Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

F41.9 anksiyete bozukluğundan askerde iki defa istirahat aldım. Muaf olabilir miyim?

3 aylik askerim. 2.kez gata dan 10 gun sihi izin aldim. Uyum bozuklugundan. 3 cude muaf olurmuyum ?

by:blac

İkinci iznin daha uzun süreli olması muafiyet için önemli bir işaret olabilirdi. 10 gün olması biraz tereddüte düşürüyor. Bilemedim...

Arkadaslar ben 3er kere 10 gunden 1 ay sihhi izin aldim ve ardindan 1 ay hava degisimi onun ardindan ise 2 ay hava degisimi aldim sikayetim ise kapali ortamda duramamak olur olmadık korkular yolculuk dahi ettirmez oldu intahara tesebbus ettim ve komutanlarimda kita anket formuna iliskilerinde uzak soguk oldugu isinde dikkatsiz davrandigi kapali alanda duramadigi ice kapanik yapida oldugumu yazmislar karar da ise 16/c/ smk iki ay hava degisimi ve yazilan ilaclarin kullanilmasini yazmis sizce ne olur beni haberdar edermisiniz rica ediyorum bu konuda bilgisi olan kisilerden

Gata ya gittim dün ve bana verdikleri sonuç kafayı yemek üzereyim ne olur biri bişey desin.

Halen aktif suisidal ve homisidal düşüncesi olmayan danışanın mevcut tedavisine devami tsk sağlık yönetmeliğine uygun olarak ayrıntılı bir şekilde doldurulmuş kıtadaki durumunu ve sıkıntılarını açıkça anlatan ayrıntılı kıt'a anket formu + kıta işlevsellik formu (KANAAT BİLDİRİR) + ayrıntılı doldurulmuş Rdm görüşme formu ile kıtası hastanesi psikiyatri er polikliniğine sevki uygundur. biri bişey yazsın lütfen bilgisi olanlardan rica ediorum

patron dıyoki kagıtta ıntıhar ve bozuk-kotu dusunlerı yoktur. kendı birligine donmesı ve tedavısıne ordakaı hastanede devam edılmesı, komutanlarının kıta anket formu doldurması gerek eger komutanlar askerlık yapamaz yazarsa kagıda devlet hastanesındekı doktor yıne sevk eder senı gataya

Merhabalar

ben askerdeyken psikiyatriden muafiyet aldım
F41.2 Karışık Anksiyete ve depresif bozukluk tanısı kondu ve heyet tarafından askeri hastanede muafiyet verıldı.

1 bucuk aylık askerim sivilden 3 yıl öncesine kadar anksiyete raporlarim ve kullandığım ilaçlar var. Askerde rahatszlanip aglama nöbeti bunalma vs rdmye gittim hastaneye sevk olup depresif nöbet f32 ile psikiyatri 1 ay hava değişimi verdi. Ancak smk yok izin bitiminde birliğe gidip ordan sevk olacakmisim tekrar doktora gittiğimde ne olur aceba askerlik yapamyrm devamlı içim sizliyo ve bunalyrm kendi işlerimi yapmakta güçlük yaşayacak hale geldim intihar düşünceleri var doktorda sordu söyledim intihar düşüncesi var dıe mauf olmak için ne gibi bi yol izlemem lazim çürük verirlermi

Ozgrdnz40

Ezberden bir şey söylemek mümkün değil. Ama bu kadar bunalıyorsan, 1-2 hava değişiminin ardından heyete çıkartmaları ve muafiyet vermeleri çok muhtemeldir.

İnşallah dediğiniz gibi olur 5 gün kaldı iznin bitmesine sabahları daha beter olan bir rahatsızlık benimki çok çaresiz kaldim ilk kıta ankette komutan benim derdimi dinlemeden yapabilir yazdı ama gidince kendimi iyice anlatacam psikiyatri doktoru bunlar geçici dedi ama gecmioki ben biliyorum ki askerlik devam ettikçe gecmeyecek Allah kimseyi çaresiz birakmasin

Bide yeni sistemde devlet hastanelerinde ki doktorlar tsk yönetmenliğini tam bilmiyor yine gittiğimde yapamadığımi söyleyecem sikayetlerimi anlatacam inşallah ilacı verip birliğe yollamazlar yoksa bittigim gündür

Bi sorum daha olacakti doktor simdiye kadar gördüğüm psikolojik tedavileri ve ilaçların listesini yani ekiprizleri istedi neden istemiş olabilir beni heyete gönderirmi komutan askerlik yapar yazsa bile

Ozgrdnz40

Geçmişe dönük belgelerin istenmesi doğrudur, oradaki bilgilere göre senin muafiyetin yönünde karar verilir. Sabır.

Abi çok teşekkür ederim inşallah bu sıkıntılardan kurtulur ve burayada yazarım muaf oldum diye... Sizede çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için

Abi bugün yine sevk oldum depresif bozukluktan hastaneye yarın gidecem komutan sunlari yazmış sürekli agliyor burda zor durduğunu söylüyor tedaviye ihtiyacı var demiş 2. Gidişim abi ne olur sence hastanede

Doktor xanax verdi bide paxera 14 gün sonra gel dedi ağladım istirahat istedim vermedi 1 gün bile duramiorm 14 gün snra gidince napar aceba

60 gün tek seferde rapor aldım 1.5 yıl oldu simdi tekrar psikiyatriye sevk aldım durum ne olur F43.1 TRAVMA SONRASI STRES BOZUKLUGU

=OturanBoğa

Abi ben 60 gün hava degisimi aldım tek seferde abi simdi tekrar sevk aldım askeri hastaneye durum ne olur

@DJ_BORAN, hocam bende de annemden uzak kalınca kalp sıkışması miğde ağrısı terleme bunalma intihar düşünceleri var psikiyatri 10 gün izin verdi ve f41 1 verdi sizce ne olur

Üst Alt