Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hangi diz altı protezi kullanıyorsunuz ve ücreti ne kadar?

selo46

Üye
Konular
54
Reaksiyonlar
0
Diz altı protez kullanıyorum. Devletin karşıladığı veya karşılamadığı protez kullananlar tavsiyeleriniz. Hangi protezi kullanıyorsunuz ve ücreti ne kadar?

Devlet artık protezlerde çoğu protezi ödüyor

Ve silikon değişimi süresi 1 yıla çekti ve aktif vakumlu protezlerin silikon dizliklerinide artık ödüyor

Devlet ödüyor ödüyorda nasıl ödüyor neyi ödüyor ..

8.500,00 TL+1.800,00 TL=10.300,00 k3 seviyesi foksiyonel düzeye karbon ayak ile birlikde bunu ödüyor....

Aktif vakum k3 seviyesi için bu.. peki gelelim protezin tanımına aktif vakum denildiginde ve silikon denildiginde burda hersey tamam gibi görunuyor..

10 larca çeşit silikon 10 larca çeşit vakum sistemi ve 100 lerce çeşit karbon ayak var..devletin ödedigi en dandik protezdir..zaten ülkemizde aktif vakumu hakkıyla kullanan çok az..kullananlarda kaliteli mazeme ile yapılmış protezleri kullanırlar..

protez

2017 yılında kadiköy nesa ortapedıye diz altı kılıt sıstemlı ayak yaptırdım.5 yıl içinde 13 kere ayağim kırıldı 1976 yılından bügüne kadar ssk tarafından bütün protez ayaklarım karşılanmıştır.benım gibi diz altı gerek diz üstü protez ayak kullananlar

şimdiye kadar 5 kuruş para vermemışızdır.şimdikı devletı ıdare edenler engellı vatandaşlarını dışarı çıkartmaya feraha kavuşturmaya hıç ve hiç nıyetlerı yoktur.parası olanlar ayak yaptırabılıyor. ya parası olmayanlar evlerınde hapıstır.bir diz altı ayak protezı 21000 tı sıdır.sgk 5100 tl vermektedır.devlet elı uzundur engellı vatandaşı duşunmeye fırsatı kalmamıştır.

bılen arkadaşlar yazılarını yazsınlar rıcam budur.benım ortapedı merkezı çok tanıdığım vardır.yenı açılanlar harıç hepsıyle görüştüm sızın dedığınız gıbı olmuyor.5100 tl ödemektedır.diz üstüne 9800 tl ödemektedır

kılıt sıstemlı protez devlet 5100 tl vermektedır.şehıt ve gazılerın sınırsız.fıata yaptırabbılır. şehıt ve gazılerımıze saygımız sonsuz onlara haktır.bız engwllılerde bu vatanın evlatlarıyız diz altı proteze 5100 tl vermektedır.oysa kılıt sıstemlı yerlı diz altı protezlerın fıatı 25000 tldır aktıf vakumlu diz altı protez fıatı 40000 tl dır devletın vermış olduğu fıatı 9775 tl dır çıkmışlar bu sayfadan bılmeden akçam kesıyorlar fıatlara bakında yazı yazınız adamın biri bana akıl vermeye çalışıyor dıyorkı aktıf vakumlu diz altı proteze 9800 tl verıyor ve protezın fıatıde aynıdır yanlış anlamadım yazılan yazıları gerı gönderebılırım.

AKTIF DIZALTI OTTOBOCK C61 TRITON AYAKLI DEVLET ODEMESI HARIC 70 BIN FARK VEREN BEN

@turan yılmaz,
ne yazikki artık iş ückeat döndü devlet nekadar öderse ödesin protez yapanlar üstüne fark koyuyor devlet 100 200 de ödese adamlar 350 dicek piyasa bu hale gelmiş ortalık ückeat olmuş özelikle engellinin sırtına binecek kadar kendilerini aştılar bendende 150 bin tl fark istediler 3 4 ay önce 50 bin tl fark olan 3 4 ay sonra nasıl 150 olur cift diz altı ottobock aktif vakum proteze 150 bin tl istedi devlet gerekli denetim mekanızması yok admalar kafalarına göre ilerliyor devlet buna dur demeli fark olayı baya abartıldı avrupada bukadardeğil fiyatlar özelikle almanyada ful tkaım diz altı protez ottobock 800 1000 euro 30 40 bin tl bile değil k.b insanımız haketten iyicene zıvanadan çıktı ... türkide protez yaptırılmaz acıkca sölüyorum yurt dışı daha uygun daha kaliteli protezler. özelikle gürcistan imkan varsa Çin gidin hem tatil hem ptotezlerinizi en uyguna yaptırın.

