Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

merhaba

3 tane rapor var ilk ki sürekli sonra ki 2 yıl en son rapor sürekli

Benimde denizbank gözüküyor.Değiştirmeye çalıştım bankayı ama ilk maaşı almadan değişmez diye uyarı verdi.

emekli olan arkadaşları gördükçe daha bi heyecan geliyor 8.ay gelsede Allah ın izniyle müracatımı yapsam vakit geçmiyor

Son düzenleme:
Dün emeklilik için başvurdum.Emekli maaşı harici herşey belli oldu.Tahsis numarası dahil.Banka adı şubesinde belli.Birtek maaş belli değil o da belli olursa buraya ne kadar primle ne kadar maaş yattığını paylaşırım.

Dün emeklilik için başvurdum.Emekli maaşı harici herşey belli oldu.Tahsis numarası dahil.Banka adı şubesinde belli.Birtek maaş belli değil o da belli olursa buraya ne kadar primle ne kadar maaş yattığını paylaşırım.

MERHABA,

benmi bugün doldu yarın başvuru yapacağım vergi indirim evrağı ve kimlik eterli sanırım

hayırlı olsun

1-işyerinden çıkış belgeniz
2-nüfus cüzdanı
3-Ankara dan gelen vergi indirim yazınız kaan-78

Ben bu 3 belge ile başvuru yaptım
işlemler 15/20 dk sürdü
hep aynı ilde sigortalı gösterildiğim için 1 ay içindede sonuçlandı

2-nüfus cüzdanı
3-Ankara dan gelen vergi indirim yazınız kaan-78

işlemler 15/20 dk sürdü

merhaba,
teşekkürler

bende 16 yıldır aynı şirkette çalışıyorum. işten çıkışları zaten sistemden gömüyorlar mı?

2-nüfus cüzdanı
3-Ankara dan gelen vergi indirim yazınız @kaan-78

işlemler 15/20 dk sürdü

Merhaba,
3- Ankaradan gelen vergi indirimi yazısı için. Şirketimde orjinali var. Ama bendeki kayıp. Fotokopi ve şirketten aslı gibidir yapılsa geçerlimi? Birde yanılmıyorsam bu rapor ilk olarak vasıtasız vergiler müdürlüğüne gidiyor orası şirkete resmi yazı yazıyor. Yani asıl resmi yazı Vasıtasız vergiler müdürlüğünde. Doğrumudur?

genede götürdüm ben eziyet olmasın git gel yapmasınlar diye
müracaat için gerekli evrakları sormaya gittiğimde istemişlerdi @kaan-78
bende de orjinali vardı onu verdim bir daha işime yaramayacak diye @Ümit Kurtuluş

Liljan

TEŞEKKÜRLER

Ancak maaş olayı çok kötü 2010 dan sonra yüksek olduğu için primler maaş düşük çıkıyor

ama yinede hayırlısı

Ben 1 ay önceden tahsise hazırlık dilekçesi verdiğim için işlemler 10 sn.sürdü.zaten tahsis belgesini daha önceden aldığım için doldurmuştum.Sgk ya vardım tahsis belgesini memur teslim aldı ve sen git Dedi.

Şimdi sıra geldi 900 den düşmeye hayırlısıyla.
Buda tarih olarak 13 Nisan 2016.

Şafak yavaş yavaş bitiyor sanırsam.

2670 SSK + 450 askerlik = 3120[SIZE=5]

ŞAFAK
943[/SIZE]

Ümit Kurtuluş geçiyor inanın bir bakıyorsunuz hopp son 30 günü çiziyorsunuz excelde :)

bende duvara çizelge yapmıştım

Şimdi sıra geldi 900 den düşmeye hayırlısıyla.
Buda tarih olarak 13 Nisan 2016.

Şafak yavaş yavaş bitiyor sanırsam.

