Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Halk müziği ezgileri

dün gece rüyamda oldukça geniş bir mecliste dou kökenli biri eline bağlamayı alıp aşağıdaki parçayı söyledi, hayır olsun inşallah..
(Bu parçanın 2 ünlü ozan arasındaki çatışmayı anlattığı söylenir, bunun doğru olmadığı çeşitli forum sayfalarında teyit edilmiştir.

Ayaşın yollarını yollarım sandım
Boyunu boyuma ölçtüm, dert ettim
Güzeli seçemedim çirkini sevdim

Yandım allah yandım, daha yandırma beni
Seviyorum diye düşlere sarma beni

Yalınız yollara düştüm de geldim
Ben yanmıştım anam yeniden yandırma beni
Seviyorum desem kandırırım ben beni

Yandım allah yandım, daha yandırma beni
Seviyorum diye düşlere sarma beni

Ayaş yollarında kervanım mı var
Beni öldürmeye niyetin mi var
Dediler ki nazlı yarin gdiyor
Kurumuş yaşım akar durmaz gözümde

Ayva açar çiçek açar yaz gelmez
Bu dert bana dünden yeter yar bilmez

sevda_
Canımsın çok teşekkür ederim 🙏🥰
Sabahat Akkiraz inanılmaz sevdiğim bir türkücü 🎶
Hele birde Haydar Haydar'ı söylerse değmeyin keyfime 🤗

teşekkürleler sevda-.
sayfayı renklendirdin..:)

öyleyse gene sebahat akkirazdan devam etmek isterim ben,
kim bilir o şu anda ne yapıyordur diye soranlar için..

neredeyse kendi kendime dinleme sayfasına dönüşmüş olan sayfaya yelpaze nin peş peşe yaptığı beğeniler yeniden cesaretimi arttırdı
ben gene buraya yazar, zaman zaman arama yapmaksızın sıkılmadan dinlerim, beis değil

bir aralar paylaştığım aşağıdaki videonun tekrar paylaşıma açıldığını gördüm

selam ile,

neredeyse kendi kendime dinleme sayfasına dönüşmüş olan sayfaya @yelpaze nin peş peşe yaptığı beğeniler yeniden cesaretimi arttırdı
ben gene buraya yazar, zaman zaman arama yapmaksızın sıkılmadan dinlerim, beis değil. [FONT=Verdana][/FONT]
[FONT=Verdana][/FONT]

sen sık sık paylaş türkülerini hocam.
bizim mayamızda var türkü.

iyiki açmışın bu sayfayı.
daha önce paylaştığım türkülerin nerede olduğunu bile bilmiyordum.
bizim burada ünlü bir türkü vardır
hikayesi de hüzünlüdür.
dinleyelim hep beraber.

daha önce paylaşmış olsam bile 2. kez paylaşmanın vakti gelmiş bence,

Valeria Kurnushkina küçük iken

Valeria Kurnushkina büyüdüğünde

Yabancı halk müziği:cool:

kominist bir türkü diye bilinir, oysa bir sevda türküsünden ibarettir

belki 1 mayısı, ya da yorumun hoşça kal kardeşimi çağrıştırdığı içindir

ama şu var kimi olsa alevlendirir

Portekiz halk türküsü

Denize açılıp dönmeyenlere ağıt gibi geldi bana.
pek çok filmde fon müziği olarak kulaklarımız aşinadır.

ne işin var zengin gızıynan olm,

böyle oturup ağlanırsın işte, yazıktır, günahtır

site açık kalmış, oysa her çıkışımda kapattığımı sanıyorum, günlerce 8/24 burada kaldığım sanılır, yahu insan ölür be..:)

sıkılmayın, açıştan sonrası hareketli..:)

ben çalıyorsam herkes çalabilir ama gene de siz benden iyisini çalmaya çalışın, bi dakine çalışıp ta gelirim..:)

kendi yeteneqinle mi çalıyorsun yoksa biraz kursa falan mi qittin...

Doğan bey.
Tek kelimeyle Muhteşemsiniz.

doğaevrim, yelpaze, dilhun* öncelikle teşekkür ederim, kendimi mahçup hissettim şindi :)

çok yıllar önce yalova halkevinde tanıştığım bağlamayı çok iyi çalan bir arkadaşım vardı, hepsini de mükemmel olmak üzere çalmadığı müzik aleti yok gibiydi. zurna öğrenmek için çingenelerle 15 gün boyunca yatıp kalktığını düğünlere gittiğini söylemişti bir keresinde. Zaman zaman da bursaya gider bar ve düğünlerde solo gitar çalarmış. Ondan merak salıp kendime şemsi yastımanın beşiktaştaki saz evinden bir bağlama alıp tıngırdatmaya başladım. biraz tanıdık sesleri buldukça seviniyordum kendi kendime, böylece uğraşmaya başladım kafa göz yara yara(hala da öyle..:)

Üniversite yıllarında mediko-sosyal'de kurulmuş olan halk müziği grubuna katıldım, bursadan Mustafa Hoşses epey bi süre uğraşıp yıl sonunda İzmir AKM'de bir konser vermemizi sağladı. Belki bu çalışmalar biraz kurs kapsamında değerlendirilebilir.

Daha sonra da kayseride çalışırken koca bir divan sazı almıştım,

Bursaya yerleştiğimde bir süre Nilüfer Halk müziği korosunda kalabalık olsun diye ses çıkarmadan korist olarak katıldım, solfej kısımlarını es geçip kulak dolgunluğu ile idare etmeye çalışıyordum.

Emekli olup tam zamanlı çalışmaya başladıktan sonra devam edemedim. Zaman zaman kendimce vakit ayırmaya çalışıyorum ancak istediğim kadar değil,

Korona zamanlarında herkes bir şeyler paylaşırken beni de şeytan dürttü böyle bir işe kalkıştım.

İyi bir türkü dinleyicisiyimdir, bazı türküleri nerdeyse bıkana kadar dinlemekten kendimi alıkoyamam.

Sahne heyacanı dolayısıyla çok rahat çalamadım, paylaşmadan da duramadım..:) Bu durum egzersiz ve biraz ruh haliyle de ilgili. daha iyi çaldığımda olmuştur. Ancak eskisi kadar çok vakit ayırmıyorum.

etkilendiğim bir banka reklamını reklamdan sayılmazsa çok geç olmadan burda paylaşmak istiyorum.

Üst Alt