Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli erkekler neden engelsiz kadınları tercih ediyor?

Helsinki

Erkekler ne ister
-Kadın güzel olsun
-Kadın fiziksel ve ruhsal engelsiz olsun (erkeğin kendi engelli olsa bile)
-Kadın kendi eğitim seviyesine yakın olsun
-Kadın mümkünse çalışsın hem de çocuk yapsın hem de evde her işi yapsın

Bak erkekler de çok şey istiyor.

Gecen sene iki gorme engelli arkadasi gorusturdum de ters oldu bi tarafin istekleri cok fazlaydi karsilanmayinca sorunlar cikti iki engelli arasinda da sikinti olabiliyor saygi sart..

Bundan doğal bişey yok kadın yada erkek fark etmez ama bu konuda ha gönüller bir olur o ayrı onun hesabı olmaz

Arkadaşlar böyle bir genelleme yapmak yanlış kimse bunu tercih meselesi haline getiremez İnsanı insan yapan elleri ayakları değildir insanı insan yapan kalbidir kalbi kalp yapan ise niyetidir insanın vicdanı kalbi engelli olmasın Aşkı çoğumuz yaşadık o aşık olduğumuz insanların hiç mi kusurlar veya sorunları yoktu bunları bile bile biz yine o insanlara aşık olup onları sevmedik mi? Aşk zaten budur her şeye rağmen herkese rağmen beraber olmaktır,aşkı dolu dolu yaşamak yaşatmak gerek çünkü insan bazen aşkın acısını bile özlüyor..
Ama şimdi birde şu var Erkek bakıma muhtaç kadın bakıma muhtaç bu insanlar kendilerine bakamıyor bu insanlara kim bakacak? Mesela ben engelli engelsiz ayırmam evlendikten sonra çocuğuma bakıp ev işlerini yapıp yapamayacağına bakarım ne engelli insanlar var engelsizlere taş çıkartır ne engelsizler var sadece eşinin parasını yemekle meşgul hanımlık görevi nedir bilmeyen
Kimse benim evleneceğim erkek veya kadın engelli olmasın demez bence bunu engelli olmayan insanlar bile demiyor engelli erkekler hiç demez çünkü empati yaparsak erkeğim bende engelliyim ve engelli istemiyorsam birileri beni niye istesin??

Arkadaşlar ben. Hıcbir zaman engelli engelsiz ayırımı yapmadım yapmamda÷ kaldık benim fiziki engelim yok ama engelli bir bayan beni sevsin saysın değer versin ben hiç düşünmeden evlenirim.turkiyenin dört bir ucundada yaşarım.bekarim yalnız yaşıyorum.sevgi yürek ister- sevgi emek ister- sevgi iki insanın aynı yöne bakmasidir- sevgi anlayış şefkat ve saygı ister- sevgi iki insanın yanında olmasa bile hissetmesi yaşamasıdır.onun içindirki önce insan olmak sevmesi onemlidir

Bende nedense engellilerle anlaşamıyorum.Genelde kompleksli oluyorlar kendileriyle barışık değiller o yüzdende engelsiz bayan arıyorlar.

Engel insann yüreğinde olmasın.. Tüm mesele bu arkadaşlar..

Halenumutlu

Haklısın engel fizikte değil beyninde biter.ben hayatta allahın taktiri ilahiden başka bir şey bilmem.hersey nasip istek ve dilektir.her insan sevmek sevilmek aşık olmak var olmak bütün olmak ister.duzenli bir yuva kurmak sevdiğimle sonuna kadar olmak ister.rabbim herkesin gönlüne göre versin.

Aynen öle Mustafa bey mesele aslında tam olarak bu maalesef toplum olarak empati kurmamız zayıf ne yazık ki

Şems-i Nur arkadaşım öncelikle günaydın;
Çoğu erkekler maaleef kendi engellerini görmediklei için karşıındaki bayanında mükmmel biri olmasını istiyorlar.O tarz erkeklerin maaesef empati kurma kabiliyeleri de olmadğı için bu kanıya varıyorlar.Bende saglıklı bir bayanın engelli bir erkekle evlndiğine çok tanık oldum. Ama sağlklı bi erkeğin engelli bir banla evlendiğne çok nadr denk geliyorum.

Aynı durumun farklı versiyonlarını yaşıyoruz. Örneğin: yoksul bir kadının zengin erkek avcılığı yapması ya da bakir olmayan bir erkeğin, ille de bakire kadın aramasına benziyor. Aralarında hiçbir fark yoktur. Zihniyet maddeci olunca pek bir şey değişmiyor.