KARDES BIRILERINI SUCLAMADAN ONCE KESKE ARASTIRMA YAPSAN 6 AY ONCE DOLAR KURU NEYDI SIMSDI NE KULLANDIGIMIZ URUNLER YABANCI MARKA YA BEN FARKLI FIRMALARDAN FIYAT ALDIM ARASTIRMA YAPTIM TABIKI BURDA DEVLETIN EN BUYUK HATASI IS BILEN BIRI YOK SISTEMIN BASINDA 2012 OTTOBOCK HARMONI DIZALTI YENI ODEMEYE BASLAMISTI 600 TL FARK ALABILIYORDU OZAMAN KI ASGARI UCRET VE DOLAR KURU NEYDI SIMDI UZERINDEN 10 SENE GECMIS HERSEY 30 40 KATI OLMUS BIZIM PROTEZ UCRETINI YUZDE 40 SONRASI %40 DAHA ZAM YAPILDI
ARADAKI FARKI HESAPLA MEDIKALCILERI SUCLAMAK COZUM DEGIL BURDA DEVLETIN COK BUYUK EKSIKLIGI VAR

@ist01, OTTOBOCK FIRMASINI ARA BI FIYAT ISTE BAKALIM NE DIYECEKLER FIYAT
BURDA AMACIM MEDIKALCIYI SAVUNMAK ASLA DEGIL HERSEY O KADAR DENGESIZ FIYAT ARTISI OLUYOR KI BUNA DEVLET GOZ YUMUYOR SANIRIM ARTIK BEN 2020 2 AYAGIMI KAYBETTIM OTTOBOCK TRITON AYAK YAPTIRMISTIM 8 BIN TL FARK VERMISTIM 2020 DEKI DOLAR KURU NE SIMDI NE
SU ANDA DEVLET PROTEZLERLE ILGILI MEVZUATI GOZDEN GECIRMEK ZORUNDA FIYATLARI 50 BIN BANDINA EN AZ CEKMEK ZORUNDA

Son düzenleme:
@turan yılmaz,

kur farkı dahi olsa bukadar olmaz kardeş ben diorumki yurt dışında 1000 euro 1500 euro takım oluyor 1500 euro taş çatlasa 50 bin tl yapar bizim medikalciler üzerine 100 bin koyuyor bukadarfark olur mu sence millette vijdan kalmamış ahlak kalmamış esnaflık hiç kalmamış sen diorsunki hala araştırma yap yahu kardeşim yazımı okumamışsınki sen okusan nekadar araştırma yaptığımı anlarsın boş boş laf ile okumadan üstü körü cevap yazıorsun ben en az 10 15 ülke araştırdım avrupa ülkeri dahil hepsi bizden %60 daha ucuz kardeşim istersen bana dicene sen araştır. hükümethükümet olsa saten bizi bu hale getirmez bu fırsatcılara göz yummaz hüket işini yapmıyor ha bide söyleyim sakın ha skaın yerliye bulaşmayın hayatınızın hatasını yaparsınız 2 kerebulaştım rezil ristiva oldum.

SEN DIREK YURTDISI ILE KARSILASTIRMA YAPIYORSUN ORA ILE KARSILASTIRIRSAN BIZ YASAMIYORUZ OLUYUZ
ONLARIN COPE ATTIGI ARABALAR BIZDE YOK SATIYOR 30 KAT DAHA PAHALI MESELA
BU BIZIM ORTEZ PROTEZLERDE DE GECERLI BEN TURKIYE ICINDE DIREK FIRMADA BILE FIYATLAR PAHALI BU ANLAMDA DEMISTIN
YURTDISINDA ZONGULDAKLI BI ARKADASIM VAR ALMANYADA O BU URUNLERE HIC FARK VERMIYOR MESELA SIGORTA ODUYOR DIYOR ORNEK
BEN YURT DISI ILE KARSILASTIRMA YAPMAMISTIM EVET YERLI SIKINTI

@selo46,

Merhaba Devletin ödediği diye birşey kalmadı maalsef tersine bütçenize göre size uygun protezi seçebilecek yetkinliğe sahip bir firma bulmaya özen gösterin,yaşadığınız şehiri söylerseniz size tavsiyelerde bulunabilirim. Bursa da Ortopro Ortez Protez tavsiye ederim.

@hasko,
Benim tavsiyem Mediclinic Ortopedi var çok ilgililer düşünebilirsiniz.

Üst Alt