Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilere verilecek ikramiye sürekli iş görememezlik alanlara da verilecek mi?

Konular
13
Reaksiyonlar
0
yeni emekli ikramıyesi sürekli iş göremezlk geiri alanlar ı kapsarmı arkadaşlar oturan Boğa

bayram ikramiyesi son dakika golü

dul ve yetim aylığı alana pay hakkı kadar örnek babadan %70 pay alıyorsa 700 tl , meslek hastalıkları ve sürekli iş göremezlik geliri alan arkadaşlara rapor oranına göre ikramiye verilecek. örnek sig %30 ise; 300tl meslek hastalığı raporu %40 ise;400tl

İş kazası sonucu sağ el yüzük parmağım ve orta parmağımın ucu koptu..?

Arkadaşlar merhaba;
Yaklaşık 1 ay önce iş kazası geçirdim yaşım 19.

Çalıştığım makinenın bağlantı yayının kopması sonucunda destere sağ elimin üzerine düştü. Sağ elim serçe parmağımın kökünden avuç içim ile beraber baş parmağımın yarısını kesti.

Sonuç olarak sağ elimin yüzük parmağı kökten yok ve serçe parmağımın kökündeki kemik zarar gördüğü için kemik Serçe parmağa nakil edilip teller ile tuturuldu ve yüzük orta parmağımında yarısı yok baş parmak zaten yarıdan dikili.

İşaret parmağım ise avuç içinden dikili anladığım kadarıyla elimde kalıcı hasar fazla olacak.

İş veren hastane masrafları için ilk müdaheleye 80 bin lira para ödemesi yaptı. Ve iş veren ile aramızda anlaşmazlıklar oldu adam hastane masrafını karşıladım benden şikayetçi olmayacaksın tavrında. Geri kalan bir şeye ellemem giden senden gitti havasında ve şikayetçi oldum ilk olarak maddi tazminat davası açılacak. Bu durumda benim durumum ne olur nasıl bir tazminat alırım sgk bana maaş bağlarmı yaklaşık 1 yıl kadar raporlu olacağım.

Ve iş yerinde koruyucu malzeme hiç birşey yok yaklaşık 8 aydır bu işi yapıyorum 2 tanede şahidim var makinanın zaten arızalı olduğuna ve bakımlarının ikaz üzerine yapılmadığına dair.

Özel hastane masraflarınıda şuan kendim karşılıyorum konuyla ilgili beni bilgilendirecek olan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.

geçmiş olsun izmirli davayı açtıysan süreci bekleyeceksin dava sonunda alacağın sakalık raporu emekli maaşı ve alacağın tazminatı belirler bu tedavi bittikten sonra yapılacak işlemlerdir işveren vermesi gereken tazminatı çoğunu şimdiden vermiş geriye kalır sgk sana bağlayacağı maaşa için davayı yürütmektir kusur dağılımı için mufetişler gelir kusur tespitinden sonra işlemlerin biter işi verdiğin diplomalı işin ehliyse bir sıkıntı yaşamazsın

ibrahim arslan

Eyvallah hocam sağolun bekleyip göreceğiz konuyla alakalı bilgileri ilerlemeleri burdan paylaşacağım inşallah.

Sürekli iş görmezlik maaşı alanlara bayram ikramiyesi

Arkadaşlar merhaba. İş kazası nedeniyle sürekli işgörmezlik maaşı almaktayım. Emeklilere verilen zamlardan maalesef engel oranında faydalanabiliyoruz. Bayram ikramiyesinde de aynı durum mu söz konusu olacak acaba. çünkü yapılan açıklamada alt bir madde koymuşlar tıpkı maaşlarımıza yapılan zamlarda olduğu gibi. Bugün gazetelerde şöyle bir haber vardı:

"İş kazası geçiren ve geçirdiği iş kazası nedeniyle sürekli iş göremezlik geliri alan kişiler de bayram ikramiyesinden faydalanabilecek. Bu kişilere ödenecek ikramiye, sürekli iş göremezlik oranına göre hesaplanacak. Kişinin yüzde 50 oranında iş göremez olduğu tespit edilmiş ise bu kişiye 500 TL bayram ikramiyesi ödenecek. Ayrıca haczi olan da ikramiye alabilecek. doğruluk payı nedir"

coşkun tilbe

günaydın yenimi öğrendin . dul ve yetim aylığı alan kişilerde pay hakkı kadar bayram ikramiyesi alacak meslek hastalıkları nedeni ile maaş alan kişiler % kaç oranı varsa onu alacak sig alan kişilerde rapor oranı kadar

Sürekli iş göremez aylığı hk.

Merhaba, Benim sürekli iş göremez aylığım var iş göremez raporum %76 sizce ne kadar bayram ikramiyesi alırım?

boyhoxiy...hocam herşeyden önce büyük geçmiş olsun...patron un resmen sana şantaj tehtid yapmış..ki bu mafya hükümetin mafya patronlarının yaptığı herşey normaldir!...bence kimseden korkma şikayetini gerekli mercilere yap ve hakkını çatır çatır al!!...tekrardan geçmiş olsun..

@bulent73

Ey vallah hocam teşekkür ederim dediğiniz gibi şikayetçide olduk tüm yasal haklarimizi kullandik adli tiptaki doktor ile sohbet ettik size öyle bir rapor yazacağim ki sizin ................ patronunuz görecek gününü nasil size böyle davranir dedi bakalim göreceğiz sonucu zamana kaldi artik.

