Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Fenerbahçe Ş.Saraçoğlu Stadında Özürlülere Uygulanan 250 kişilik kısıtlamaya HAYIR!

ahmedd29

Üye
Konular
48
Reaksiyonlar
0
Koskoca 50.000 kişilik stadta özürlülere neden 250 kişilik kontenjan ayrılır anlamıyorum.
Diğer stadlarda böyle bir sorun olmadığını söylüyor arkadaşlar. Sık sık maça giden biri değilim o yüzden önemli maçları tercih ediyorum amma dün ki Beşiktaş maçında da olduğu gibi kontenjan engeline takılıyoruz. Akşam 8'de ki maç için sanırım öğle vakti orada olmamızı bekliyorlar.
Hele dün akşam yaşadığım inanılır gibi değildi. Biz hadi neyse de 5 tane tekerlekli sandalyede kiarkadaşı çok kalabalık var diye (20-30 kişi kadar) maç başladıktan 30 dk sonra içeri almayı kabul eden görevlilere ne demek lazım bilemiyorum... Tamam kalabalık zorla içeri girmeye çalışıyorda demir parmaklıkların arkasında bekleyen çevik kuvvet polisleri ne işe yarar bilemedimmm.
Ha bizden de bazı arkadaşlar çıngar çıkararak işleri halletmeye çalışıyorlar bu da yanlış. Özellilklede işitme engelli arkadaşlar grup olup bazı hatalar yapıyorlar ( sıra oluştururkende) söylemeden geçemeyeceğim.

engellilerin maça girebilmesi için bir kart varmı varsa nasıl alınıyor.

selam..uefa finalinin oynandığı bir statta bunları senden duymak açıkcası beni bir engelli ve fanatik futbolsever olarak yıktı.. ben izmirdeyim arada bir giderim maçlara çektiğim çileyi bir tek engelli olanlar anlar ve bizim izmirdeki statlarımızdada çok büyük duyarsızlık ilgisizlik var.. futboldan soğuttular beni anlayacağın..

Kontenjan olması sıkıntı yaratıyor onun dışında girişler rahat oluyor.

kontenjan mı sanmıyorum belli saatte yani maçtan 5-6 saat önce gidicen yer tutacan stad dışında sonrada polis aradan tanıdıkları almazsa sıra engelliye gelecek ama şunuda belirtim diğerleri dışında çok çirkef engellilerde var ben gireyim de diğer engelli isterse dayak yesin gibi düşünen....ve özellikle polisler engellileri aşağılıyorlar...

ben maçtaydım.saat 4 civarı kapı açıldı ve başbakanlık engelli kartı olanları listeye yazarak içeri aldılar.
saat 5-5,30 civarı içeri girdim bende.derby maç olduğundan yoğunluk fazla olabilir.
yalnız geç saatte gelmişseniz girememeniz normaldir.biletli seyirciler bile çok fazla sıra beklemiştir.

Başbakanlık engelli kartı 1 ay sonra çıkacak özürlü seyehat kartı ile girebilir miyim.

hayır giremezsiniz.başbakanlık mavi kart şart.olmazsa almıyorlar.

arkadaşlar bu dediğiniz kart Türkiyenin heryerindemi geçerli mi yada hangi illerde ve nerelerde geçerli ne gibi bir katkı sağlıyor mesela ben boluda ikamet ediyorum. ayda iki gün ankaradayım bu durumda ben ne şekilde faydalanabilirim...?
teşekkürler...

arkadaşlar bu dediğiniz kart Türkiyenin heryerindemi geçerli mi yada hangi illerde ve nerelerde geçerli ne gibi bir katkı sağlıyor mesela ben boluda ikamet ediyorum. ayda iki gün ankaradayım bu durumda ben ne şekilde faydalanabilirim...?
teşekkürler...

merhaba arkadaşlar sanırım bu konu ile ilgili bir bilgi vermeyeceksiniz anlaşılan o, ama bende olsam fenerbahçe başlıklı bir mesajı dikkate almazdım...:cool::eek::p

