Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Erken emeklilik için başvurdum. İşten çıkarsam işsizlik maaşı alabilir miyim?

murat2434

Üye
Konular
12
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar erken emeklilik için basvurdum rapor geldi ama düşük itiraz ettim bekli yorum bu arada işten çıksam iş sizlik maaşı alabilirmiyim ve emeklilik iş lemim devam edermi

İşten çıksan alamazsın işveren seni çıkarırsa son 3 yıl içinde 600 gün ve üzeri primin varsa alırsın

Kardeşim peki erken emeklilik baş vurum işten çıkarsam iptal olurmu bilgin varmı teşekkür ler

Emeklilik için oran almazsan işten çıkmış olursun önce bir raporunu al oran emeklilik için yeterli olacakmı ona bak yoksa işsiz kalırsın

Emeklilik için oranın yeterli olursa tazminat hakkın olacak işi bırakmak için neden acele ediyorsun

Ayriyeten rapor sürelimi olacak veyahut süreklimi vergi indirimli raporlar sürecinde olsa bazen vergi indirimi sürekli olabiliyor ozaman kontrol muayenesinde olmuyor bence raporun çıkana ve vergi indirim başvurusu ise işten çıkma

Kardeşim :/17 aldım ilk hastaneden fazla vermezler tazminatta alamam bi abimiz hayrina işyeri n de si gortali gösterdi ödüyor sigortami ben kifoz sikolyoz hastasıyım baskabir tanıdığım yanında hafif işlerde çalışıyorum sezonluk yazın genelde issizim ve şuan cok birikmiş borcumvar işten cikarmasini isticem sigortalı oldugum yerden 1 yıl maaş alsam sürekli kendimi toparlarim biraz

@murat2434[FONT=sans-serif]
erken emeklilik demişsin anladığım kadarı ile vergi muafiyeti ile erken yaşlanmadan emekli olmak istiyorsunuz oran sanırım 40 altında gelmiş zaten sizin vergi dairesi oranınızı 40 ve üstü olarak onaylatıktan sonra vergi muafiyeti ile emekli olabilirsiniz bunlar olmadan zaten sgk ya başvurup emekli olamazsınız yazmışsınız ama neyi neye göre yazdınız sizde tam anlatıp ifade etmiyorsunuz

itiraz etmişsiniz orana itiraz etti iseniz 40 ve üstü karar gelirse işten çıksanız bile emekli hakkı elde ediyorsanız emekli olursunuz birde malulen emeklilik var siz neyi soruyorsunuz kaç günden nasıl emeklilik ilk önce onu cevaplayın yardım ederiz size bilgi konusunda ayrıca işten çıkmayın niye işten çıkıyorsunuzki kıdem tazminatınızı yakacaksınız emeklilik verikende kıdem tazminatınızı alırsınız siz ne ile nasıl emekli olmak istiyorsunuz onu yazın ilk önce[/FONT]

4400 gün 1996 sigorta başlangıçı vergi indirimi ile erken emeklilik için bas vurdum istanbul karta araştırma hastanesine sevk ettiler guttim :/17 verdiler itiraz ettim 6 ay oldu ses yok kifiz skolyiz hastasıyım sürekli bel ağrısı var ben de tanıdığın yanında çalışıyorum hafif isler yapıyorum ama yinede agrilariim oluyir bazen 15 gun eğik geziyorum rapor istiyorum sen kroniksin diyip istirahat bile yazmiyorlar günlük para alıyorum gitmedigim günler para almıyorum şu an çok borcum birikti rahatlamak için bende iş çıkışı gösterip

en azından bir yıl işsizlik maaşı almak istiyorum zeten benim sigortami ideyen kişi sirketinde hayrina çalışıyor gösteriyor yani çıkışımı gösterir isten 4 yıldır sigortaliyim yanında nedersiniz olurmuboyle hilal72

@hilal72 birde kdem tazminatını kim veriyor eğer işveren kendi cebinden veriyorsa onu isteyemem adam zaten hayrına sigorta mı ödüyor kaldiki ben başkasının yanında çalışıyorum

birde itiraz raporu nun durumunu ogrene bilecegim bir telefon numarası varmı Cevap Yazan Arkadaş laraTeşekkürler

murat2434

Resmi olarak işten atılmak gerekiyor ki işsizlik geliri bağlanabilsin. Aynı şekilde bu durumda işveren kıdem tazminatı da ödemek durumunda kalır (çalışılan her yıl için bir aylık maaş)

Üst Alt