayan engelli kardeşlerimizi aktif hayatın üyesi haline getirerek onların yaşamda paydaş olarak yürümeleri için teşvik etmekte ve bu hususla ilgili ışık tutmaktadır" dedi.
İNTERNET GİDİNCE ÇIPLAK HİSSEDİYORUZ
Başkan Ünsal’ın konuşmasının ardından Bilgi Güvenliği Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Yazıcı, Türkiye’nin bireysel olarak siber güvenlik bilincinin oluşmadığını söyledi.
Ülke çapında güvenliksiz olarak internet ağında dolaşıldığını belirten Yazıcı, "E-devlet uygulamaları, e-sağlık uygulamaları, sosyal medya, hepimiz artık bilişimin bir parçayız. İnternet gittiğinde kendimizi çıplak hissediyoruz. Evden çıkarken özellikle telefonu unutmamaya çalışıyoruz. Bunlar herkes için önemli ama engelli kardeşlerimiz için bu konu daha da önemlidir. Çünkü bilişim teknolojileri onların elleri, ayakları, kulakları ve gözleri oluyor. Onlar bizden daha çok korumasız ve daha kırılgan oldukları için siber saldırılara daha çok açıklar" diye konuştu.
'ÇOCUKLARIM HATASIZ' GAFI
Kürsüye son olarak davet edilen Savunma Sanayi Müsteşarlığı ARGE ve Teknoloji Yönetimi Daire Başkanı Ata Şenlikçi, söyle dedi: "Benim şahsıma ait 6 çocuğum var, hanımımla beraber. Elhamdülillah hiç birinde hata yok. Fakat onlara okula her gidişinde ve dönüşünde ‘Yanındaki arkadaşına yardımcı olacaksın. Neler yaptın arkadaşların için’ deriz."

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/...n_skandal_otesi_sozler__Elhamdulillah...html#

Hatayı yıllar önce annenle baban yapmış

Son düzenleme:
Engeli defo gören bir şerefsize ne denir ki?
Sorsan sürçü lisan der ama bir söz var ''dervişin fikri neyse zikri odur''

Bir tane çocugu sağlıklı gelmese dünyaya 1 i defolu mu diyecekti acaba diyor insan

Bizleri nasıl görüyorlar anlayın işte hatalıyız defoluyuz bu adam ne yazıkkki benim bağlı olduğum Bakanlığın Daire Başkanı bizim Kurum geçen yaz bir sınav yaptı görevde yükselme sınavı sınavdaki usulsüzlükleri anlatamam size işte şikayet dilekçesi vermeye kalksam bu ziyniyetteki adamlardan ne beklersin onun için yakama küstüm oturuyorum böyle.

Bence kökten yanlış cümleler kuran bir insan.

Ama düşüncelerini bilemeyiz tabi ki..
Ben dışlamıyorum. Diyebilir elhamdülillah hepsi sağlam yada hepsi normal deseydi yine yanlış konuşuyor diyecektik.
Ha tabi ki engellilere hatalı üretim demesi yanlış ama konuşması baştan sona yanlış!
Demiş ki; "Benim şahsıma ait 6 çocuğum var"

Yani başkasından olma da bilmem kaç tane mi çocuğun var?
Yada eşinin ayrıca 6-7 çocuğu mu var?
Benim şahsıma ait nedir? Tek başına mı yaptın?
Çok saçma sapan bir konuşma yapmış yani takılmayın..

Kendi şahsına ait 6 çocuğu var ama başka şahsa ait aynı karıdan başka çocuklarda var demek..ama onlarda hatamı varki böyle dedi anlamadım..şahsına ait olmayan çocuklarda ne var..gene anlamadım..adamın kaç çocuğu var..yada

Bu adamın çocukları hatasız olabilir vesselam ama kendisi üretim hatası

En güzel cevabı sen vermişsin kardeşim benim evet kendisi , malesef üretim hatası başka söze gerek yok bütün bu zihniyetteki insanlarla öbür dünyada hesaplaşıcaz.Bizim dairede bi kadın var kendisi her bakımdan ahlaki erojyona uğramış birisi olmasına rağmen bana senin gibi yürüsem intar ederim dedi o adam da bu manyak kadının başka bir versiyonu demekki Allah yardımcımız olsun hepimizin

Allahın yarattığına hatalı diyen bir kişinin elbet birgün dili yanar

Bu fitürsuzluk, bu densizlik, bu kibir. Nerde kaldı insaniyet, nerde kaldı kalp kırmama, nerde kaldı kul hakkı yememek... Engelli vatandaşımız mı size çok geldi, bu ülkeye söylesenize.

Hatasız kul olmaz.Hatamla sev beni şarkısı geldi aklıma istemsizce :))
Şahsına ait 6 cocugu varmış hanımıyla birlikte.Ben hayatımda böyle bir cümle de duymamistim.Allahtan daha fazla konuşmamış :)

Bir söze bakacağız söz mü diye, birde söyleyeceğine bakacağız adam mı diye ! İkisi de yok onun için takmaya da gerek yok :)

Elhamdülillah eğitim seviyeni ölçmüş sün

Gidilecek daha çoooook uzun bir yolumuz var toplumca. Hele ki şöyle yüksek mevkilerde çalışanlarla....

Bazan arkadaşlarımla sohbet ederken ne diyeceklerini bilemediklerine, kırmayacak doğru kelimeyi bulmak için kıvrandıklarına şahit oluyorum. Engelli yada sakat kelimelerinin bizi kıracağını düşünüp ne diyeceklerini bilemiyolar. Engelli kelimesini kullanırken özür bile diliyolar. Empati yapınca her iki tarafada zor aslında. Kasıt olmayan kusurlar ama incitici işte.

Konuyu Hortlatmak bir yana ilk kez okuduğumu söylemek isterim. Kendinden 6 çocuğu olan arkadaşa cevaben; Bunlar hep bonzaiden kaynaklanıyor.

Bonzai gençlerimizi ne hale getirdi.

Elhamdulillah diyen bir insanın Allahın yarattığına hatalı demesi ne kadar da garip eğer bir hata varsa bu lafı diyenin kalbindedir.

evet bunu diyene tek sözüm :)
fringe-dizisinin-10-muhtesem-repligi_780x439-81nlwz8q6w.png

:)) orum yapmaya bile gerek yok kendisi eror veriyor farkında değil.. Yazık

Bencede hemde guzel bir kader bence bazen bu zihniyetteki insanlari gorunce iyiki diyorum iyiki bunlar gibi degilim aslinda bizim onlardan tek farkimizda onlar gibi hayati farkinda olmadan yasamamizdir ve her insan bir engelli adayidir engel insanin dusuncesindedir onlarin kotu gorduklerini bn bir lutuf olarak goruyorum biz ozel insanlariz

Yazık. Bir de böyle salakça vicdansız sözleri elhamdülillah gibi dini terimlerle süslemeye veya pekiştirmeye kalkışınca fırsatta bekleyenlerin dine saldırmalarına zemin hazırlıyor bu gibi adamlar
Bir da akademik unvan sahibi güya
Yazıklar olsun

Hata bu ve bunun gibileri aydın sananda

Üst Alt