Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Güzel bir hayatın son buluşu... [O an]

Rehabet

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Merhabalar saygi deger arkadaşlar ismim ufuk 32 yasındayim. benim hikayem pismanliklarla dolu

sene 2010 maddi durumum cok cok guzel yakisikli luks arabalardan inmez gunde 5 ailenin 1 aylik gecim kaynagini 1 gunde yiyen esini aldatan her gece icen birisiydim 4senelik evliligim ve 1.5 yasinda bir kizim vardi. Hic bir zaman elimdekilerin kiymetini bilemedim ve esimle ayrilma karari aldik ayrildik
5ay sonra sirketimde calisan sekreterimle iliskim oldu bu iliski 1.5sene surdu sonrasi evlilige donustu, ne isterse ikilemedim kiyafetler evler arabalar ne isterse ona aldim ama onun bir şeytan olabilecegini nerden bilebilirdimki? Asil amaci parammis
maddi durumum kotuye gitti hacizlar icralar borclular isin icinden kalkamayacagim bir ton borcun icine girdim
bir pazar aksami tekelden aldim biralarimi bindim arabama ictikte ictim ictikte ictim kendimi kaybettim o halde trafige cikip cok hizli bir sekilde kamyona carptim
1 ay komada kaldim o evlendigim kadin hastanede yatarken bosanma davasi acmis, sonuc olarak omur ilik pert ne yuruyebiliyorum nede kendi isimi yapabiliyorum herseyimi kaybettim ne param ne sevdiklerim
intihari dusunuyorum insallah yakinda bu isi kokunden bitirecegim...

Tek yol bu saniyosun, sana daha garanti bı yol soyliym, hiç bi işimi yapamıyorum diyosun ya, şu satırları yazdığına göre dua da edebilirsin, oturduğun uerde tevbe istiğfar zikrini söyle, kelimei tevhid ve salavat getir, tevekkül et, gör nasıl çareler geliyor ... tavsiye sadece, canin sağolsun...

Dua mi edeyim edince ne olacak eski hayatim gerimi gelicek yada ayagami kalkacagim. Ömur boyu millete muhtac yasamaktansa kokten bitirmek en mantiklisi.

Rehabet insan kimseye muhtaç değildir, Allah'tan başka...Öyle olsaydı insana herşeyi başkaları verirdi ama Allah verir herşeyi...İçindeki kibir duygusunu düşün, tefekkür ettiğinde seni böyle şeylere sevk ettiren tek şeyin kibir olduğunu görürsün, ve senin aklın almaz, bu haldeyken bile, sen hani çaresiz gibi goruyosun ya kendini o yüzden "bile" kelimesini kullandım, eğer Allah a güvenir ve beklersen gör bakalım istediğini nasıl yapıyorsun nasıl elde ediyorsun herşeyi...Klişe gelebilir bu anlattıklarım, o zaman sadece şunu yap, içinde kibir var mı bak, ve kibirin neleri getirdiğini görmeye çalış, kendinde başkalarında neler yaptığını tefekkür et, gerisi gelir elbet...

Artık ölmüşle olmuşa çare bulunmaz sizin hayatınız yeßilçam gibi düşmez kalkmaz bir Allah'tır bazen öyle kapılar açılırki şaşırırsın bir müsibet bin nasihattan evladır demiş atalarımız neyse şimdi Allah şifanı versin bu durumda tek destekçin ailen olacaktır şimdilik yaşadığın olayın etkisiyle böyle düşünüyorsun öbür dünyanıda karartma gün doğmadan neler doğar inan çok samimi yazıyorum kendi hayatımdan biliyorum acil şifa diliyorum

Suret muhtac olmadıgım icin mi yapamadigim birseyde yardim istiyorum ? Cok mantiksiz konusuyorsunuz yasadigim hayatin hayalini kuranlar vardi simdi aciyarak bakiyor herkes. ise yaramayan bir vucut tonlarca borc bankalar vb vb beni bu durumdan hic kimse kurtaramaz bu saaten sonra

Rehabet bu hayat için yeterince (kendince) güzel yaşadım diyorsun. Şimdi çocuğun için daha güzel bir hayat için çalış ki ölmek en kolay iş ama sen bir baba olarak zor olanı başar ve çocuğuna güzel bir gelecek hazırla....