2670 SSK + 450 askerlik = 3120[SIZE=5]

ŞAFAK
943[/SIZE]

merhaba,

900 gün demişsin ama tarih 13 nisan 2016 bir yanlışlık var galiba

merhaba,

emekli maaşınız nasıl

Ümit Kurtuluş

Şimdi kafam şuraya takıldı . Benim sigorta girişim 2005 ama ama o zaman sağlıklıydım işe giriş çıkışlarım oldu sonra böbrek nakli oldum 2009 da ve yeni bir işe 2011 de başladım , ben 2008 sonrası mı yoksa 2008 öncesinemi tabi oluyorum .

2005 yılında prim gününüz varsa ilk giriş tarihiniz odur.

Lone

İlk sigorta piriminiz nezaman yatırıldıysa ozman. 2005'te yatırlıdıysa 2005 yılı geçerlidir.

Liljan

Yok ben Formül kurdum :) Emeklilik tarihinden gün geçtikçe otomatik kendi düşüyor. Ara Ara bakıyorum nekadar kalmış diye. Bir gün bir gün düştüğü için hergün girip bakmanın bir espirisi yok.

Dediğiniz gibi zaman geçiyor 17 yılın içersindeyim. Bunca süre geçti. Buda geçicek Allah yemeyi nasip etsin uzun yıllar.

Ümit Kurtuluş

Yardımlarınız için teşekkür ederim . Bir şey daha sorayım size madem yakalamışken :D

Ben vergi indirimine başvurdum . Evraklarım iş yerine geldi ama iş yeri beni haberdar etmedi yazı işlerinde çalışan arkadaşım söyledi . Ayrıca bana hiç bir belge gelmedi vergi indiriminden yararlanıyorsunuz diye .

Merak ettiğim yararlanıyormuyum nasıl anlarım , sakata gelmeyelim sonra . Sorgulama sistemi var ama orda bişey çıkmıyor .

Bordronuzda Sakatlık İndirimi diye görünmesi lazım.
Normal olanı,
İşyerinizin, vergi indirimi yazısını ve rapor aslını size tebliğ etmesi gerekir.
Vermiyorlarsa siz insan kaynaklarından isteyin.
Yazının üzerinde hangi tarihten itibaren vergi indiriminden faydalanabileceğiniz yazar.
Geriye dönük vergi indirimlerinizi almak için şurdaki başlığa göz atabilirsiniz.

http://www.engelliler.biz/forum/sak...riye-donuk-vergi-indirimi-almak-hakkinda.html

Lone

Size rapor ulaşmadıysa pstada falan kaybolmuş ola bilir. Bordronuza bakın orada Sakatlık indirimi diye bir bölüm görüceksiniz. Yazı işlerindeki arkadaşınıza ricada bulunun o evrağın size fotokopisini versin. Elinizde bir örnek olsun. Emeklilik zamanı ihtiyaç duyucaksınız.

Henüz Vergi indiriminizin olup olmadığını resmi olarak sorgulaya bilceğiniz bir site mevcut değil. Şirketinizin bağlı olduğu vergi dairesini öğrenip ordan da vergi indiriminizle ilgili belge ala bilirsiniz.

@earibagi ; Brdromda sakatlık indirimi var %80 engelliyim sakat indirimi 900 tl yazıyor bordroda.

Benim net maaşıma yansıyan birşey yok . kafam karıştı raporumun aslı bende zaten ama şimdi o gelir idaresinden gelen evrağa baktım ek olarak 1 adet rapor aslı diyor . Ayrıca dediğiniz gibi yazıda "başvurudan ihtibaren 17,09,2012 tarihinden ihtibaren 1'ci derece sakat erbnabı olduğu tespit edilmiştir" bu durumda ben yararlanıyorum .

Ümit Kurtuluş

Fotokopisi bende var şu an yazı işlerinde ben çalışıyorum benim sroumluluğumda evrak . Anladığım kadarı ile elime ulaşması gereken bir evrak var ama bana gelmedi .

O 900 TL'nin sizin vergi matrahınızdan düşmesi lazım.
Buda size 135 TL civarında bi artış olması lazım.
Geriye dönük vergi indirimi için size link vermiştim.
O konu size yardımcı olacaktır.

Üst Alt