Koskoca 50.000 kişilik stadta özürlülere neden 250 kişilik kontenjan ayrılır anlamıyorum.
.
Vallahi Bravo, Pes...
Koyun can derdinde kasap et derdinde!..
Mecburmu özel bir kulüp size bedava maç izletmeye:confused:
Bir sürü hayatsal önemli derdimiz varken bu başlıkları açmak hiç yakışmıyor enngellilere..
Bir engelli olarak daha önemli yaşamsal haklarımız dururken böyle başlıkların açmak nasıl bir zihniyettir....?

Saww okumaya mecbur değilsin sen daha önemli konulara mesaj yazabilirsin.Eleştiri yapıp boşuna zaman harcama istersen...

dün ülker arenaya gittim engelli girişin yanında adam özel engelli misafir bekliyor(telefonda başka bi engelli geldi dedi,ayrıca bize isim sordu.) bize biletixden bilet alın dedi sonra biletix e gittik biletix engelliye ayrıcalık tanıyamayız dedi en en üst tirübünün en arkasına 15+15=30 TL istedi
bunun üzerine girişte ufak tartışma oldu yinede almadılar. 2 saat sonra bizi almaya gelicek arabayı soğukta beklememek için 4kmlik yolu geri gittik yolun yarısında biten tekerlekli sandalyenin aküsüde çabası

evet engellilere maçlarda bir dünya sıkıntı yaratıyorlar oysa beyaz kartı olan herkes girmelidir.fakat önüne geleni alıyorlar engellilere gelince kontejan deyip işin içinden çıkıyorlar.yazıklar olsun stad görevlilerine birde yok tekerlekli sandalyedekileri alıyoruz biz diyorlar.ne alaka illaki tekerlekli sandalyedekilermi engelli.anlamıyorum bu yönetmeliği

Ben ülker sports arenanın açılış maçına gitmiştim.15 tlye iki kişilik bilet almıştık.Refakatçi bileti ücreti ödüyorsunuz engelli bileti ücretsiz oluyor.Üst kattan da maçı rahatça izlemiştik.

Malesef haklısın biletsiz almıyorlar.2 kişilik bilet 15 tlye,almak zorundasın.

Ahmet bey merhaba davanızda çok haklısınız. Biz de bir GS'li olarak bazı sorunlar yaşıyoruz. işitme engelliyim telefonda anlamam GS klübünün web sitesinde e-posta adresi yok! olacak şey değil...

iki stadda da saçmalık var. koskoca 50 bin kişilik stadlarda 250 kişilik yer ayrılır mı?
bu dernekler ne iş yapar? sandalye dağıtmakla dernekcilik oynuyorlar. sandalyeleri de zenginl hayırseverler veriyor bunlar da adını duyuruyor.

Ahmedd29;
Sen Fenerbahçeli'misin ? İlk mesajında diğer stadlarda böyle sıkıntı yok diye yazmışın formu biraz incele varmı yokmu görürsün. Galatasaraya yapılan stada neredeyse sakatları almıyolar bile sen 250 kişilik kısıtlamanın olmasından yakınıyosun . .

malesef engelliler adına her yerde bir kısıtlama ile karşı karşıya kalıyoruz arkadaşlar:( Turizm sektöründe de buna benzer bir şey ben yaşadım.Geçen temmuz da izine çıktım memlekete gidecem bilet alayım dedim engelli bileti adam demesin mi? kontenjan dolmadıysa veririz, 3 kişiyle sınırlıymış..adamla kavga edecektim az kalsın...adam;benim yapacağım birşey yok hanımefendi bizlerde bir emir kuluyuz,ne söyleniyorsa onu yapıyoruz dedi ve ben sustum daha fazla üstüne gitmedim,ama bu konuyu araştıracağım dedim..

arkadaslar en güzel düzenleme şükrü saracoglu stad ında yapıldı diger kuluplerde yok ınternetten forum doldur gibi hıkaye okuyorlar bence en güzel sistem mactan 2 gun önce biletix den basbakanlık kartınla fotokopısını verıp bıletını alabılıyorsun sınırlandırma ıse 260 kişinin üstünde bence nerden baksa 150 tekerlekli artı refakatçi artı diger özür gurupları yani kimseyi cevırmiyor tuttugumuz takımımız...

