Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Erişilebilirliklele İlgili Süre Yeniden Uzatıldı |B. Küçükaslan, H. Özgül, S. Akbulut

hozgul

Üye
Konular
127
Reaksiyonlar
103
TBMM'de onaylanan bir yasa ile belediye ve kamu kurum ve kuruluşları ile umuma açık hizmet veren her türlü yapıların ve açık alanların malikleri ile toplu taşıma araçlarının sahiplerine eksikleri tamamlaması için 2021 yılına kadar süre verdi.

Konu hakkında Bülent Küçükaslan, İdil Seda Ak, Hakan Özgül ve Süleyman Akbulut bu düzenlemenin engellilerin hayatındaki etkilerini tartışıyor.

Bu yasa daha önce uzatıldı mı, engelli hakları alanında çalışan uzmanlar ne diyor, bu süre neden sürekli uzatılıyor?

Yayını Youtube sayfasından takip edebilirsiniz.

Katılımcılar:

Bülent Küçükaslan
İdil Seda Ak
Hakan Özgül
Süleyman Akbulut

1vad4a.jpg

Erişebilirlikle başlayıp içimiz döktük. Keyifli bir sohbetti.

Sakatlarda birlik ve beraberlik de yok konuşmanın bir kısmına yetişebildim benimle birlikte 21 kişi izliyordu sadece...:rolleyes:

Zamanındaki adı Özürlüler Müdürlüğünde çalışırken konuyla ilgili bir dosya hazırlamış ve IBB'ye sunmustuk. O günlerin üstünden 10 yil geçti, bende erişilebilirlik arar oldum ama değişime karşı halen direnç görüyorum.

Mahirefe maalesef, bu bir kültür, zihniyet, demokrasi, insan hakları meselesi ve Türkiye'de olmayan da zaten bunlar. Neredeyse hiç umutlu değilim...

Üst Alt