Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelliye kira yardımı yapılıyor mu?

Tugayözbilginnn

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
Engelliyim %80 hastaligimdan dolayı calısamıyorum ve 2022 maaşimdan baska gelirim yok kira yardimi varmi bilen lutfen soylesın

Belediye'yi merak edip aradım öyle bir yardımın olmadığını söyledi. Yiyecek, Giyecek ve Yakacak yardımları yaptıklarını ve bunun için adrese gidip ön araştırma yapacaklarını söylediler. Valiliğin böyle bir çalışması var mı bilemiyorum.

Cok sagul be kardesım ama var dıye bılıyorum cunku istanbulda verıyolarmıs gene hakkını helal et aradın ıcın

Bağlı bulunduğun ilçenin kaymakamlığına başvur.

Bağlı Bulunduğun Kaymakamlığın Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfına müracaat et, durumunu açıkça belirtir dilekçeni yaz, % 100 ü olmasa bile kira'na destek olacak belli bir miktarı düzgün olarak alma hakkın var. İşin peşini bırakma, baktın olmuyor vakfın neye dayanarak kira yardımını ret ettiğini belirtir bir dilekçe ile bimer'e başvuru yap. Yalnız şunu unutma hanedeki kişi sayısı hane geliri sayısı hesap edildiğinde ortaya çıkan rakamın muhtaçlık sınırının altında kalması şart, bunu göz ardı etmeyin. Kolay gelsin.

Tugayözbilginnn

Estağfurullah kardeşim. Belediyenin sosyal yardımlaşma bölümünde arkadaşım vardı ona sordum zaten. İstanbul, Ankara gibi illerde suda %100 ücretsiz diye biliyorum. Bizim burada değil. Değişiklik gösterebiliyor demek ki belediyelere göre. Bulunduğun ilçedeki Kaymakamlık ildeki Valilik ve Belediyenin sosyal yardımlaşma bölümlerine dilekçeni verip şansını bir dene sonucundan da bizleri haberdar et.

TahaAY

Kardesım ıstanbulda oldugunu bılıyorum ınsaallah yarın ugrucam eyer olumlu olursa boyle bıseyın oldunu yazarım herkeze bı ton muhtac ınsan var kardesım

TahaAY

Su alırken Şehit, Gazi, Engelli diye yazıyor ama farklımıdır bilmem,bilgim yok...

gönülyarası Sadece Parkomatı sormuştum ben farkı nedir diye onlarda bana engelli olarak alırsanız 6 ayda bir yenilemeniz lazım gazi olarak alırsanız yılda bir yenilemeniz lazım dedi ne kadar doğru bizde bilemiyoruz.

Arkadaşlar bir sorum olucak ben engelliyim %49 daima kaymakamlığa kira yardımina başvuru da bulundum Red vermiş ben de dilekçe verdim neden Red kararı diye engelli kira yardımı varmı var ise neye dayanarak Red veriliyor

Kirayardımı

Arkaşlarben
Kirayardımı
İçinbaşvurdum
Banamesajgeldi
Evimegelipziyaret
Edecekler
Acabaevin
İçinimigezecekler
Banayardımcı
Olursanızsevinirim
Teşekürlerherkese

Ev ziyaretine gelecekleri için evin içini görebilirler. Kiracıysanız kira kontratını da inceleyeceklerdir.

Evegeldilerkirakonturatını
Gösterdimtamam
Dediler

Banabirşey
Yazanyokmu
Teşekürler

İstanbul
Kirayardımı
Veriyor

100de70üzerisürekli
Raporuolan
Faydalanıyor