Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

F43 2 uyum buzuklugu için kıta anket formu isteniyor?

senakoc

sena hanım eninde sonunda muaf edilecektir. Yeterki doktor onu heteye sevk etsin. Hava değişimi alsın sorun değil.

LLD-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Peki 4. De heyetemi çıkar kesin olarak ruh sağlığını kaybediyor kendini ifade bile edemiyor doğru düzgün doktor bu son verdiği 3. Hava değişiminde şikayetlerinin devamı halinde kontrolu uygundur falanda yazmıyor sonunda yani hastaneye tekrar çıkamayacakmi hava değişimi 81 gün oldu toplamda 90 günü geçerse direk elverişsiz raporu mu veriliyor komutanlar iddia ediyorlarmis göndermem kafayida yesen kendinide öldürsen yapmak zorundasın kıta anket işlevselliğini olumsuz doldurmam diyormuş doktor da komutanlarini ikna etmezsen veremeyiz diyerek gibe hava değişimi vermişler 3 den sonra ne oluyor merak ettigim bu intihar etmesinimi bekliyorlar
Cevaplar için teşekkürler dyrknt

Son düzenleme:
@senakoc

3 hava değişimi alan birini muaf etmek zorundalar. Tabi komutanın görüşüde doktoru etkiliyor. Üçüncü hava değişiminden sonra doktor heyete sevk eder heyet karar verir.

Peki doktor bu hava değişimi kağıdına kontrollü uygundur falan dememiş ama heyet nasıl ne tür karar verir 3 hava değişimi sonrası komutanı dikkate alırlar mı bu sefer

Muaf olmama şansı varmı 3 den sonra

senakoc

Sanmıyorum heyete sevk edilmesi durumunda muaf edilir.

Heyete gircem die düşünüyor hastaneye gidiyor fakat ilaç tedavisi falan veriyolar yada hava değişimi 3 oldu inşallah 4. De biter bide doktorlar komutanlarin olumsuz doldurmuş komutanları ikna etmen gerek diolarmis saçmalık komutan mi psikiyatri doktoru

senakoc

Doktor tek başına karar veremiyor. Heyete sevk edebilmesi için birliğin kıta anket formunu doktorun teşisine uygun doldurması gerekiyor

Anladım bide son sorum şikayetlerinin devamı halinde kontrolü uygun falan yazmıyor yani kıta anket islevsellikle gelmesi gibi bişey yazmıyor hava değişimi kagidinda

senakoc

Hava değişimi raporunda işlevsellik istemesi gerekir bir sonraki kontrolde kıta anket formu ile gelmesi gerekir diye not düşmüş olması gerekir.

Yok hayır öyle bı not dusmemisler karar kısmında sadece c17 30 gün hava değişimi yazıyor hastaneye gidemezmi veya sonuncu hava değişimi olduğu icinmi yazmadilar 4 te kesin elverişsiz raporu alabilir degilmi

Eşimin 3 hava değişimi bitti toplam 81 gün oldu tekrardan sevkini aldı bölük komutanı yüzbaşı cagarmiş kağıda ailevi sıkıntılar maddi durum vs yazmış 4.ye muaf olur mu bu sekilde.Eşim piskolojik sıkıntılarim var intihar girişimlarim var demesine rağmen kıta işlevsellik ve anket formuna ailevi sıkıntıları var maddi durumu yok vs yazmış sonuc ne olur sizce .
dyrknt

DJ_BORAN
SELAMIN ALEYKÜM ABİ gülhaneden psikiyatri doktoruna çıktım yatış verdi 6 yün yattım çıktım sonra kıta işsevsellik formu istedi komutanı babam aradı askerlik yapabilir yazacam dedi ama doktor kıta anketi al gel 21 gün hava değişimi vercez sonra çürüğe ayırcaz dedi sonuç ne olur komutanın işsevsellik formuna askerlik yapar demesi doktorun düşünceleri etkiler mi

Son kararı heyet verir doktor 21 gün hava değişimi verdiktens onra prosedür tamamlanmış oluyor sorumluluğu üzerinden atmak iiçn böyle yapıyor seni heyte çıkartıp öyle muaf edeceker

DJ_BORAN

Abi komutanın dediği önemli değil mi o zaman doktor 21 gün hava değişimi vercez sonra seni muaf edecez dedi böylemi olcak çürük mü vercekler

Son karar Hekime aittir. Komutanın kıta anket formu referans teşkil eder ama orda tıbbi bulgulara sahip olan Hekim dir. O yüzden Hekim sıfatıyla hastanedeki uzman yüzbaşı da olsa, Birlikteki ALBAY ona itiraz edemez..

Abi benim durumum da aynı şuan kıta kanaat formu ile heyete çıkıcam muaflık alabilir miyim OturanBoğa

Hocam iyi günler dilerim öncelikle ben askerde aşırı kilo kaybı,yemek yiyememe,uyku problemleri,konuşamama(kekeleme),ani duygu değişimleri, ani heyecanlanma vs tarzı durumlardan iki kez hava değişimi almış bulunmaktayım. 2.Hava değişimimde ise ilaç tedavisi uygulandı. Bu 3. gidişim olacak 12 saat sürem kaldı neler olur acaba? OğuzHan112

Son düzenleme:
Şikayetlerin Unipolar Depresyona benziyor, Muhtemel muaf olacaksınız.
mish99

Abi benimde bir sorum 1 ay hava değişimine çıktım hava değişimi bitti rapor aldım gelmedin bugün geri teslim oldum ve hava değişimi kağıdında kıta anket formu ike 1 ay sonra piskiyatri konturolü uygndur yazıyo şimdi ne olur abi OğuzHan112

Tekrar sevk alıp kıta kanaat formuyla hastaneye gideceksin, şikayetlerine göre durumun tekrar değerlendirilir,
Sesizkaldım

Merhaba Abi 1 kere Hava değişimi
Aldım 2. Sefer doktora gittim çürüğe ayrıcaz dedi
Doktora bugün kıta anket formu verdik komutanlarımda askerliğe elverişli değildir yazmış doktora verdik çürük raporunu yazdım dedi doktor evrakları heyete ver dedi verdim perşembe günü heyetim var muafiyet alabilirmiyim sizce

Evet elverişsiz raporu verilecektir... Soru sorarken etiketleyin ki soruyu görelim. @Merhaba21,

Üst Alt