Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilere verilecek ikramiye sürekli iş görememezlik alanlara da verilecek mi?

1000 tl prim hakkında soru

işgöremezlik aylığı alanlar emekli sayılıyor mu primden yararlanacak mı? Onu nereden çıkardın derseniz banka benden masraf almıyor emekli sayıyor. Bilgisi olan varmı?

devil67 mrb: kesin net bir bilgi yok ama
Şimdiye kadar gelen bilgilere göre işgörmezlik maaşı
Alanlarda iş görmezlik oran larına göre verilecekmiş ikramiyeler
Haziran ayında netleşecektir.

Evet iş göremezlik geliri alan kişiler de 1000 ₺ ikramiye alacaklar. Hayırlı olsun.

Malulen emekliler de ikramiye alacak mı? Alacaklarsa hangi oranda alacaklar.

@tuba27

Evet alacaklar 1000 "Yalnızca ölüm aylığı alanlar aylık aldığı oranda alacaklar. Diğerleri 1000" alacak.

tuba27 evet 1.000 tl alacaksınız
Tekrar söylüyorum işgörmezlik maaşı alanlar
Oranlarına göre belirlenip verilecek ikramiyeleri.

umut2135

bende aynısını söylüyorum arkadaş hayır 1000tl eminim yazmış herkes kafasına göre yazıyor bu forumda kanıt belge de sunan yok at yalanı .... inanı oldu bu forum

İron aynen bilgi paylaşırken dikkatli olmamız gerek
Yanlış yönlendirme olmaması için tüm gelişmeleri
Yakindan takip etmeye çalışıyorum herkezden ricam emin
Olmadıkları bilgiyi paylaşmasınlar yanlış yönlendirme ve bilgilendirmeden sonra işin içinden çıkılmaz bir hal alıyor
Sonundada hayal kırıklığı
Kendim bir konu hakkında bilgi verirken yönetmenlikte yasada neyse onu esas alarak cevaplıyorum.

%16 ile 260tl alıyorum. 160tl yatacak o zaman sanırım

Arkadaşlar ben burada yanlış bilgi vermek için konuşmuyorum hiç hoş söylemlerde bulunmamışsınız. Haziranın ilk haftası emeklilerin hesabına inşallah.

Hükümetin, 24 Haziran seçimleri öncesi açıkladığı paket içinde yer alan emekliye bayram ikramiyesinin detaylarını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu açıkladı.BAKAN Sarıeroğlu, Ramazan ve Kurban bayramlarında ödenecek ikramiyelerin, emekli ve aileleriyle birlikte 12 milyon 300 bin vatandaşı etkileyeceğini vurguladı. Sarıeroğlu, yılda iki bayram ikramiyesinin maliyetinin ise 22,3 milyar lira olduğunu belirtti.
EMEKLİNİN KENDİSİNE 1000 LİRA

Bakanın verdiği bilgiye göre bir bayramda alınacak ikramiye ödemesi emeklinin kendisine 1000 lira olacak. Ancak ölüm aylığı alan dul, yetim ve ana, babalara ise aylık hisseleri oranında; iş kazası meslek hastalığından dolayı gelir alanlara ise iş göremezlik derecesi oranında ödeme yapılacak.
YILLIK 2000 LİRA
İkramiye, emeklilere yıllık 2000 bin lira, aylık bazda ise 166,7 lira ilave artış anlamına geliyor. Bakan Sarıeroğlu, emekli aylıklarına göre bu artış oranını duyurdu:
İKRAMİYEDEN YARARLANACAK KİŞİLER İSE ŞÖYLE SIRALANDI:
Sosyal Güvenlik Kurumundan aylık alan;
SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklileri, Şehit yakını ve gaziler, Vazife ve Harp Malullüğü aylığı alan er-erbaşlar, Geçici köy korucuları, Şeref aylığı sahipleri, Şampiyon sporcular, Kore, Kıbrıs ve İstiklal savaşı gazileri Terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller İle bunlardan hayatını kaybedenlerin hak sahipleri girmektedir moussa sow devil67

Arkadaşlar sürekli isgoremezlik maaşı alıyorum emekli ikramiyesinden faydalanamadim bazı arkadaşlar yorumlarda orana göre veriyor demişti saygilar

bana bugün 160 tl yattı oranım %16 sürekli işgöremezlilik alıyorum.

Kardeş ben 2010da iş kazası geçirdim o zaman 780 maaşım vardı dosya yeni bitti %19 vermişler ne kadar maaş alırım
Ve sen ne kadar maaş alıyordun da 260 lira maaş bağladılar

1000 lira alıyordum. %16 ile 260 bağladılar. kaza 2014 te oldu. Daha fazlaydı ama mütettiş kusuru bana verdiği için 3/1 oranında düşürdüler verdiklerinide peşin geri istediler.

Ahmet1977bjk

Ahmet abi hem emekli maaşı hem de sürekli iş göremezlik maaşına ikramiye yok sadece bir maaş üzerinden bayram ikramiyesi vereceklerdi. zaten dul yetime ve eşinden emekli maaş alanlar 750tl ile 500tl aldılar emekli olmayıp sürekli iş göremezlik geliri alanlarda rapor oranı kadar para aldılar benim sürekli iş göremezlik rapor %41,2 oranıma istinaden 412tl aldım. herkese 1000tl değil yine ali cengiz oyunları akp nin işi bu halkı kandırmak ve vatandaşı sömürmek.

iş göremezlik aylığı ne kadar oldu

2019 iş göremezlik aylığı ne kadar oldu

Şubat zammı 2019 sürekli iş göremezlik geliri alanlar faydalanacakmı

Üst Alt