Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Geriye dönük vergi inidirimi alabilir miyim?

blacksnake

Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
Merhaba 01.05.2021 yılında yeni bir firmada işe başladım, vergi indirimini vergi dairesine bildirmedim(şirket kendisi geçiş yaptığını bildirdi. 01.08.2023 tarihinde bu işyerinden ayrılarak başka bir firmaya başladım. Ancak ayrıldığım şirketin vergi indirimini ödemediğini yeni firmaya başladığımda öğrendim. Şimdi sorum şu arada yaklaşık 27 aylık bir indirim alacağım söz konusu, bunu alabilir miyim? yada nasıl bir yol izlemem gerekli. Teşekkür ederim. raporum %60 (süresiz)

blacksnake

Vergi dairesinden vergi indirim hakkınızın olduğuna dair yazıyı alı işyerinize vermek sizin sorumluluğunuzda. Bunu yapmazsanız işyeri de vergi indirimi uygulamaz bordroda. KAldı ki zaten artık vergi indiriminin adı var kendisi yok. hoppala-huppala iç etti akp bunu da.

Doğru kesinlikle katılıyorum, ancak bazı kesimler bordroların işe giriş çıkış bildirgen vs. dilekçe ile başvurmamı söylüyorlar, (kulaktan dolma bilgilerle), sonuç alamayacaksam gerek yok, fikriniz önemli.teşekkürler

blacksnake

Sonuç almasına alırsınız da önemli olan alacağınız indirim tutarının buna değip değmeyeceği. Zira ancak dava yoluyla alınabiliyor.

Merhaba @OturanBoğa
Birkaç yazıda gördüm verginin adı var; 2.derece 3.derece fark etmek sizin engel oranına göre kesinti olmaması için ödenen tutar artık yok mu? Haber var mı bununla ilgili? Bulamadım paylaşırsanız bakmak isterim teşekkürler.

daha önce bende vergi indirim belgemi çalıştığım iş yerıne vermeyı unutmus olup sonradan bildirmiştim geriye dönük 2 bucuk senelık toplu para almıştım fakat sen işten ayrılmışsın vergi indirim belgeni al eski iş yerin muhasebesi görüş belki yardımcı olurlar başkada yapılacak çok fazla bısey yok gıbı

Üst Alt