Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelliler sadece engelli ilanlarına mı başvurabilir?

Slynmaster

Yeni Üye
Konular
12
Reaksiyonlar
1
Demek istedigim mesela engelli olmayan bir ise basvurduk gorusmede engel durumumuzu soyledik ne olur?
Engelli statusunde calismaya baslama sansimiz oluyormu diyelimki kontenjanlari varmis sansa. Yoksa sadece engelli ilanina mi basvurmak zorundayiz hep

Engelli çalıştırma zorunluluğu olan kurumlar var oralara başvuru yaparsanız engelli olarak alırlar. Büro tarzı bir yere başvuru yaparsanız normal olarak alırlar ise onlar için yeter ki çalışacak biri olsun.

[SIZE=3]Sevgili Kardeşim
İlanda sakat kişinin başvuruda bulunmaması direkt veya kapalı bir şekilde belirtilmemiş ise o zaman o ilana elbette başvurulabilir. Ben devlet ve özel sektörde 30 küsur sene çalıştım ve çalıştığım hiçbir yer sakat personel için iş ilanı vermemişti. Başvurdum ve girdim. Bilgin, tecrüben ve sakatlık durumun o işin altından kalkabilecek seviyede ise işi kaptın merak etme. Ama hamal aranan bir yere benim gibi ayağı felçli birisi müracaat etse elbette işe almazlar.
Selametle [/SIZE]

Hayır başvuru yapılabilir. Özel bilgi olduğu için söyleme zorunluluğun da yok. Önemli olan işin niteliğine göre işi yapabilir olmak.

Başvurabilir tabi ki. Böyle bir yasak yok. Verilen işi yapabilecek kapasiteye ve güce sahip olmanız yeterlidir. Ama aksi bir işte olursa sonradan şikayetinizi kimse dikkate almaz. Yani yapamam, edemem gibi bir şey olmaz.

arkadaşlar sigortam girilirken orada ne olarak gözükecek? bu sigortayı girecekleri zaman nasıl olucak onu anlamadım? Birde indirimler vs oluyor patron öğrenirse demezmi söyleseydin indirimden yararlanırdık vs? Birde ben ilaç yazdırma ve kontrol için hastaneye gidicem adamlar demez mi ne ilacı yazdırıyorsun her 1-3 ay da bir? Ayrıca dediginiz gibi bi arıza çıkarsa beni kimse tınlamaz heralde? fakat gördüğüm kadarıyla benim psikolojik engelimden dolayı beni mulakatta eleyenler eğer normal şekilde başvurur da engelimi söylemezsem işe girme ihtimalim oluyor böyle bir büyük avantajım da oluyor. gerçekten kafam çok karışık nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum. desteklerinizi esirgemeyin yorumlarınız değerli benim için.

Bak kardeşim ben devlette çalıştım ilk önce. Zaten o dönemlerde şimdiki gibi öyle sakat kontenjanı filan yoktu. İşe müracaatımı yaptım ve sınavları kazanıp işe başladım. Herkesin sigortası nasıl gözüküyorsa benimkisi de öyle gözüktü haliylen.
Emekli olduktan sonra da özel sektöre girdim. İlk zamanlar sakat personel kontenjanı yine yoktu. Daha sonra sakat kontenjanı (yani günümüz uygulaması) çıktı. Muhasebe bölümü nasıl gösterdi bilmiyorum zira ilgilenmedim çünkü zaten emekli olmuşum, daha ne ile ilgileneceğim?
İşin rast gitsin.
Selametle.

Calisma ve sosyal bilmem ne bakanligini aradim alo 170

Calisan şoyle dedi senin icin sorun olmasa da isveren saglik raporu isteyebilir bu tamamen isverenle alakali bir durum dedi

Üst Alt