Zihniyetleri kızı değiştirmek gerekiyor. Engelsiz biri olarak pekâlâ da sevgili olabilirim engelli bir kadınla.

Ha bu arada bayan değil, kadın.

arkadaşlar konu başlığının dışına çıkmayalım. Konunun maddiyatla alakası yok.Neden derseniz engelsiz insanlarda maddiyata bakıyor bunun için birinin engelli olması diğerinin engelsiz olmasına gerek yok . Adam yaşca büyük , kadın genç ve güzel ben parasına bakarım gerisi beni ilgilendirmez der yada tam tersi kadın yaşlıdır ama zengindir yakışıklı alımlı calımlı erkek sırf parası var diye beraber olur. Bu durum bizim konumuzdan tamamen farklı.

Şöyledebir faktö var kiiiii......

oda ön yarglarımız. Onu aşamadığımz içindbu tarz durumlar ortaya çıkabliyor. Misal 3,5 ay hic görümediğin biriyle iletişim kuruyorsunuz v o gün gelip yüz yüze geldğinizde uzaktan görüp habersizce iletişimler kesliyor

Bakın geçenlerde bu konuyu açtım https://www.engelliler.biz/forum/saglik-genel/207970-ani-gelisen-beyin-sapinin-felci.html kimse ilgilenmemiş bile burdaki abim bir gözü doğuştan engelli bir bayanla engeline bakmadan evlendi ve 7 senelik evliler Allah bağışlasın tosun gibi bir oğlu var şuan hala hastanede yatmakta büyük ihtimal oda engelli olacak yani engelsiz bay veya bayan istiyorum diyenlere söylüyorum ilerde engelsiz olarak beğenip evlenmek istediğin kişinin ömür boyu engelli olmama garantisi var mı?

@DüşünürBilir hiç bir şeyin karantisi yoktur ki zaten.Ama bunu herkez düşünüyor karşılaştığı taktirde seçim tercihi yapıyor,ben sağlamım benim garanti yok diye bu şekilde düşünerek seçim yapmıyor yine engelsiz birini tercih ediyor.Bu anormal birşey demiyorum artık bende seciyorum hep bekar kalsamda yine seçeceğim.İnsan kendine yakışanı sevemdikten sonra ne yapsın aşkı sevgiyi ileride yalnız kalma korkusunu düşünerek sevmediğim bir insanla evlenerek hayatımı zindan edemem :)

sgurkan

Evet haklısınız.sevmek sevilmek aşık olmak çok önemli.bende sevmek sevilmek aşık olmak istiyorum ama maalesef henüz karşıma çıkmadı.elbet her insanın bir ruh ikizi vardır derler.benimde vardır kıyıda köşede yada uzakta.bekleyecegim o günü iple çekerek.yada ölene dek bekar yada yalnız kalarak

sgurkan

Hayatının zindan olacağınında garantisi yok insan kendine yakışanı değil kalbine gönlüne yakışanı sevmelidir diye düşünüyorum Empatinin anlamını bilerek uygularsak çok güzel sonuçlar elde ederiz geçmişi bırakıp yeni insanlarla yeni sayfalar açmalısınız, sizi anlıyorum sütten dili yanan yoğurdu üfleyerek yer misali sizinki ama her engelli aynı değil siz engellilerle anlaşamadığınızdan ve kendileriyle barışık olmadığından bahsetmişiniz çünkü daha ben ve benim gibi insanlarla tanışmadınız.Kendimden örnek vermek gerekirse bende engelliyim son derece öz güvenli bakımlı yaşamayı seven biriyim ve benim gibi engelli olup benden daha iyi olanlar var geçmiş artık orda kaldı sende onu orda bırak.

sgurkan

Okuyunca yorum yapma ihtiyacı hissettim seni çok iyi anlıyorum, tam söylediklerine katılıyorum haklısın diycektim ama aklıma hayatta kendime düstur edindiğim Şems_in kurallarından biri geldi; "Hakkın getirdiği değişikliklere direnmek yerine teslim ol bırak hayat sana rağmen değil seninle beraber aksın düzenim bozulur hayatım altüst olur diye endişe etme nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha güzel olmayacağını " önyargılı mı davranıyoruZ acaba ha ne dersin..?

engelli erkekler tabi kide engelsiz bayanları tercih eder düşünsene sakatsın ve karın yürüyebiliyor önüme kadar yemek getiriyor su veriyor benim ihtiyaçlarımı gideriyor o yüzden diye düşünüyorum

Ahmet o zaman sen kendine hizmetci arıyorsun bu yazdıklarına bakılacak olur ise hayat müşterektir.Yeri gelir o sana hizmet eder yeri gelir sen ona hizmet edersin. Bu yanlış düşüncenden ötürü kınıyorum seni .

