Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Gazi Üniversitesi Hastanesi

fatih0671

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Öncelikle eğer Gazi Üniversitesi Hastanesi'nde takipli hasta değilseniz başka bir hastahaneden rapor almanızı tavsiye ederim. Gelelim rapor alma süreci nasıl işliyor.
İlk olarak C blok giriş kattaki rapor biriminden engelli raporuna başvurmak istediğinizi belirterek verilen evrağı (kişisel bilgiler neden rapora başvurduğunuz vs bilgiler) doldurup size verdiği muayene olmanız gereken bölümlerin ve karşısında yer alan doktorların doldurması gereken bölümlerin yer aldığı belgeyi orada yazan tüm bölümlere doldurtmanız gerekiyor.
Bu belgede bana verilende 9 bölüm vardı. Kişiye göre değişiyor olabilir bu konuda emin değilim.
Yalnızca 2 bölümden rapor aldım ona rağmen hepsine randevu alıp yaklaşık 1 ay süren randevu alma ve muayeneleri sonrası tamamladım.
Bu belgede doktorların her alanı kaşe ve imza ile doldurması gerekiyor. Bazı doktorlar ekstra olarak bir kağıda doldurabilir. O da geçerli. Kaşe ve imzayı unutmayın sırf bu yüzden süreç uzayabilir.
Ayrıca eğer Psikaytri bölümüne de gidecekseniz. Çarşamba günü ayrıca açılan randevu ile telefondan müracaat etmeniz gerekli.(Sadece bu bölüm için geçerli)
Diğer bölümler ise Cuma günü internet veya telefon üzerinden randevu alabilirsiniz. Çok hızlı doluyor eğer daha önce randevu almadıysanız sabah 8 gibi hazır olup internet üzerinden almanızı öneririm.
Tüm işlemleri tamamladıktan sonra 3 hafta sonra size verdiği numarayı arayın diyor. Rapor çıktı mı diye sormak için. Ben aradım fakat tam 30 gün sonra çıktı bu süre minumum 3 hafta maksimumu ise ucu açık sanırım. Ben de 1 ay sürdü başkasında daha fazla da sürebilir. Fakat E-nabız sistemine girdiğimde rapor oradaydı ve aradım çıktığını söylediler. Bana oraya yansımaz dedi ama ben yine de ara sıra baktım ve iyiki de bakmışım yoksa benim arayıp bilgi almam gerektiği için bu süre uzayadabilirdi.
Aslında çalışanları da anlıyorum çünkü çok yoğun çalışıyorlar fakat keşke bir Sms sistemi vs olsa da haberimiz olsa. Bu konuda çalışanlar değil hastane ne yazık ki sorumlu.
Eğer bu kadar uzun da olsa hastaneye gideceksiniz. Dikkat etmeniz gerekenler :
-Randevuları internet üzerinden almaya dikkat edin.
-Göz çok çok çabuk doluyor. 1 hafta bu yüzden uzadı benim sürecimde.
-Aynı gün birkaç bölüme muayene olabilirsiniz. Fakat kan ve idrar tahlili istenecek bir bölüm varsa sabah erkene randevu alın.
-Psiyatri için Çarşamba sadece telefon ile randevu alabilirsiniz buna dikkat edin hastahanede 4.katta ayrı bir yerde poliklinik.

Ben bu bilgileri Gazi Üniversitesi hastanesinde engelli raporuna başvuracak kişiler varsa bilgi edinebilmeniz için yazdım. Umarım faydalı olur.
Ben bireysel olarak kendi sürecimde sona geldim şükürler olsun. %57 oranında raporum çıktı. Uzun bir süre fakat yaklaşık 5 senedir Gazi Üniversitesinde takipli olduğum için ve tüm tahlillerim burada olduğu için Gazi Üniversitesi Hastanesi'ni tercih ettim.
Raporunda ise
%30 KBY (Kronik Böbrek Yetmezliği)
%10 Hipotiriodi
%10 Hipertansiyon
Eğer sormak istediğiniz soru varsa cevaplamaya çalışırım.

fatih0671 Gazi universitesinden rapor çıkartacağim. Her türlü tetkiklerim tamam. Fakat başka bir hastanede olduğum ameliyat raporlarını dosyaya koyacağım. Ameliyat olduğum hastane fotokopi verdi. Ve fotokopi verdiğine dair üst yazı kaşeli imzalı. Bu geçerli olur değil mi ? Ameliyat olduğum hastane rapor vermiyormuş artık bende Gazi uniden almaya karar verdim

Ankara Gazi Hastanesi'nde engelli raporu alan var mı?

