Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli olarak Arap ülkelerini gezen var mı?

su ekonomik kriz olmasa
paramiz pul olmasaydi
sordugun arap diyarina gidecegime avrupaya atlardim:)
ne kadar misirda firavun piramitlerini merak etsemde hic arap goresim yok sahsen

engelli olarak değil normal turist vizesi ile gitsemde Dubai güzel fakat çok pahalı...Abhu dhabi'de kalmıştım ferrari Word,Su dünyası plajları vs çok güzel...Fakat Türk pasaportunu görünce işin rengi değişiyor :) yanımdaki ermeni direk geçti bana göz retina kontrolüne kadar herşey yaptılar ...

fevzieryilmaz

hhhyy ciddi miiii?
şaşırdım açıkçası.
(engelli - normal farketmez) dubai gitmeyi çok istediğim hatta orda çalışmak istediğim bir şehir. Abu Dhabi de hangi dilde/dillerde iletişim kurdunuz bu arada?
ayrıca şehrin içindede türklere bir ayrım sözkonusu mu , ben khda ile iletişime geçmiştim (öğretmenim şuan türkiyede ve oraya gidip orda öğretmenlik yapmayı düşünmüştüm hala da düşünüyorum aslında çünkü burda para kazanamıyoruz!)

neyse aktardığınız bilgiler için çok müteşekkirim , ne kadar bilgi o kadar mutlululuk şahsım için o sebepten ne kadar bilgi aktarırsanız o kadar mutlu olurum bu başlık altında.

Suudi Arabistan’a gitmiştim 2018 de tavsiye ederim

fusha arapça biliyorum (B1-B2 düzeyinde hemen hemen ama daha test etmedim) ama eğitim amaçlı bu ülke mantıksız gelmiyor bana biraz. ne kadar kaldınız acaba orda ve oralarda ulaşım- konaklama vs nasıl.

birde sormadan geçmeyeyim: umre -hac vizesi hariç vize yok diye biliyorum suudia arabistana. yani davetiye gelmeli şeklinde bilgiler okudum internette o da zor olduğundan. . .

iş yada eğitim amaçlı nasıl gidilir bu arada bu ülkeye gidilebilir mi bilginiz var mı acaba?

aslında bahsettiğim gibi fusha biliyorum biraz. fakat bu arapça dili çok bambaşka bir dil. çok çok güzel bir dil ancak grammarı ingilizceden bile bana daha kapsayıcı gibi geldi. ama tabi çok güzel bir dil. tabi anlatmak istediğim şey aslında her konuyu anlamak veya her konuya iştirak etmek için henüz o kadar gelişmiş bir arapçam yok maalesef. inşallah fusha da çok uzmanlaşır ve bir diyalektine de çok çok aşina olurum.

saygılarımla.

2008 de suriye ve 2013 te irana gitmiştim. hem ticaret hem de gezdim

umre için annemin rızasını alamıyorum

merhaba sömestre tatilinde umre yapmak istiyordum ama annemin rızası olmadığı için de galiba yapamayacam. tabiiki kararları tek başına alabilen biriyim fakat annemi çok sevdiğim için onun rızası olmadan en küçük önemli bir şeyi de yapmak istemiyorum. (öğretmenim arapça dahil birkaç dil hakkında bilgi sahibiyim)

neyse bana yazın git diyor. ama yaz için başka planlarım vardı , hem hac da var o zaman kafası çok karışık durumdayım.

sizce ne yapmam lazım. birde bana diyor ki oğlum 15 tatilde umre olmuyor , yani o böyle düşünüyor canımın içi.

sanki biraz üstelersem razı ederim gibime geliyor ama.

fikri olan var mı?

hayırlısı.

Ana baba rızası almak çok önemli, hele böyle bir konuda. Ben ana baba hakkının yapacağın umre ziyaretinden daha önemli olduğunu düşünüyorum, ana babaya itaat Allah'a itaattir. Kısmetse başka zaman gidersin inşallah.

Yaz ayı ve arabistan o sıcaklıkta nasıl gidilir pişman olabilirsiniz sıcaklığından burada kış orada hava ılık olması lazım.

