Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelliyim ve YSK’ya hiç başvurmadım. Oy kullanırken sorun yaşar mıyım?

muratoncebe0

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
3
ilk oyum yrn gjtsem yardimci olunurmu sandik 2. Kaatta flndir heralde kullanmazsam ceza gelirmi

muratoncebe0

Bir arkadaşımız kısa süre önce sandığa gitmeyenlerın durumu hakkında bir forum konusu açtı. Başlık aşağıda. (Cafe kısmındadır)
Sandığa gitmeyenden Kenan Evren kanunu cezası alacaklar
Her rahatsızlığı olanın YSK.ya baş vurması gerekir diye bir kural yok. Asansörün bulunmadığı oy kullanma yerlerinde tekerlekli sandalyedeki
vatandaşın el birliği ile üst katlara çıkarıldığına dair haberleri az mı okuduk veya dinledik?
Rahatsızlığın nedir bilemem ama sıkıntı çekmezsin, ihtiyacın varsa sana mutlaka yardımcı olurlar. Git ve vatandaşlık görevini yap kardeşim.
Selametle.

muratoncebe
Kardeşim e devletten seçim sandığını sorgulat,engelli ve raporluysan e devletteki sorgulatmanda senin seçmen olarak engelli olduğun yazar ve sana engelliler için oluşturulan giriş kattaki seçim odasında oy kullandırırlar.
Zahmet çekmezsin.

Çok güzel demişsin kardeşim de arkadaşımızın bunu önceden yapması gerekirdi. Yumurta tavuğun kıçına geldikten sonra bu düzenlemeyi yapmazlar, yapamazlar, sanmıyorum.
Selametle
BİLGİ İÇİN.YSK nezdinde engelli kaydı artık e-devletten yapılıyorsa ne güzel, ama eskiden dilekçe vermek gerekirdi muhtarlığa veya ilçe seçim kuruluna. Ben de ilçe seçim kuruluna iletilmek üzere muhtarlıkta engelli olduğuma dair matbu bir dilekçe doldurmuştum.

Başvuru yapmana gerek yok,sistemde engelli olduğun görünüyorsa engelli seçmen diye yazar,ben herhangi bir başvuru yapmadım ve benim engelli olduğun belirtilerek giriş katta oy kullanmam sağlanmıştı,iki dir giriş katta oy kullandım ve bu seçimde de yine giriş katta aynı yere vermişler.

@Mehmet005 e devlette nasıl sorgulatılıyor?

@Mehmet005 Baktım ben@muratoncebe muhtarlıklardan yapılabiliyormuş engelli olduguzun bildirimi

Son düzenleme:

muratoncebe0

Hadi geçmiş olsun, hayırlı olsun kullandığın oy.
Gördün işte korkulacak bir şey yok. İnsanlar birbirlerine yardımcı olyor çoğu zaman.
Şimdi senin yapman gereken e-devletten yapılıyorsa e-devletten, yapılmıyorsa muhtarlıktan engelli bildirimini yapmak ki müteakip seçimlerde rahat edesin.
Selametle.

Üst Alt