Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Flash Forward / Lost yapımcılarından yeni bir dizi

OturanBoğa

Yönetici
Konular
673
Reaksiyonlar
331
Flash Forward

2009-2010 sezonunda ABC Studios yapımı “Flash Forward” ABC’de bilim-kurgu-severlerin yeni gözde dizisi olacak gibi duruyor. Lost’un yaratıcılarının yapımda yer aldığı dizi, Kanadalı bilim kurgu yazarı Robert J. Sawyer’ın 1999 Prix Aurora Ödüllü romanı Flashforward ‘dan uyarlama.

24 Eylül 2009′da başlayacak dizinin konusu ise şöyle, nedeni bilinmeyen bir olay tüm insanlığı etkiler ve herkes şu anı ve bundan tam 6 ay sonrayı, eş zamanlı olarak, 2 dakika 17 saniye boyunca yaşar. Bittiği zaman ise, çoğu insan kontrolü gerektiren kazalardan yani, otobüs, uçak.. kazalarından, ölmüştür. Hayatta kalanlar ise gerçekten gördüklerinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceklerini merak etmektedirler.

axfw5w.jpg

Los Angeles FBI ajanı, Mark Benford (Joseph Fiennes), olayların tam olarak nasıl ve neden geliştiğini çözmeye çalışır. Takımıyla beraber, dünya çapında insanların ‘flash forward’larının toplandığı the Mosaic Collective adında bir veritabanı oluşturur. Felaket senaryolarına benzeyen görüntülerden farklı olarak, insanlar kendilerini eski kötü alışkanlıklarına geri dönmüş şekilde görürler. Örneğin, Benford tekrar içmeye başlamış olarak görür kendini, ve karısı Olivia ise kendini başka bir adamla yatakta sevişirken bulur.

Not: Kitap ile dizi arasındaki farklar ise,
- Flashforward esnasındaki baygınlık kitapta 1 dakika 43 saniye iken, dizide 2 dakika 17 saniye.
- Flashforward sırasında insanlar kitapta 21 yıl ileriye giderken, dizide 6 ay ileriyi görüyorlar.

Yukarıda konusunu alıntıladığım ve 8. bölümü henüz yayınlanan yeni bir dizi... Ben de bu hafta izlemeye başladım. İlk 4 bölümü izledim. Kesinlikle çok başarılı. Hızlı başladı ve oldukça da iyi bir senaryo ile götürüyorlar. Güzel örülüyor, öyle de götürecekler gibi...

Diziye dair yazıp çizeriz zaman içinde diye başlığı açmak istedim...

Valla bu değilde çocukluğumun ürkütücü fare yiyenlerin dizisi "Ziyaretçiler" geliyormuş.

hocam ziyaretçileri bende unutamıyoum bogazlarının bi şişmesi vardıki sorma.lostu severek izliyorum ama dayannamadım netten 5. sezon sonuna kadar izledim şimdi pişmanın merakla beklemek daha güzeldi.

Dizi bir türlü beklediğim gibi olamadı ve zaten 22 bölümlük tek sezonla tamamlandı. Ama bence hikaye güzeldi ve Dr. Simon üzerine kurulursa baya da izleyici çekebilirdi.

Acaba 2. sezonu çekip yeniden denerler mi dedim ama, sanırım böyle bir şey olmayacak. Allah selamet versin :)

Üst Alt