Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engellilerin hastanede ne gibi hakları vardır?

Engelli haklarından birisi : istediğin hekimi seçebilirsin.

Hastanelerde (özel hastanelerde gördüm, devlet ve ünv. hastanelerde görmedim) "engellilere öncelik tanınır" afişleri mevcut. Sıra varsa sıranın önüne geçebilirsin. Ben duvardaki afişi ilgiliye göstererek öncelik talep ediyorum ve sağ olsunlar öncelik hep tanıyorlar.
Selametle

Engelliye belli bir oranda indirim var diye duydum en son cektirdiğim mr da emekli olmama rağmen 2000 tl aldı özel hastane ben pahalı deyince senın özel sigortanmı var dedi normalde daha fazla alıyorlarmış aklıma o geldi ama benim engelli kart yok engelli olmama ragmen sistemde e devlette engellik görünmuyor artık oda kalktı.

@Barisgzl1 devlet veya üniversite hastanelerinde engelli otoparkını kullanabilirsiniz. Eger dolu degilse. Muayne tahlil rotgen vb. Tetkiklerde sıra beklemezsiniz. Dr. Seçimi yapabilirsiniz. Özel hastaneye gitmedigim için nasıl bilmiyorum.

(y) Engelli kartı varsa , İstanbul'daki "Şişli Cevahir AVM" deki tiyatroya "ücretsiz" şekilde gidebilirsiniz. Başka şehirlerde de olabilir.

@CORTU ... evet ;bahsettiğin engelli otoparkları konusunu başkalarından da duymuştum.

@perseküsyon hastanenin engelli sürücüler için yaptıgı otopark oldugu için ücret ödenmiyor. Engelli bireylerde kullanabilir. Yakın zamanda ameliyat oldum. Boş oldugu zaman kullandık. Herhangi ücret ödemedik. Hastane girişine yakın oldugu için uzun mesafe yürümek yada tekerlekli sandalye ile hastaneye hemen girebiliyorsunuz. Eger araç engelli aracı degilse. Bir ara plakada engelli işareti vardı. Şimdi nasıl bilmiyorum. Normal araçsa engelli kimlik kartını önüne koyabilirsiniz

bu engelli otoparkında park edilen araç engelli plakalı olmak zorunda mı yoksa sadece engelli birey olması yeterli mi acaba? örneğin havaalanında ben bırakmıştım 1 hafta sonra alırken engelli kartımı gösterip para vermeden çıkmıştım

@neron+ ben hastanelerde alışveriş merkezinde engelli kimlik kartını kullanıyorum

Engelli otoparklarında engelli kimlik kartını kullanıyorum. Engelli araç içinde oldugu sürece sıkıntı olacagını zannetmiyorum

Size birşey söyliyeyim mi hikaye bundan belki 5-6 sene önce sıra bekleme önceliği vardı.
Lakin artık engellilerin tüm hakları gasp edildi!
En basiti sonda eskiden para ödenmezdi şimdi iki ayda bir 2500 tl ödüyen arkadaşları görüyorum engelli eskiden yurtdışın dan yaş sınırı yokken 5000 8000 euro arası 7- 10 yaş 1.6 araç egetirirdi engelli şimdi 3 yaşa indirdiler onuda muaf ettiler. Hangini anlatalım 😂ALLAH yardımcımız olsun inşallah.

@neron+, o eskidendi 2 yılda emniyetten engelli park edebilir resimli engelli adına resimli kart almalısınız.
Kaldıki Büyük şehir belediyesi chp bulunduğunuz semt akp ise buyurun cenaze namazına ispark ücretsiz park izniniz 1 yıla düşüyor ayrıca başka belediye gidince para istiyor ispark görevlisi bu hakta yalan oldu

Son düzenleme:
Üst Alt