Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Erken emeklilik hakkı kazansa da çalışmaya devam eden kimler var?

@xdedahii

bu "vasi tayini" konusu sıkıntılı . Bilekten ters kelepçe takmış gibi kısıtlıyor. İptal etme gibi bir seçeneğin yok mu ? Bir de şunu merak ettim: vasi tayini olunca "sigortalı" bir işte çalışabiliyor musun ?

@perseküsyon

Sen bir okulda memurdun. Çalıştığın okulda idarecilerinden hiç bahsetmiyorsun. Senin okul müdürün, müdür yardımcıların kim ? Sen şimdiye kadar memurluk hayatında çok anlayışlı, çok yardımsever idarecilerle mi çalıştın ? Senin bundan sonra çalışacağın yıllarda engelli memurlara karşı çok anlayışlı, çok merhametli idarecilerle çalışacağının garantisi var mı ? Senin okul müdürün, müdür yardımcıların herhalde aşırı derecede anlayışlı insanlar. Türkiyede engelli memurlara karşı çok disiplinli, çok anlayışsız, çok merhametsiz okul müdürleri, idareciler var. Türkiyede okumuş insanlar arasında okumuş cahiller var. Eğer sen engelli memura karşı merhametsiz, anlayışsız, çok disiplinli bir okul müdürüyle yada idarecilerle çalışmak zorunda kalırsan, seni çok bunaltırlarsa, mecburen engelli memur emekliliğinden faydalanmak zorunda kalırsın. Perseküsyon bu internet sitesinde sen çok BÜYÜK konuşuyorsun. Çok BÜYÜK konuşma derim sana.

@perseküsyon

Bende merak ediyorum ama kimse net bir cevap vermedi. Çalışma bakanlığınıda aradım. Avukata sor dediler. Sanırım çalışıp çalışamamak raporun durumuna göre degişiyor.

Kendine bile bakamıyor denmiş birisi nasıl çalışsın ?

İptal etmek için 1 yılın dolmasını bekliyoruz. Doktor 1 yıl sonra başvur dedi. Haziran gibi 1 yıl dolacak Nisan - Mayıs gibi dilekçeyi vereceğiz iyileştim vasimi kaldırın diye belki daha da erken başvurabilirim.

Ama bu durumdayken çalışmak imkansız gibi mecbur emekliliğe sevk ediyor

@xdedahii,

"""Kendine bile bakamıyor denmiş birisi nasıl çalışsın ?""" bu sözü, sen kendine mi söylüyorsun ? Yoksa başkaları senin için mi söylüyorlar ? "Allah'tan ümit kesilmez" derler... İnşallah sen de bir çıkış kapısı aralarsın...

@perseküsyon,

İnşallah

Böyle yazmışlar rapora
kendi işlerini görecek güce sahip olmadığı
Devamlı koruma ve bakıma muhtaç olduğu

Gibi ibareler var.

@xdedahii

:unsure: Peki ; sen de kendini böyle mi görüyorsun ? (y) Önemli olan senin değerlendirmen...

"""Kendi işlerini görecek güce sahip olmadığı"""

@perseküsyon

Tabiki öyle görmüyorum.
Ancak hastaneden çıktığımda konuşma bozukluğu, yürüyüş bozukluğu, uykusuzluk vardı. Aynı bir yatalak gibiydim. 4 ay yerimden kımıldayamadım.

Tüm bunlar geçti ama halsizlik, yorgunluk ve bilişsel yeti kaybım var. Sürekli evde yatıyorum.
Eskisi gibi çalışamam ama bu dedikleri gibide degilim.

@erbin

:unsure: Sen galiba " müdürle ve idarecilerle aramız çok kötüydü; sürekli mobbing yaparlardı , tartışırdık; kavga ederdik vs.. Bu yüzden farklı kuruma geçtim" gibi olumsuz şeyler yazmamı bekliyorsun 🕺 ama üzgünüm , pek böyle olmadı . Saklayacak bir şeyim de yok.

Son düzenleme:
:geek: Sanal ortamda kendi fotoğrafını kullanmak "özgüven" olduğuna işaret eder...

Kendine ait bir evin yoksa emekli olmak çok zor. gerçi evin olsa evlenecek çoluk çocuk varsa yine olamazsın. Sonumuz hayrolsun...

Üst Alt