Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli hizmetliye: "Denetim zamanı ortadan kaybol!"

PURHAPS

Üye
Konular
16
Reaksiyonlar
0
Çalıştığım kurumda öms ile atanan engelli ortaöğretim mezunu hizmetli kadrosunda bir arkadaşıma kurum müdür tarafından kullanılan söz bu. Sebep lise mezunu olmadığı halde o birimde idare tarafından görevlendirilmiş olmasi... üslup yahu diyorum başka ne denir ki??? Madem bu kurumda gizli saklı çalışacak, ona göre bir iş yok, kadro açmayın bari....

Allah büyük toprağın üstü olduğu gibi altıda var. Ne güzel demiş atalarımız fazla böbürlenme bugün ayağının altında biten ot, yarın mezarının üstünde biter diye..

arkadaşın suratında yazmıyor ya ortaokul mezunu olduğu...her zaman diyorum üslup çok önemli...

Arkadaş zaten kurayla atandı . Atanır ken ortaokul mezunu olduğu bilinerek alım yapılıyor. Fakat kurumlarda bu şekilde muamele görmeleri doğru mu sizce? Madem ki bu şekilde atama yapılmaması gerekiyor eğitim durumu yetersiz bulunuyor bu tür işler için başka pozisyon açılmalı bence.

Arkadaşlar benim de başımda buna benzer bir durum var: Şimdi ben 8 yıldır Sağlık Bakanlığı nda memurum. Engelli yim... Engelim Psikolojik. Görev süremin 4 yıla yakınını bir ruh sağlığı hastanesinde geçirdim.. Bu sürede iki üç yıldır evime çok yakın olan bir Toplum Ruh Sağlığı merkezi nde çalışmaktaydım... Ancak görev yaptığım yerdeki kişilerin asılsız şikayetleri nedeniyle idare beni merkez hastaneye çekti. Ve Başka bir trsm ye "Toplum Ruh Sağlığı merkezi" ne gönderdi. Zaten asıl punduna da burada koptu.. Sorumlu hekim olduğunu öğrendiğim Zat ı muhterem "Anlayan anlamıştır" Kendisine "Personel Talebiniz olduğu için müdür bey beni buraya gönderdi" nasıl bir görev vereceksiniz. Bana ukala bir üslupla, Temizlik yapacaksın dedi! Bende Memurum dedim. Eğer öyle bir talebiniz var sa, KHK yoluyla atanan sürekli işçilerden birini istemeliydiniz dedim. O da bana SALAK mısın seni bana sayıyla mı verdiler Nerede bir gerizkealı var sa beni buluyor diye hakaret etmeye başladı. Durumu direkt hastane müdürüne bildirdim.. Ama malum ata sözünü biliyorsunuz! Şimdi Müdür bey bana seni idari bina ya alacağım filan diyor.. Böyle bir durumda ne yapmamı tavsiye edersiniz Bütün şikayet kanallarını kullanacağım ama makul hareket etmek istiyorum tavsiyeniz nedir?

Hayret bir şey. Ben 30 seneden fazla hem devlette hem de özel sektörde çalıştım. Bir gün bir saat, bir dakika bile ayrımcılık yapılmadı dalga geçilmedi benle hor görülmedim. Hep sevildim
hep sayildım değerli gorüldüm, ama ben de işimi iyi yaptım doğrusu

Sadece müdürlük verilmedi verildi de geç teklif edildi müdürlük. bu sefer ben kabul etmedim. Yazılanları okuyunca şaşırıyorum üzülüyorum.

Üst Alt