Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Geçmişi değiştiremeyiz, çok basit ama sonucu ağır olan bir kaza :) [O an]

BerkayU

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar,dostlar,abilerim ve ablalarım,

Ben 18 yaşında bir gencim.Yani 18 yaşına hastanede girdim :) Motosiklet sevdalısı olan ben.Yaptığım çok basit bir kaza ile büyük operasyonlar geçirdim.

Öncelikle halime şükrediyorum daha kötüsüde olabilirdi.

Genelde hızlı kullanan birisiyimdir fakat şükürler olsun ki yüksek hızda kaza yaşamadım.10 Aralık 2016 günü motorumu çıkarttım, ekipmanlarımı giydim ve yola koyuldum.Yola çıkmam 10sn oldu olmadı kendimi yerde buldum.Bir bayan sürücünün yola atlamasıyla birlikte yerdeyim.Ambulans geldi.Sol göğsümde berbar bir ağrı ve acı var. Göğüs cerrahı geldi ve akciğerimin söndüğünü ameliyatsız bir şekilde tedavi edeceğini söyledi. Tüp yoluyla tedavi edilde ve tüp çıkartıldı.3 Gün sonra taburcu oldum.
Sonra ise karnımda ağrımdan dolayı tekrar aynı hastaneye başvurduk.Dalağımın kazada parçalandığını,kanamanın ise karnıma yayıldığını söylediler. Ameliyata aldılar.4 saat sonra deliler gibi ağlamayla uyandım. Karnımda kocaman bir kesik vardı.Gece saat 2.30'ta ben ağrı kesici diye bağırıyordum. Dalaksız oldum. :)

Ameliyat olalı 1.5 ay geçti çok şükür ağrılarım azaldı normal yaşantıma dönmeye başladım.

Bu kaza bana birşey öğretti belkide uyarıydı, bana dediki "Oğlum bak, daha hızlı yapabilirdin, ölebilirdin.Ailen perişan olurdu,sevgilin perişan olurdu.Hayat güzel, her şey devam ediyor."
Bende artık hayata pozitif bakmaya başladım.

Eskiden engelli kardeşlerimizin,hasta olan kardeşlerimizin halinden anlamazdım. Şimdi çok iyi anlıyorum, o çaresizlikler, o acılar sanki hayatınız bitmiş gibi duyduğunuz psikolojik durumlar.Belki sizin kadar yaşamadım ama anladım. Hayattan vazgeçmeyin. Çünkü hala hayattasınız.En az herkes kadar sağlıklısınız.Çünkü bu yazdığımı okuyorsanız, yaşamaya değer şeyleriniz hala var.Vazgeçmeyin :)

Bu arada aman ha motordan uzak durun,durdurtun yasaklayın :D

Geçmiş olsun kardeşim kazadan güzel çıkarımlar elde etmişsin gidene üzülme var olanı güçlendir .

Geçmiş olsun Berkay Bey .

Büyük bir ders çıkardığınız belli, Rabbim bir daha sizlere ağrı sızı kaza yaşatmasın inşAllah.

Yaşa - öğren -çalış - Hakikate ulaş ...

Haritamız Kuran olsun, Kuran bizi hakikate götürür oku-anla-uygula ...

En çok sevdiğim insan tipi ne kadar kötü şeyler yaşarsa yaşasın o yaşadığı şeyleri kücümseyebiliyorum.. Bazıları var sol işaret parmağım yok hayatım bitti diye ağlıyor arkadaş :D

Çok geçmiş olsun 18 yaş hayatının en güzel zamanı..güzel günlerin olsun İnşaAllah ..

Bir motor kurbanında burda var.Hatta kaza bile benzer.Ben de arabamda 5 kişi varken 180lerle gidiyordum en ufak bir temasta bitek kendimi değil başkalarını da yakabilirdim ama olmadı.Kazayı motorla 55 ile giderken yaptım.Zararım sadece kendimeydi.O ufak hızla yaptığım kazadan neler neler çektim ve bende aynı sonuçları çıkardım bu bakımdan forumda rastladığım benim ile benzeşen tek kişisin.Geçmiş olsun şuan durumun nasıl ?

Üst Alt