Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Forumda olan bazı üyelerin yorumlarda alay etmesi

Mahmut-21

Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
27
Merhaba arkadaşlar burası engelliler için kurulmuş engellilerin sorunlarını çözmeye çalışan kimin bir bilgisi birikimi varsa ortaya koyup aynı durumda olan farklı kişilere de emsal teşkil eden engelli dostu bir platformdur. Fakat konuya empati kurmak açısından bakalım biz engelliler yorumlarda alayvari bir yaklaşımlar yorum yaparsak ne olur? Tamam anlıyorum belki alaylı şekilde yorum yapan kişiye göre önceki yorum hatalıdır olabilir herkesin görüşü farklıdır buna bir şey diyemeyiz. Ancak kalkıp alaylı bir şekilde konuşup (😂😀) bu tip iadeleri mesajda yazarsanız size tek bir şey söylüyorum hani diyoruz ya engelim ile alay ediliyorlar ben konuşurken insanlar gülüyorlar bana bu şekilde muamele ediliyor diyoruz ya!! İşte şuan aynısı burda oluyor görüyorum yorumlarda bunu görüyorum ve gördükçe üzülüyorum çünkü biz birbirimize bunu yapıyorsak normal insanlar neler yapmaz yapıyorlar ise de onları yadırgamıyalım çünkü engelliler birbirine karşı bunu normal görüyor ise normal insanlar bunu hayli hayli normal görür lütfen saygı sevgi çerçevesinde alay etmeden yorumlara cevap verelim bunu yapamıyor isek susalım kimsenin kalbini kırmayalım vesselam.

@Mahmut-21, o kadar haklısın ki ve çok doğru bir konuya parmak bastın.
Maalesef ben de zaman zaman yapıyordum bu hatayı, sonra aynı senin yazdığın gibi düşündüm. Bazı yazılanlara bazen gerçekten de kendimi tutamıyorum cevap vermek istiyorum ama sonra düşünüyorum yazan kişi engelli ona ben kötü bir şekilde yaklaşırsam bana kötü yaklaşanlardan ne farkım kalır ki. Ayrıca bazen de şunu düşünüyorum onun düşüncesi kendine göre çok doğru olabilir benim onunla alay etmek gibi bir hakkım yok.

@çirkin1, evet yani hatalı olduğunu güzel bir üslup ile söylemek başka bir şeydir ama alay ederek söylemek çok başka bir şeydir. Yoksa kimse kimseye sen hatalısın diyemez değildir. Hatası varsa güzel bir üslup ile hatasını insan söyleyebilir ama delil ile kaynak ile gerekçe ile bu açıklanır ise daha güzel olur belki o da der kusura bakmayın ben biliyordum ama şimdi gerçeği gördüm öyle değilmiş der konu kapanmış olur ama onun hatasını alay ederek söylersek işte burada biz kendimizce bir hatayı dile getirecez dedik fakat üslup yönünden yanlış bir yol izlemiş olduk yapmış olduğumuz yorumlarda da kimseye bir faydası olmayacaktır.

İnsan olarak dünyaya geldik te insan olabildik mi? Asıl mesele bu.

Daha bugün başıma geldi engelli engelliyle alay edebiliyor gerçekten yazık düşünen biri bunu asla yapmaz..

Şimdi birtakım kişilerin kişilerle alay etme hakkı var galiba bu site de
Sen tepki gösterirsen sen suçlu olursun galiba
Ilginç !
Inan ben de bilmiyorum da çok sinir bozucu tabi 😬
bu kadar rahat alay ediyolar ya da rahatsız ediyolar kişileri ama bunlara ses çıkarılmıyor 😬
Istedikleri alayi yapip rahatsiz da ediyolar mesela tik yok bunlara 😬
Ilginç 😬
Ilginç 😬
Ilginç 😬
Bizi rahatsiz edenler oluyor mesela Ya da alaylı sacma yorumlar oluyor tık yok bunlara 😬
Bunlar koca siteye sığmiyor mu 😬

Son düzenleme:
Bugün semt pazarına çıktım hanımla. C.tesi günü ufak ama aradığın her şeyi bulabileceğin şirin bir Pazar kurulur B.Çekmece’de. Çatalca çok yakınımızda olduğundan birçok ürünü de Çatalcalı üretici dalından/bahçesinden toplayıp, sütü de hayvanından sağar getirir. Yaşlı ama güler yüzlü bir meyvecimiz var, biraz üç kağıtçı. Daha doğru düzgün tanışmadığımız zamanlar “elman yumuşak mı?” diye sorduğumda “yumuşak” cevabını veriyordu. Ertesi hafta “elma sert mi?” diye sorduğumda ise “sert” derdi. Yani nabza göre şerbet veren birisi idi. Gel zaman git zaman alış veriş yapa yapa samimiyeti ilerletince bu davranışını söylediğimde “ne yapacaksın be birader, idare edeceksin milleti” demişti. Bugün yine elma seçerken yaşlı bir karı koca ile Erdoğan muhabbeti yaptıklarını duydum. Yaşlı çift muhalif, elmacı ise sıkı Akp’li imiş meğerse. Yaşlılarımız Tayyip Beyi yerden yere vururken elmacı da ona olan desteğini söylüyordu. Derken yaşlı kadın Tayyip Bey için “adam yürümesini beceremiyor, neredeyse yataktan kalkamayacak durumda” dediğinde üzüldüm. Yaşını almış başını gitmişsin be kadın ama hala insanların hastalığı ile dalga geçmeyi bırakmamışsın. Kocası da “öyle,öyle” diye karısını tasdik ediyor. Şıracı-Bozacı misali. Bir şey söylemedim, insanın hastalığı ile dalga geçmelerin cahilliklerine ve seviyesizliklerine verdim ama düşündüm “Demek benimle de böyle dalga geçenler halâ vardır mutlaka.” dedim içimden. Belki de konu komşumuz beni tanımlamak için diğerine “üst kattaki topal” veya “alt kattaki topal” ya da “ön bloktaki topal” diyor.

Düşündüm ama sonra da “koy popoya rahvan gitsin” diyerek sildim her şeyi kafamdan.

Siz de öyle yapın takmayın kafaya, karşıdakinin terbiyesizliğine, cahilliğine ya da edepsizliğine verin gitsin ve Allah’a havale edin söyleyeni, dalga geçeni.

Rahat edersiniz.

Selametle.

Üst Alt