Arkadaslar ankara gazi hastanesi engelli raporu için işlemlere başlayacağım .gişede görevli 3.5 ay sonra bile sonuçlanabilir dedi şuan randevularla ugraşıyorum .ank gazi hast engelli raporu akan var mı kaç günde sonuçlandı .tşk ederim

Semase

Bunun dışında sağlık kontrollerimin düzenli takibi Gazi Üniversitesi'nde yapılıyor. Bu nedenle Gazi Üniversitesi'nin işleyişi biraz zorlu olabilir. Gişede görevli memurun verdiği süreye ise hiç şaşırmadım, doğrudur. Eğer ki düzenli olarak hastanenin takipli hastasıysanız ve bu başka bir hastanenin kontrolünde ise mutlaka takibinde olduğunuz hastanenin ilgili bölümünden "Durum Bildirir Sağlık Raporu" alın, Gazi Üniversitesi sağlık kurulunun sizi yönlendirmesini beklemeyin. Aksi halde engelli rapor süreciniz Gazi Üniversitesi'nde duraklama noktasına gelir. Sağlık kurulundaki işleminize bir zarar gelmez ama yorucu bir sürece girersiniz.

Benim nacizane tavsiyem, eğer durumunuz müsaitse engelli raporunu Gazi Üniversitesi yerine Ankara Şehir Hastanesi'nde almanızı tavsiye ederim. Zira Şehir Hastanesi ulaşım yönünden sıkıntılı olduğu için sağlık kuruluna başvuru sayısı nispeten daha az. Bu nedenle 10-12 iş günü içerisinde yeni engelli raporunuzu teslim alabiliyorsunuz. Yanlış hatırlamıyorsam sağlık kurulu randevuları da diğer hastanelere nazaran daha erken alınabiliyor. Ama gel gelelim sadece ulaşımı mesele.

dedğiniz gbi ulaşım zor . bazı böümlrde gazi ünv hastasıyım .inş kısa sürer . hayırlısı . tşk ederm.

En rahat hastane şehir hastanesi birinci gün poliklinikleri dolaşıp evrağı teslim ediyorsunuz ertesi gün heyete çıkıyorsunuz 3 gün içindede rapor e nabıza düşüyor

Semase

ben gazi üniversitesi hastanesi takipli hastasıyım. hastahanenin en büyük sıkıntısı rapor almak için bütün bölümleri tek tek dolaşma zorunluluğu olması. eğer durum bildirir raporu alırsanız şehir hastahanesinden rapor alabilirsiniz hemde hangi blümlere gitmek istiyorsanız onalar randevu açıyorlar. Gazi hastanesinde 2 ayı buldu raporu tamamlamam kızıp dosyayı geri aldım 15 günde şehir hastanesinden aldım raporumu

benmde gözüm korkktu gazi den . tüm böllümleri dolaştıkktan snra mı 2 ay beklednz.. şehir hast ulaşım zor.başkent üniverstesi hastanei engellii raporu vermeeye yetkili mi

randevular aynı gün oluyor mu . ne evra k götürdünüz .

semase6

bölümleri dolaşmak başlı başına sıkıntı . bölümlerin çoğunu c zemin katta engelli ve personellere randevu veren birimden aldım. göz bölümü için her cuma ya netten yada hastahaneden sıraya girip almak gerekiyor. k.b.b işitme sıkıntım olmadığını söylememe rağmen işitme tesine yolladı yani sadece bu işe yoğunlaşırsanız 1 ay sürer tüm bölümler . evrakları verince zannedersem ayın belli günlerinde heyet toplanıyor. belli hastanelerde sağlık kurulu raporları veriliyor ama kesinlikle yanınızda durum bildiri raporunuz olsun . takip yapan birim bunu veriyor .

durum billdri rapuru nedir sekreterik mi verccek

semase6
yattığınız veya tedavi gördüğünüz hastanede ne gibi işlemlerin yapıldığını gösteren rapordur.

Üst Alt