Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilikte kontrol muayenesinin sona erdiğini nasıl anlayabilirim?

Konular
14
Reaksiyonlar
5
2021 yılında 1 yıl süreli vergi indirimi ike emekli oldum. 2022 yılında kontrol muayenesi ne girdim 2 yıl süreli rapor aldım. 2 yıl sonrasına kontrol muayenesi vermişlerdi
1 ay önce kontrol muayenesi için heyete girdim rapor sürekli çıktı bu sefer.

Ssk dan gelen yazıda tarafıma ; Almış olduğunuz %60 süresiz rapor olarak tespit edilmiş ve dosyanızı gereği için Emeklilik 2 ci servisimize devredilmiştir yazıyor..

Burada açıkça kontrol muayenesi serki kaldırıldı yazmıyor. Aceba bu kararı verecek alan ilgili birim 2 ci emeklilik servisi olduğu icinmi açıkça yazmamışlar gönderdikleri yazıda.

Konu hakkında bilgisi olan yorumkarsq sevinirim iyi günler.

@OturanBoğa, bugün ssk maluliyet servisi ile görüştüm kontrole gönderen servis.Rapor sürekli olduğu için dosya bizden çıktı dedi kontrol muayenesi olmaz dedi artık emeklilik servisinden de adresine yazı gelir dediler..

Merhaba @OturanBoğa 10.02.2023 tarihinde 2 yıl süreli %80 rapor almıştım. Aralık 2023'de malulen emekli oldum. Ancak Araç almak için raporumu yenilemek istedim ve 26.02.2024 tarihinde SÜRESİZ %91 rapor aldım. Malulen emekliliğimde kontrol muayenesi şartı var ve 29.09.2025 tarihinde kontrol muayenesine gitmem gerekiyor.

Şimdi sormak istediğim sorularım var, bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

1. 29.05.2025 tarihinden önce kontrol muayenesine gidebilir miyim?
2. Emeklilik süresize döner mi?

Selamlar
benim raporumun süresi yaklaştığı için sgk hem bana hem hastaneye yazı göndermişti.
heyet işlerimi hallettim raporum yüzde 53 ile yenilendi ve ben evrakımı E devlet ten çıkardım.
Size sormak istediğim konu;
Engelli raporunu SGK ya ben kendim mi? teslim edeceğim
Yoksa hastane mi? gönderecek.
Konu hakkında bilginiz var ise benimlede paylaşırsanız mutlu olurum.
Şimdiden teşekkürlerimi sunarım.
İyi günler dilerim
Sağlıcakla kalın.

@emininceoglu,

Evet, zaten en az 3 ay kala gitmek şart. 5 ay önce gitmende de bir sakınca yok.

Bir sonraki kontrolde süresize döner mi bilmek mümkün değil.

En son aldığınız sürekli rapora kontrol muayenesi istenmez.Burası Türkiye belli olmaz bakmışsın Ankaradan şu tetkikide yaptırın görelim derler bu şekilde emekliliği iptal olan arkadaşım var polio sekel hastasıydı

Raporumun bitmesine 3 ay kala sgk’ya gittim dedim beni hastaneye sevk edin.
Öyle olmuyor dediler, sen istediğin hastaneden randevu al biz sevk yazısı yazalım.
Randevu aldım raporumu aldığım hastanedeb sevk yazısı yazdılar randevu tarihini bekliyorum.
Yeni rapor çıkınca e devletten al bşze getir dediler, hastaneyi bekleme onlar geç gönderir dediler.
Aklıma takılan tek şey raporu alıp sgkya verince iş bitecek mi? Vergi indirim belgemde süreliydi.

Üst Alt