Devrim evet Fenerbahçeliyim...O ilk mesajımda sene 2010'du ve arkadaşların anlattıklarından yola çıkarak yazmıştım... Bunun kulüplerlede bir ilgisi yok bildiğim kadarıyla geçerli olan yönetmeliği uyguluyorlar.koskoca stadlarda 250 kişi komik oluyor...

arkadaşlar yanıldığınız nokta engelli sayısınız bilinmemesi.Ülkemiz de 8 milyon engelli var.İstersebin 2 bin 3 bin bilet ayırsın yine yetmez.Çözüm engelliyeilk maça gelişinde ücretsiz yine düşük olmayacak kadroda daha sonra ise aynı engelli 2. kez maça gidiyor ise bilet fiyatı çok uygun fiyata verilerek ilk kez gideceklerin kadrosundan ayrılarak uygulanmalıdır.Çünkü stad lar çok merkezi yerdeler ve engellilerin ulaşımı kolay oluyor ve bu durumda bakırköy den yada beşiktaş tan gelen engelli stada varana kadar kadıköydeki engelliler kadroyu dolduruyorlar.Yeni uygulama da saçma ben 2 gün önce den gidip nasıl bilet alacağımİşten ne diye izin alacağım yahut baston kullanan kişi nasıl gidecek.Ayrıca kadroyu da geçti ya ordaki polislerin engelliyi aşağılaması ne olacak ya sıra kapmak için engelliyi dışlayan engelliye ne demeli hatta içeriye tanıdığını engelli girişinden alan polise ne demeli.İşin özü engelli de engelsiz de önce ahlaklı olmalı.Numaradan tekerlekli sandalyeye oturanlar var numaradan engelli olmadığı halde sırada bekleyip diğerlerinin hakkını gasp edenler var. Tamamen rezillik.Ben bir kez gittim 2. kez de polislerle kavga ettim ve 3. kez ise kontenjan olduğunu ve 2 gün önceden alındığını öğrendim.Zaten gitmek istemiyordum ve bu kuralıda öğrenince sebeb oldu.Boşverin orda kendimi hayvan gibi millete rezil edeceğime milletten hakaret duyacağıma milletinin gözünün içine bakacağıma otobüste metrobüste oturmayıda geçtim tutunmaya yer arayacağıma evimde otururum daha iyi..Herkese de tavsiye ederim...Saygılar...

arkadaşlar fenerbahçe şükrü saraçoğlu stadında maç izlemek için maç gününden 2 gün önce biletix'den engelli biletimi almamız gerekiyor ? Bu bileti alırken engellinin orada bulunması zorunlumu yoksa ben babam için özürlü kimlik kartı ile gidip bilet alabilirmiyim ? Birde özürlü tribünün varmı maçı nereden izliyorlar ? Bilgisi olan bilgilendirirse çok sevinirim.

internetten en az 1000 kişilik bilet satılsın, şehir dışından erkenden sıraya nasıl gircenki bi gün önceden gelip bi yerlerde kalcanki olsun, istanbuldaki engelliler zaten kontenjanları doldurur. engelli birey istanbula maç izlemeye gidebiliyorsa bence kontenjan paralı olmalı ama normalden yüzde 50 ucuz mesela. ozaman kontenjan her zaman çabuk dolmaz

ahmet abi,gel seni cimbomlu yapalım:D bizde kontenjan sizden daha fazla,yani öyle tahmin ediyorum:D:D:D

Üst Alt