Kaçıncı duruşmanız benim 21. Haziran 3. Duruşma henüz adli tıp falan Yok

Bende 21 yaşında yani 1 buçuk yıl önce sağ elimi kıyma makinasına kaptırdım :( geçmiş olsun

boyhoxiy

[FONT=Verdana]işyerinin bağlı olduğu sgk git iş kazası geçirdim ve sürekli iş göremezlik geliri bağlanmasını istiyorum diyerek dilekçe yaz ve sağlık raporunu ekle ve senin iş kazası müfettişine ayrı bir dilekçe vermen gerekiyor çok bunaltıcı işler bunlar ama hemen başvurunu yap. iş kazasında senin kusur oranın varsa %? kaç olur bilemem tazminatından düşer , işveren 80 bin tl senin için iyileşmen için harcamış bu 80 bin tl masraf alacağın tazminattan düşer . sana bağlanan sig maaşı alacağın tazminattan düşer davalar maalesef ülkemizde 10 yıl ve daha uzun sürdüğünü varsayarsak en mantıklısı işveren ile otur hesap kitap yap düzgün bir teklif yaparsa anlaş yoksa mahkemeler inan öyle şıp şak bitmiyor burada 12 yıl sürende var 10 yıl sürende var Yargıtay falan derken sadece 3 yıl Yargıtay süreci ölme eşeğim ölme [/FONT]

İron işveren de geç bittiğini biliyor ben vermiyorum sürün diyor :(

iş kazasından dolayı hem malulen emekli maaşı ve sürekli iş göremezlik geliri alanlar iki ikramiyemi alacaklar

İron

Avukat 1 yılda ben bu işi bitiririm diyor iş veren benim kimseyle konuşucak birşeyim yok diyor zaten avukat ilk başta oturup adam aklı konuşalım uzlaşma yoluna gidelim dedi iş yeri sadece sgk dan 90+90 =180 bin lira sadece ceza yiyecek 5 duruşma da işi bitecek diyor avukat da

İş kazası geçirdim ve sürekli iş göremezlik geliri bağlanmasını istiyorum diye bilmek için raporumun bitmesi ve iş başı yapa bilir diye rapor almam gerekmiyormu yoksa benmi yanlış biliyorum.

boyhoxiy

[FONT=Verdana]senin avukat kafayı yemiş ne1 yılı ya sen 3 yılda anca adli tıp raporu alırsın neyse zaten tedavin bitmeden dava açamazsın avukata fazla inanma 1 yılmış [/FONT]

Benim avukat ta 1 buçuk yılda bu iş tamam dedi 1 Yıldır daha bilirkişi ye bile gitmedik keşke olsa da bitse ama maalesef

Benim avukat ta 1 buçuk yılda bu iş tamam dedi 1 Yıldır daha bilirkişi ye bile gitmedik keşke olsa da bitse ama maalesef

1 yılda biter diyen avukat ya stajyer avukattır veya çömez , yada sosyopattır. Bilirkişiyi bırak ancak adli tıpa gidersin 2 yada 3 yıl içinde

iş kazasından dolayı hem malulen emekli maaşı ve sürekli iş göremezlik geliri alanlar iki ikramiyemi alacaklar

hayır tek ikramiye alacaksın onu da şöyle alacaksın sürekli iş göremezlik oranın %30 ise ; 300TL alacaksın yani 1000 tl normal emekli olanlara malulen emekli olmuş isen %60 yani 600tl alırsın çift ikramiye yok

İron işveren de geç bittiğini biliyor ben vermiyorum sürün diyor :(

yasal faiz yıllık %9 çok düşük bir rakam işveren uzadıkça uzasın istiyor

şöyle düşün Ebru 100bin tl tazminat çıktı davan 10 yıl sürdü faiz %9 yani 10 yıl sonra alacağın para 190bin tl olur

burada adalet bakanı faizi banka faizleri gibi tutsa %30 ile %40 arası gecikme faizi bak bakalım işveren uzamasını ister mi ?

Anlamadım

İron
Sayın hocam her iki dosyadan maaş, gelir alan biri hangi kriter de alacak.
İş görememezlik mi, yoksa malûllük mü öncelik olarak alınacak
Örnek vermek gerekirse; benim
1. Dosya iş görememezlik %93
2. Dosya malûllük
Anlamak için soruyorum bu durumda hangi dosya üzerinden işlem göreceğiz

MUR37

yüksek oran ne ise onu verirler diye düşünüyorum ama AKP nin sağına soluna belli olmaz sonra yalancı çıkmayayım. sorun çok güzel aslında ben olsam sig %93 ise 930tl hesabına 14 haziran arife günü yatırırdım.
malulen emeklilik %60 olsa 600 tl alırdın keşke ikisini bir verselerdi ama dediğim gibi AKP bu güven olmaz.

https://www.google.com.tr/amp/www.s...-ikramiyesi-ne-zaman-verilecek-haber-1341234/
Açıklamada şöyle bir paragraf var, buna göre ben iş görememezlik dosyasından ikramiye alacağım anlaşılan

Birden fazla dosyadan gelir ve aylık alanlara en fazla ödeneğe imkan veren bir dosya üzerinden ödeme yapılacak. Ödemeler, evlenme ödeneği hesabında dikkate alınmayacak. Ödemelerden kesinti yapılmayacak ve bu ödemeler haczedilemeyecek.

Ayrıca bu ikramiye her yıl zam alacakmış
Not: emekli zammında ben zam oranı ne ise ben onu alıyorum yani orana göre değil

İş göremezlik maaşı alanlar iş göremezlik oranına göre ikramiye alacaklarmış..?

Merhaba;

İş kazası geçirdim ve %35,2 sürekli işgöremez maaşım bağlandı. Şu anda 1450 TL maaş alıyorum.
Açıklamaya göre işgöremezlik maaşı alanlar işgöremezlik oranına göre ikramiye alacaklarmış.
Ben ne kadar ikramiye alırım?

akks47

ebru sen haziran ayının ilk haftası 540tl bayram harçlığı alacaksın.

Üst Alt