Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Evrak takip de 2022 maaşım için 'işlemi olmayan evrak' yazıyor. Anlamı nedir?

Evrak takipte tüm belgelerinizi evrakta bulundurmadığınız için evrak takip işlemleriniz onaylanmadığı anlamına geliyor.

Kaymakamlığınıza bu konu hakkında bir dilekçe yazarak, problemin çözümlenmesini isteyin. Çünkü işiniz ordan haledilecek.

2022 aylığına başvurduğum rapor oranım %51 yeni rapor oranım %48 hangisi geçerlidir?

Arkadaşlar benim 2022 başvrum 2007 mart yüzde 51 rapor almştım fakat bazı aksilikler oldu yeni rapor istendi 48 verdi hakem hastane 2010 şubata hagisi geçerli ve hala baglanmadı şimdiden teşekürler cevap için

%48 ile 51 arasında 2022 maaşı açısından hiç bir fark yok.

Bu kadar uzun süre bağlanmaması kesinlikle normal değil. Bence 150 numaralı BİMER telefonunu arayıp konuya dair mağduriyetinizi dile getirip bilgi edinmeye çalışmalısınız.

bülent bey sorum eski tarihmi yeni tarihmi geçerli 2007.13.marat 51. aldım ..2010.ocakta 48 aldım ögrenmek istedigim bu aslında cevap verirseniz sevinirim

:) Ben de diyorum ki 2022 açısından hiç bir farkı yok bu raporların.

2022 başvurusunda beyan edilen en son rapor hangisiyse, doğal olarak geçerli kabul edilecek olan rapor da odur.

sayın bülent bey evrak takipte son yazan. RAPOR YOK YAZISI YAZILDI YAZIYOR, bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekürler

Bozo senden yeni rapor istenmiş. Sen kuruma yeni raporu gondermedin mi?
İstenilen yni raporun ulaşmadıgı konusunda yazı yazılmış sana. Bu şkilde anladım ben.
Sen yeni raporu gondereceksin yeni raporu gondermeden işlem yapmazlar. Madem sendn yeni rapor istenmiş gondermelisin yeni raporu.

melek hanım agustos 19 verdim önceki rapor 51 idi soraki 48 di ilginiz için sagolun 4 yıl oldu hala baglanmadı

Bozo öncelikle T.C. kimlik numaranı sil mesajından.
Ayrıca bana şu sağlık raporun hakkında detay versene. Önceki mesajlarını taradım ama net bir şeye ulaşamadım.
Sen sgk senden rapor istediğinde hangi raporunu gondrdin? Raporun sürekli mi? Raporun aslını mı gonderdin? Bir yerde yazmışsın "fotokopisini aslı gibidir" diye onaylattım diye... bu hangi rapordu? yahu biraz detay ver. senin sorunun raporunda.
Ya da raporunda hangi sorun varsa tam ögren, kaymakamlıgı ara, sgk'yı ara. verilen cvapları buraya tam aktar.

ablası adana devlet hst 2007 13 mart aldım 51 di yeniden istendi geçen yıl balcalı hst 48 verdi 1 nisanda heyete girdim git evinde bekle dendi bede bekliyorum balcalı hstanesinden hakem hastanesiymiş zaten evrak takipte hr şey açık fakat orasını buraya koyamıyorum tam bilmiyorum bu aleti kulanmayı şimdiden bilgi için saolun raporum sürekli

bozo,
son aldığın 48 olan raporunu SGK'na Ankara'ya gönderdin mi? Gönderdiysen aslının fotokopisini mi göndrdin?

melek hanım 48 raporun aslını mal müdürlüne verdim 19 agustosda şimdi evrak takipde rapor yok yazısı yazılmış bende mal müdürlüne gittim bayramdan önce biz gönderdik dediler yani benim rapor yok olmuş galiba anlamadıgım olay bu dogalmı sizce

