Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Elinde C-leg dizüstü protez eklemi olan var mı?

benim

Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
Devlet ödemeleri malumunuz,11 yil oldu ben alali ve yenisini almaya malesef durumum elvermiyor.elinde c leg eklemi olan varsa makul bir fiyata bana verebilir mi herkesin isi görülsün?

Merhaba şu anda SGK ödeme durumu nedir benim 10 yıl doldu perşembe günü gidip yazdıracağım acaba devlet protez karşılar mı ?

En kotu senaryoya hazırlanın yüklü miktarda krediye ihtiyacınız olacak.

650 700 bini bulur protezin diger parcalariyla birlikte yeniden yapılması

bora_11

En son guncellenen saglik odemeleri tebligiyle 2010da 43 bin civari odeme yapti bu protezleri buyuk ugraslar sonucu aldik. Ama o teblig yillardir hic guncellenmedi . Enflasyon ve euronun hizi da malumunuz. Hala 43 civari ödüyor e tabi ustunu tamamlarim dersen

Geçende ben gittim protezciye orta halli bir ithal protez için 30 bin lira istedi yerlisi 20 bin civarı dedi He devletimiz sagolsun sgk 5 binlira ödüyor oda çalışan olunca yüzde 20sini geri alıyor verdiği 4 bin lira kusur olsun ne de olsa ithal vatandaşlarımız var biz devleti yönetenlerin gözünde bir hiçiz olmadı bir siha yada iha takarız protez yerine

Tek basina hicbir caba sonuc vermiyor.vekil sisirmekten ileri gtmez talep anlatmak. Tebligin kapsami genis .birkac kisi icin onbinlerce talebi karsilamaz. Karsilasa da silinem trafik cezalarj kadar gundem yaratmaz. Beyhude bir secim yatirimi olur

Ben dolandırılmaya mi çalışılıyorum bana söylenen daha 15 gün önce sgk nin dizüstü protez için 5 bin lira kusur ödeme sağladığı öyleyse firmanın ismini vereceğim kimse mağdur olmasın

Gereken cevabı ailem ile birlikte sandıkta vereceğim ben yuruyemedikten sonra istersen süper güç ol 2 defa düştüm protezim den ötürü Allah bunları ıslah etsin

Her protez cesidinin odemwsi farkli cikar ben tavan kalitede tavan fiyattan bahsediyorum. C leg benim suan kullandigim.

600 bin lira da 43 bin ödeme ayni şey gibi 30 bin lira da 4 bin lira artık rüyamızda görürüz c leg yada herhangi bir mikro işlemcili protezi ama kimin umurunda ki

Bundan protez kullanan çoğu arkadaşımızın haberi bile yoktur gündeme getirilmesi gerekn bir konu bir değilde birlikte bir şeyler belki yapabiliriz

Ben tekil bir hareket surduremiyorum. Simdi ivedilikle lazim olan c leg bir eklem. Elinde olan varsa gorusmek isterim.

benim

Bu şartlarda kullanamayanlar hariç kimse elindeki eklemi vermek istemez, 10 yılı dolan C-leg ler sorun çıkarmaya devam ediyor, aldığında çok sağlıklı olmayabilir.

OnurR
Elbette ben vermem aktif kullanıyorum. Ama uyum saglayamayan durumu degisen vefat eden bilemiyorum istisnai durumlar vardir belki diye düşündüm.

Bakimini yaptirirsak omru uzar belki 3 5 senenidare eder diye umuyorum

benim

İstisnai durumlarda olanlar satıyor bir kaç tane görmüştüm, ama göz ardı etmemen gereken bir durumda 2013 yılında alınan C-leg eklemler için ottobock artık servis imkanı sunmayacak diye biliyorum. Bakım yaptırabilecek yılda olanı almanda yarar var bulabilirsen.

benim merhaba, eleştirimi lütfen mazur gör. hepimiz microişlemcili protez isteriz rabbim herkese nasip etsin. 2. el bulması cok zordur olan satmaz. sıfır qalmaya kalkarsak olayına gelirsek, çok ihtiyacı olan illaki c-leg diye ısrar etmemeli bence. maksat yürümek ise össur mauch knee cok işinizi görür. neredeyse microişlemciliye yakın bir protezdir. artık cleg 3-4 üretilmiyor diye biliyorum. yani bulmöan cok zor olacak. bence ihtiyacını akrsılayan daha maliyetli bir protez edinmen

bionico
Cok guzel soyledin, 2.el olursa ottobock ariyorum bakimlarini yaptirabilmem daha kolay oldgu icin.yenisinin ödenmeyen kismini karsilayabilsem o dediklerini de denerim niye denemeyeyim. Maliyeti az bir protez bana bu kadar konfor saglamayacak , c-leg le acilan yeni hayatimin kapilarini kapatacak o ayri. Sonucta aktivite duzeyim 100 de 100 artti benim. Teşekkür ederim kibarca yazdigin icin

OnurR
Iste o isim cilveli kısmını halletmesem ben arar miyim hic 2.el .gunu ayi birkac yili kurtaralim niyetndeyim

benim

Sen yinede bakımını yaptıramayacağın elinde kalacak bir c-leg alma tavsiyem

OnurR E hallettim bakim isi devlete yenisini yazdirmaktan daha kolay diyorum

benim bende 1 haftalığına denemek için össur raeo knee denedim. gercekten microişlemcili protez konforunu ve yasam kaliteni direk yükseltiyor. benim iş yerim karsılıyor belki bundan sonrakileri microişlemcili alabilirim. bu konuda bir kaç tane soru sorabilir miyim sana

Isyerin mi karşılıyor? Olmadi ki şöyle isimiz . Kadro var mi bana:)) biliyorsam cvplarim sor bakalim

2 adet cleg 3 ve 1 adet cleg 4 mevcut. 0554 658 6684 bu numaradan whatsap tan iletisime gecebilirsiniz.

@benim,
Ben bunun için SGK'ya dava açtım 3. mahkeme bitti sonucunu bekliyorum. Olumsuz çıkarsa Avrupa insan hakları mahkemesine götürecem

Üst Alt