"Bir musibet bin nasihattan iyidir" sözü boşuna söylenmedi.
Herkes senin geçtiğin yollardan geçti, sıkıntılar yaşadı, ölümü düşündü, hala düşünenlerde var.
Ama yarın ne olacağını bilemeyiz, bizim için neyin hayırlı oldugunu bilemeyiz bunu zaman göstericek.
Artık farklı bir yaşantın var, hayatını bundan böyle şu an ki durumuna göre planla.
Tamam çok mutlu olamayabilirsin ama mutlu olabilirsin sadece bunu iste, çünkü burdaki bir çok insan aynı.
Allahın verdiği ömrü tamamlayana kadar yaşamakla yükümlüyüz, iyi yada kötü.
Allah hepimize şifa versin.

Ufuk oncelikle gecmis olsun...bu platformdaki cogu kisi anlattigin surecleri yasadi..intihar bi cozum gibi geldi cogu zaman...coum bu olsa omurilik felcli olanlarin %90i intihar etti diye haberlere cikardik...nefes aldigin surece hayat devam edecek...ha kolay mi olacak..kolay dersem yalan olur..bir sekilde kendine has cozumler ureterek hayatini devam ettireceksin...baska yolu yok.

ya kalbini kırdığın kişi Allah'ın sevdiği kuluysa? '' diye sorarım hep kendime sana da tavsiye ederim diyeceğim ama herşey olup bitmiş eski hanımınız büyük ihtimalle Allah'ın sevdiği kuluymuş ve ona bunları yaşatan adama Allah ne zulümler vermiş yapacak bir şey yok.

Olan olmuş bundan sonrası dua sadece ! Düşmez kalkmaz Allah tır ! İntihar etmek Allah muhafaza bir an için olan birşey. Melankolik durumu Rabbim o durumlara getirmesin.

Geçmiş olsun. Esasında senin durum baştan psikoljik.bir.sorinmus,başta doktora gitseydin bu işler hic olmazdı. Yapıcağın şeyler varki.hayattasin

Hayat bu kardeşim keşke bunlar başına gelmeden yaptıklarına pişman olsaydın. Ama insanoğlu başına birşey gelmeden pişman olmuyor işte. Geçmiş olsun.

sevgili rehabet kardeşim anlattıklarından anladığım kadarıyla yaptıklarından pişmansın ve şu an dünya hayatını mahvettiğinden bahsediyorsun ancak düşmez kalkmaz Allah tır. Öncellikle gerçekten pişman olduğunu göster ve tevbe etki içinde ki kibir kırılsın birde intihardan bahsediyorsun hani bu dünyanı mahvettin güzel insan intihar ederek neden sonsuz hayatını mahvedeceksin

Rehabet

'''güzel kardeşim çok geçmiş olsun.hırsın kurbanı olmuşsun.dinimizde intihar etmek haramdır.din bilgin sanırım noksan yada yarım hepimizde var tam dosdoğru degiliz.hata insanlara mahsus.sen yaptıklarının bedelini ödüyorsun hep yanlışın bedeli mutlaka ödenir.sen şimdi tövbe etmen gerek.ölümden başka herşeyin çaresi var.allah ne uygun görmüşse onu yaşarsın.eger bu şekilde bir yaşam senin için uygun görülmüşsse allaha isyan edilmez.ölüm kolay degil nefes almak bile güzel allahın verdiği canı allahtan başka kimse alamaz.yaşadıklarını at bir yere bundan sonraki yaşamına odaklan derim.bak kızında var ne güzel..

Üst Alt