Mal müdürlüğüne vrdin raporu aslını ve onlar da "gönderdik" dediler öyle mi?
Ya aklıma raporunu mal müdürlüğü gondrince dosyalar arasında kalmıştır bakılmamıştır gibi bir ihtimal geliyor. Çünkü ynei rapor senden istendi. Ve sen o yazı üzerine yeni raporunu SGK'na kendin gonderecktin. Dolayısıyla senden bekledikleri için mal müdürlüğü aracılıgıyla gondrceğin akıllarına gelmmeiştir. Çünkü mal müdürlüğü genelde başvuru sırasında gondrir raporları. Bilemiorum gümbürtüye gitmeisn raporun. Sana zahmet olacak ama Mal müdürlüğü raporu gonderdiyse gonderdiği evrak çıkış kaydını al ya kndin mal müdürlüğü tarafından raporunun gonderildiğini yaz ya da bu işi mal müdürlüğü çözsün.
git mal müdürlüğüne evrak takipte "rapor yok yazısı yazıldı" gorunuyor, de. Raporun akibetini sor onlar takip etsin düzeltsin bi sorun varsa yormasınlar artık seni. Gerekirse BİMER'e yazacagını kaç sene koşturdugunu ve artık perişan oldugunu soyle...

melek hanım bi sorum daha olacak ben bimere başvurmuştum 2 ay önce şimdi msn hesabıma mesaj geldi dün muhtaç olarak onaylanmış SGK gönderilmiş yazıyor buna göre durum nasıl ve devam edecek vereceniz bilgi için şimdiden çok teşekürler sevinebilirmiyim ha bide 2007 raporun tarihi yazıyor ozamandan buzanamı hesalanacak acaba.

Gelen cevapta "kaymakamlıga başvurunuz sonucu muhtaçlığınız ilçe idaresi tarafından onaylanmış ve gerekli evraklarınız mal müdürlüğü tarafından SGK'na gönderilmiş" deniliyor sadece kısacası. Zaten sizin muhtaçlığınız onaylanmış ve evraklarınız Ankara'ya gönderilmiş. Burada sorun yok ki. Sizin sorununuz raporunuzla ilgili.
SGK sizden özürlü sağlık kurulu raporunuzu yenilemenizi istemiş ve siz aldığınız yeni raporu mal müdürlüğüne vermişsiniz. Mal müdürlüğü de verdiğiniz raporu "Ankara'ya gönderdiğini" söylemiş size. Ama evrak takipte "rapor yok yazısı yazıldı" dendiğine göre halen rapor onlara ulaşmamaış galiba. Sizin sorununuz bu. Rapor sebebiyle halen aylıgınızın baglanmıyor olması yani.
Eğer rapor sGK'nın eline geçmiş olsa ve bu raporda sorun da yoksa aylıgınızın artık baglanıyor olması gerekiyordu.
Kısacası derdinizi ya siz anlatamamışsınız bimer'e ya da bimer anlamamış sizi.
Lütfen mal müdürlüğüne raporunuzdan kaynaklanan bu sorunu nasıl çözeceğinizi sorun. Onlara teslim ettiğiniz raporun akibetini sorun. Raporu teslim ettiğinize gore halen evrak takipte "rapor yok yazısı yazıldı" ifadesinin niçin yer aldıgını ve halen niçin aylık baglanmadıgını sorun.
Bimer'e de tekrar direkt bu sorununuzu yazın.
Gerekirse SGK'dan hemen bir dilekçeyle "yeni aldıgınız raporu 19 agustosta mal müdürlüğüne teslim ettiğinizi fakat halen aylık baglanmayınca mal müdürlüğüne giderek raporun akibetini sordugunuzu ve mal müdürlüğünün raporunuz için "Ankara'ya gönderdik" dediklerini ve buna ragmen halen niçin evrak takipte "rapor yok yazısı yazıldı" ifadesinin oldugunu, sorunun ne oldugunu ve tarafınıza yazılı olarak cevap verilmesini; sizin üstünüze düşeni yaptığınızı yani raporu mal müdürlüğü vasıtasıyla gönderdiğinizi ve aylıgınızın kısa surede artık baglanmasını" talep edin.
Kısacası Bimer, mal müdürlüğü ve sgk hepsine yazın.
Aslında madem raporu mal müdürlüğüne teslim etmişsiniz ve mal müdürlüğü vasıtasıyla göndermişsiniz, mal müdürlüğüne giderek onlardan bu sorunun çözümü için yardım isteyin, peşini bırakmayın bu işin.