Arkadaşım eşi ile Fas'a gidip 15 gün kaldı ve tahminen bir ay kadar önce döndü. Hem ingilizce hem de fransızca bildiği için iletişimde sıkıntı çekmedi haliylen. Çöle tur düzenlemişler bir gecelik. Bir b.. yok, çöle gidip de para kaptırmaya değmez diyor. Her taraf kum. Bizim ülkemiz güzellikle açısından oraya beş basar diyor. Yemekleri bizim yemeklerimize benziyormuş, yemekten yana sıkıntı olmadığını söyledi. Selametle.

alifatih1958;

:) :) :) bende arapça (فصح) ve ingilizce biliyorum , fransızca bilmiyorum. ama bence bunlarda çok iş görür zaten oranın dili arapça.
teşekkür ederim yazınız için.

Alman

evet sıcak olacaktır ama ekvator a yakın yada ekvator bölgesindeki alanlar bence dediğiniz şekilde olmayabilir. düz mantık geçerli olmayabilir yani. teşekkür ederim yorumunuz için.

Arabistan çok güzeldi umre ziyareti herkese tavsiye ederim

peki, bu başlıktaki değerli konuklar; bişey sorabilir miyim: aceba turla mı gitmek mantıklı yoksa kendi başına mı ?
zaten bildiğim kadarı ile s. arabistan bireysel gideceklere vize vermiyor ,doğru mudur ?

ama bana kalırsa mısıra vs tek başına gitmek daha mantıklı gibi..

kar&yağmur
Turla gitmek sıkıcı olur. Dil problemi olmadığı sürece münferit gezme taraftarıyım.Tur firması ile Paris te eyfel kulesinde 5 dk ya durduk ya durmadık en azından bağımsız olarak gezseydim daha fazla dururdum. Oldum olası tur ile gezmeyi sevmemişimdir.

Kurbanlık koyun gibi sürü halinde gezmeyi ve kısıtlı vakit geçirme bana göre değil. Avrupa da dil problemi ve vizenin çıkmama ihitmali yüzünden mecbur tur şirketi ile gitmek zorunda kalmıştım. Otobüsten şehir içinde in bin in bin zor oldu en sonunda yaşlılar inmeden otobüste kalmayı tercih etti. Hem yorucu hem sıkıcı bana göre. Sizin için nasıldır bilemem.

cardinals

merhaba yeniden, doğrusu fikrinize çok müteşekkirim. Ancak şöyle bir durumu beyan edecek olsam yine aynı şeyi mi söylerdiniz ?

şu aralar bazen ölümü (sık) düşünüyorum, genellikle çoğu zaman hatırlarım zaten ölümü fakat şu aralar kendimce sebepler mi uyduruyorum bilmiyorum neden sanki...

yani endişe ettim , ölmekten olmasa bile vücudum ya zarar görür de, ileride o zaman sağlığım orayı ziyaret etmeme engel olursa ne yapacağım ben işte bu sorunun cevabını veremiyorum.Bu hususta tek başına karar alma hakkım var mı bilemedim.

tekrar teşekkür ederim.

Alman , çok teşekkür ederim fikriniz ve açıklamalar için.
dil sorunu olduğunu düşünmüyorum (IELTS academic ten 5.5 aldım geçen yaz , daha yüksek alabileceğimi umuyorum ilerde)
arapça ölçülmedi henüz. yani bence dil problemi yok. Bu arada umreden sonra mesela gelecek yıl mısıra vs gidecek olsam evet tursuz gitmeyi deneyeceğim inşallah.

Avrupa güney amerika dururken... He saygım sonsuz ama illa arabistana gideceksen git umre yap gel bence..

kar&yağmur

Evet, yine aynı şeyleri söylerdim. İnşallah uzun ve sağlıklı bir ömrünüz olur da daha nice memleketleri görme fırsatı yakalarsınız. Tek başına karar alma yetkiniz her zaman baki ancak burada ana baba rızası da göz önünde bulundurulmalı. Hangi ana baba evladının umre/hac yapmasını istemez ki? Demek ki size ihtiyacı olduğunu düşünüyor ya da farklı bir durum var ortada, belki salgından dolayı hasta olacağınızı düşünüyor, belki daha farklı sebepler... Şahsen ben olsam rıza almadan gitsem bile kendimi suçlu hissederdim hep, huzur bulamazdım yapacağım umreden de.

cardinals

sağolun , gerçekten güzel sözler söylediniz. Allah razı olsun.amin.
hocam konuştum hem babamla hem de annemle.kısaca babam önce farz olanı (haccı) yapmam gerektiğini , annem de ben istersem gdebileceğimi söyledi. dur bakalım belki annemi alır beraber gideriz.

Son düzenleme:
Üst Alt