Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

GSS 60/g Sigortalısı olmak ne demek? Ne yapmalıyım?

abla kardeşim gideliir oldu aşağı yukarı benim her gitmem evi bulamadık dediler abla başvuru belgesini mayısta imzaladım abla

evet mayısta imzaladım abla 3.ayın 7sinde ödemeyi aldım sonra gittim başvuruyu yaptım abla sosyaldan bizim eivi bulamadık dediler bana abla

eger dediğin gibiyse güle harca şimdiden ablası:)
şu tarihte mart dönem aylıgın ve birikmiş paranla birlikte tüm ödemelerini PTT'den çekebilirsin:Doğum Tarihinin Son Rakamı 2 veya 7 olanlar: 09 Mart 2015 Pazartesi,
dediğin gibi başvurun mayısta ise hesabım doğru:)
ama yine de sen yanılma payı bırak (Başvuru tarihini resmi olarak görmediğimden dolayı) hayal kırıklıgı yaşamanı istemiorum:)
bana musade ablası. yarın erkenden işe gideğim.
her şey gönlünce olsun, iyi geceler...

çok teşekkür ederim ablam allah razı allah işini gücünü rast getirsin allah rahatlık versin abla

Yazdır
Yeni Sorgulama
Yakınlık Türü: Kendisi
Tescil Kapsamı: 60/g Türk Vatandaşı İsteğe Bağlı GSS Primi Ödeyenler
Yararlandığı Kimlik:
Kapsamı: 60/g Kapsamında Genel Sağlık Sigortalısı
Sicil No:xxxxxxxxxx
Provizyon Tarihi: 05.04.2017
Sigortalı Türü: DiğerKatılım Payı
Muafiyet: Hayır
Durum: Müstehaktır, provizyon alabilir.

ARKADAŞLAR MERHABA: DURUM MÜSTEHAKTIR, PROVİZYON ALABİLİR NE DEMEKTİR??? 1,5 AY EVVEL POSTA İLE EMEKLİLİĞE BAŞVURMUŞTUM... BİR GELİŞMEMİ VAR ACABA?

koklu hiç sigortan olmadığı için 60/g GSS kapsmaında sağlık güvencen var. otomatikman bu kapsama alınmışsın. ayda 53,32 TL ödeyerek sağlık guvencenden yararlanabilirsin anlamına geliyor.
emeklilik işlemlerin daha sonuçlanmamış. sonuçlansaydı 60/f GSS kapsamında olurdun.
arada kontrol edersin. eger tescil kapsamında 60/f yazarsa emekli olmuşsundur demektir. emekli oldugun zaman 60/f GSS kapsamında saglık guvencen olur.

Üst Alt