arkadaşlar bi sorum daha olacak ben bimere başvurmuştum 2 ay önce şimdi msn hesabıma mesaj geldi dün muhtaç olarak onaylanmış SGK gönderilmiş yazıyor buna göre durum nasıl ve devam edecek vereceniz bilgi için şimdiden çok teşekürler sevinebilirmiyim ha bide 2007 raporun tarihi yazıyor ozamandan buzanamı hesalanacak acaba.

bozo, yukarıda bu soruna cevap verildi. OKur musun?
Kısaca tekrar özetleyim. BİMER'den gelen cevapta aylıgının baglandıgını söylemiyor. Sadece muhtaçlıgının onaylandıgını ve evraklarının SGK'na gonderildiği yazıyor. Zaten bu olmazsa evrak takipte goremezdin. BİMER sorunu anlamamış ya da sen anlatamamışsın. Senin sorunun raporunda. SGK senden rapor istemiş sen "mal mudurlugu aracılıgıyla gonderdim" diyorsun. Ama evrak takipte de "rapor yok yazısı yazıldı" diyor. Raporun ulaşmamaış onlara galiba. Mal müdürlüğü raporunu gönderdiyse, ulaşması lazımdı şimdiye. O yüzden mal müdürlüğüne raporunu teslim ettiğini ama halen evrak takipte "rapor yok yazısı yazıldı" açıklamasının oldugunu, halen aylık baglanmadıgını kaç sene bunu bekldiğini soyle. İlgilensinler ve raporun akibetini sorsunlar bi SGK'na.

bımer cevabı

arkadaslar bımerden bu bılgı geldı ne analama geliyor İşlem muhtaç olarak kabül edilmiş sgk gönderilmiştr İLÇE MAL MÜDÜRLÜĞÜGereği Yapıldı22.11.2010İLÇE MAL MÜDÜRLÜĞÜKişiye Cevap Yazıldı22.11 yazıyor biraz aydınlatırsanız sevınırım.

bimer sorunun başlangıç noktası olan malmüdürlüğüne yönlendirmiş malmüdürlüğü de hata düzeltmesi yapmış sana durum sonucunu iletmiş muhtaç olarak aylığın bağlanması an meselesi ilk başvuru yaptığın tarihten bu yana toplu para alırsın biraz daha sabret 1 aya kalmaz evrak takipte bağlandığını görürsün ödeme tarihi yazar farklı bir problem yada eksiklik yoksa evraklarında

ticet verdıgınız bılgıler ıcın tsk ederım..allahrazı olsun aylık baglandıgın da from a yazarım..

Sayılı Kanuna Göre Emekli Evrak Takibi Sonucu Adı:HÜSEYİN Soyadı:YILDIRIM T.C.Kimlik

Emekli SiciliVasi Adı:Vasi Soyadı:Emekli Nevi:----

Durumu:İŞLEMDEAylık Durdurulma Tarihi:0Aylık Durdurulma Nedeni:Değişiklik

Tarihi:1/10/2010Durumu:TARİHİNDE EVRAK İŞLEME ALINDIYazışma Tarihi:Yazışma Durumu:--

Belge Açıklama Tarihi:0Durumu:Rapor Tarihi:Rapor Açıklama:-------İşlem Tarihi:İşlem

Açıklama:Ödeme Tarihi:Ödeme Durumu:--Online Ödeme Tarihi:Online Ödeme Tutarı:0.0Online

Ödeme Açıklama:Evrak AçıklamalarıHavale YeriTarihAçıklama2. Tarih2. AçıklamaTAHSİS

03/12/2010EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. bu ne anlama gelıyor arkadaslarr bılgısı olan varsa sevınırım ? arkadslar burdan gırerek daha ıyı aydınlatabılırsenız sevınırım tskler evrak eksik bılgı kadı gelmıs tı elden alıb gönderdik iş kurumunun belgesini istemişlerdi bılgısı olan avrsa sevınırım kardesım için arastırıyom