Ahmet T

Bu tamamen faydalanmaktır bence sevgi değil.Erkek durumu iyise parasıyla engelsiz bir kadını çok rahatlıkla elde edebiliyor.Neden acaba?acaba maddiyat olabilir mi?kendinizi kandırmayın lütfen buna sevgi demeyin.öyle sevgi bu zamanda çbok istisna vardır artık ki öyle düşünen erkekte engelli engelsiz ayırım yapmaz empati kurar biraz;sen hafif engellisin diyelim eşiniz sağlam ileride daha kötü oldun yürüyemez hale geldin o sağlam eşinin seni bırakmayacağını hiç bilemezsin.

Herkes tek taraflı çok dar görüşlü engelli bir insanın halinden engelli anlar yaşadığın zorlukları yaşamayan bilemez engelli olmayan eşin bir gün senden sıkılıp gidebilir veya sen sandalyedeyken o sana su getiren eşin çarşıya pazara diye başka yerlere gidebilir sen bundan haberdar olabilir misin? hayır. çok yönlü düşünmek lazım bu konu oldukça derin;

Ahmet T Düşünelim ki sizin dediğiniz gibi peki ya sonrası? Bir gün eşiniz sizinle aynı durumda olursa bu bana su getiremiyor deyip ayrılır mısınız?arkadaşlar siz biriyle sadece bana baksın bunu yapsın şunu yapsın diye evlenirseniz zaten mutluluk uzak kalır evlilik büyük bir tutku Aşk ile olmalı sen karşındakini sev say koru saygı göster hiç beklemediğin anda çiçek açar umutlar hayat ne mucizelerle dolu..

Bir kadını çok sevin. Sesine aşık olun, yüzüne aşık olun, gözlerine aşık olun, saçlarına aşık olun, onda bulduğunuz huzura aşık olun. Göreceksiniz siz bunları yaparken, o size çoktan aşık olmuştur.

SGB

Bilemem ben sevmediğim biriyle evlenmem demek istedim.Belki öyle biri çıkarki,kendini sevdirir kader kışmet Allah cc.yazdıysa olur yazmadıysa olmaz ben kadere inanırım.
@DüşünürBilir siz konuyu farklı yönlere saptırıyorsunuz ben engelsiz biriyle evlenmem demedim.Kafama göre biri olursa neden olmasın ama benim gibi düşünen olması lazım kompleksli olmayan, özgüveni yüksek,kendine güvenen,akıllı ve zeki engel görünmez ozaman seversin.Neyse beni anlayan anlardı anlamayanda istediği gibi anlar hiç sıkıntı değil.
Saygılar,

sgurkan

Ben konuyu saptırmıyorum bence siz geçmişinizi bir kenara bırakamıyorsunuz Engellilerle anlaşamıyorum engelililer böyle şöyle demenize karşılık size yorum yaptım şuan bana yazdığınızı ilk başta yazmış olsanız hiç bu konu üzerine sizinle diyaloğa girmezdim neyse ki arkadaşlar ve benim yazdıklarım sizi bu yorumu yapmaya itti ne mutlu.

Aşk ve sevgi varsa tüm engeller kalkar...Mantık evliliği yapılmak istenirse engelsiz biri tercih edilir doğal olarak..

sevgi diyorsunuz ama ya sevgi biterse ne olacak o zaman sgurkan hanfendi o zaman mahkemenin yolu tutulacak yada evliyken yeni aşklarmı aranacak hepsi soru işareti gelelim konumuza engelli bir erkek neden sağlam biri ile evlendiğine bence engelli bir bayanda sağlam bir kişi ile evlenmeyi tercih ediyor yani bu sadece erkekler tarafından değil bayanlarında tercihi oluyor bence bu olaya sosyal yönden bakmak gerektiğini düşünmekteyim ayrıca evlilik için sadece aşkın yetersiz olduğunu düşünenlerdenim

DüşünürBilir herkes fikrini söylemekte özgürdür nasıl siz erkekler engelsiz bayanı bu yüzden tercih ediyoruz diye yorum yapma hakkınız varsa benim de kendi fikrimi söyle hakkım vardır herhalde diye düşünüyorum.Yorum yaparız eleştiri yaparız birbirimizi kırmadan ama siz bu seviyeyi koruyamıyorsunuz eleştiriye kalapısınız bende zaten artık yazmayacağım lütfen sizde yazmayınız bu son mesjımdı iyi günler.

Üst Alt