Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Haber] Gölbaşı'na Zihinsel Engelliler Merkezi

Oya Tekin

Üye
Konular
59
Reaksiyonlar
0
[size=6]Gölbaşı'na Zihinsel Engelliler Merkezi[/size]

[size=4]
2448737.jpg

Ayşe TÜRKMEZ/GÖLBAŞI (DHA)

ZİÇEV Genel Merkezi Gölbaşı Kampusu'nda bu yıl gerçekleştirdiği projeler kapsamında eğitim hizmetlerine katacağı yeni birimlerin açılışı törenle yapıldı.

ZİHİNSEL Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı'nın (ZİÇEV) Genel Merkezi Gölbaşı Kampusunda bu yıl gerçekleştirdiği projeler kapsamında eğitim hizmetlerine katacağı yeni birimleri açıldı. Açılış töreninde zihinsel engelli çocuklar şiir okuyup, Seymen folklor ekibi de gösteriler yaparken, destek veren tüm kuruluş temsilcilerine plaket verildi. Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin’in eşi Saniye Şahin, Japon Büyükelçisi Tomoyuki Abe ve destek veren diğer ilgililer tarafından 4 binanın açılış gerçekleştirildi.

JAPONYA'DAN KATKI

Japon Büyükelçi Tomoyuki Abe, Türkçe olarak yaptığı konuşmada, bu tür desteklerinin devam edeceğini belirterek, "Her zaman böyle projelere destek olmaya hazırız. Projeye emeği geçen, destek veren herkese teşekkür ediyorum" dedi. Japon Büyükelçiliği tarafından yapılan proje kapsamında Mesleki Eğitim Merkezi 3 bölüm olmak üzere 270 metrekareden oluşuyor. 25 yaş sonrası Yaşamevi Ünitesi, el sanatları, boya ve galoş atölyelerini oluşturuyor. Japon Hükümeti, zihinsel engellilere eğitim desteği vermek üzere 2 yıllığına Heidiko Ohno'yu görevlendirdi.

Bakan Şahin'in oğluda eğitim görüyor

ZİHİNSEL Engelliler Vakfı Genel Merkezi’nin yeni binalarının açılışına katılan Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin’in eşi Saniye Şahin’e, ZİÇEV Genel Başkanı Ülay Karakoç tarafından plaket verildi. Bakan Mehmet Ali Şahin ve Saniye Şahin’in zihinsel engelli oğlu Fatih Şahin de vakıf genel merkezinde eğitim görüyor. Ayrıca, Japon Büyükelçisi Temoyuki Abe’ye, Başbakanlık Özürlüler Dairesi Başkan Vekili Abdullah Güven’e, Gölbaşı Kaymakamı Hakkı Uzun’a, Gölbaşı Belediye Başkanı Abdulnasır Haşlak’a, Spor Toto Teşkilat Müdürlüğü adına plaket verildi.

Kaynak[/size]
[size=4][/size]

Üst Alt