Bozu sgk senden yeni rapor istedi. ve yeni raporun sgk ya ulaştı mı bunu ogren. Senin herşeyin tamam. tek sorunun raporun. Yahu yıllarca bu rapor yenileme yuzunden bekledin onu da bari artık sıkı takip et. Raporun dediğin gibi mal müdürlüğüne verdiysen ve mal müdürlüğü vasıtasıyla ulaşırsa işin hallolur artık.
Senin muhtaçlıgın zaten kabul edilmiş yahu.
Sen 2007 senesinden istenen yeni raporu halen yeni gonderiyorsun. Rapor yenilenmesi istenmişse senden gonderceektin zamanında. Rapor sorunu olursa aylıgın baglanmaz tabi ki. Dilerim bunda sorun olmadan raporun ulaşır ve artık şu aylıgın baglanır...

Ferdi, şu an aylık baglama işlem süreciniz devam ediyordur. Fazla sürmez aylıgınız baglanır. Evrak takipten süreci izlemeye devam edin.
Bir sorun yok, süreç olumlu işliyordur.

tesekür edriz bilgilerinizden dolayı hanfendı :)melek hanım

2022 maşım nezman balanacak bıktırdrlar beni

yav isyan etmeyim diyorum ama gerçekten herşey diyesim geliyor atık bunlara 4 seneyi geçti hala balanmadı mesajları okuyorum 2 ayda baglandı diyorlar ben camide kedi kovalamadım bana ister cevap yazın ister yamayın dertlendim biraz saygılar

Bozo, şu yazıyı hem SGK'na hem de BİMER'e yazarak gönder. Ayrıca git Mal müdürlüğüne bu yazıda yazılanlar göster. Raporun akibetini sor.

" 2007 tarihli %51 özürlü sağlık kurulu raporumla 2022 aylığı almak için gerekli prosedürlere uyarak SGK'na başvurdum. Daha sonra SGK benden yeni rapor istedi. 2010 tarihinde %48 oranlı özürlü sağlık kurulu raporumu aldım ve 2010 Ağustos ayında mal müdürlüğüne teslim ettim.
Daha sonra evrak takipte durum değişikliği olmayınca mal müdürlüğüne gidip sordum. Mal müdürlüğü %48 oranlı 2010 tarihli özürlü sağlık kurulu raporumu SGK'na gönderdiğini söyledi.
Şu an itibariyle 2022 aylık durumumda hiçbir değişiklik yok. Evrak takipe her gün bakıyorum durumum aynı. Yeni raporumu mal müdürlüğüne verdiğim 2010 Ağustos ayından bu yana her gün "2022 aylığımda bir değişiklik oldu mu?" diye evrak takipe bakmaktan hakkaten bunaldım...
2022 aylığımın bağlanması için gerekli tüm işlemlerin hızlandırılmasını ve konu hakkında tarafıma yazılı yanıt verilmesini arz ve talep ederim."
Bu yazdıklarımı BİMER sayfasına gir ve metin bölümüne aynen yaz. Diğer bilgileri de doldur.

Hatta 170 nolu telefonla sgk'nu ara, burada yazılanları oku ve gerekirse BİMER'e şikayet edeceğini söyle.

melek hanım bu dediklerinizin hepsini yaptım ilginiz yardımınız için çok saolun allah razıolsun bunların benle sorunu var galiba anlamadım çok teşekürler ablası ben 6yıldır özürlüyüm daha devletten tek kuruş almadım.

bu engellı maası ıcın gelen cezalar affa ugramıyor mu bu torba yasasına gore ya da ne kadar ugruyor

aynı olay arkadaşımın başına geldi 3 senedir evrağı onaylanmamış bimere şikayet yazmış hemen dönüş yapmışlar neden bizi şikayet eder gibi işlemini onaylamışlar şimdi müracaat tarihinden itibaren toplu olarak parasını alacak

Üst Alt