Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hastane randevu sistemindeki randevumuzu bir gün öncesinden bizim onaylamamız gerekliymiş?

sokr@t

Aktif Üye
Konular
97
Reaksiyonlar
161
Hastane randevularında onaylı randevu dönemi başlamış bir gün öncesinden akşam saat 20:00 ye kadar randevuya onay vermek gerekiyormuş yoksa randevu iptal oluyormuş bu onayı nasıl yapacağız bizi arayacaklar mı yoksa nete girip ya da telefondan biz mi onay yapacağız aile hekimi randevuları içinde geçerli mi bu ?

Öncesinden arıyorlardır onay kabilinden; sadece onay vermez isek iptal olmuyordu; ama şimdi iptal olacak onay vermeyince ararlar yani.

Doktorlar az demiyorlarda
Hastalari nasil eksek diyorlar
Gayret sagirlara dustu
2 defa gerilecekmis 3 defa gerilecek telefon diye

@GRAHAM BELL, 2 defa gerilecekmiş 3 defa gerilecek telefon diye demişsin ne demek istedin hangi 2 hangi 3 ?

Neden randevu alıyorsunuz ? Hastaneye gittiğimde engelli kimlik kartımla birlikte kimliğimi veriyorum ve öncelikli olduğumuz için ilk sırayı veriyorlar , sıra beklemiyoruz ki zaten.

@stemivera,

O her ilde öyle olmuyor buradaki hastaneler o şekil yapmıyor illa randevu alacaksın diyorlar, dr boş oturuyor ,git randevu al diyor

@stemivera,

hangi şehirdesin hocam büyükşehirlerde anlattığınız durum mümkün değil engellilerden önce 65 üstünü alıyorlar ki bize hiç sıra düşmüyor randevu saatim gelse dahi rahat 3 saat beklerim :)

Aradılar nihayet işlem tamam

Bugün MHRS programı güncellendi ve onay özelliği geldi.
20 Mayıs günü oğlum için pisikiyatri kiliniğinde randevusu var.
Ama onay kısımında
randevunuz onay gerektirmemektedir diyor.
Acaba pisikiyatri randevusu olduğu içinmi böyle diyor yoksa gün daha yaklaştığında mı aktif olacak onay kısımı.

Randevu alan kişinin telefonu bozulursa yada borcundan dolayı kapanırsa o zaman onaylayamıcak ne olacak bilen varmı

@kara duman, sanki psikiyatri olduğu için onay gerektirmemektedir diyor ama sadece benim yorumum 🤷

@bilgeadam, hmmmm doğru ulaşamazlar o zaman 🤷

Arkadaşlar...randevu aldığınızda MHRS sisteminden randevuya gitmeyecekseniz iptal etmeniz gerekiyor.

İptal etmediğiniz sürece sistem otomatik olarak iptal ediyor ve 15 gün aynı branştan randevu alamıyorsunuz.

Randevuya gidecekseniz MHRS sisteminden randevuyu onaylıyorsunuz... Sizi kimse aramıyor veya siz kimseyi aramıyorsunuz.

MHRS sistemini kullanmayı bilmeyen arkadaşlar için alo 182 randevu çağrı merkezinden işlemlerinizi yapabilirsiniz.

🙂 Rica ederim @GRAHAM BELL,

@kara duman,

Randevunuza bir gün kala MHRS sisteminden randevuya onay verin. Gitmeyecekseniz de iptal edin... Gidecekseniz şimdiden de onay verebilirsiniz.

Onay verip randevuya gitmediğiniz takdirde aynı branştan 15 gün randevu alamazsınız.

Bizde randevu aldık. Uygulamayı güncelleyince onay gerektirmemektedir yazısı çıktı. Sanıyorum ilk devreye girdiği için şimdilik onay yok.

@OğuzHan112, Eklediğim görüntüye bakarsanız Randevunuz onay gerektirmemektedir yazıyor onay verilecek bir bölüm yok nasıl onay verilecek 🙂 dediğim gibi eğer bir gün kalada öyle bir onay bölümü çıkmazsa pisikiyatri hastalarına özel bir onay muafiyeti olabilir.

Ayrıca sistem otomatik olarak bazı kişileri telefonla arayabiliyor onay ve hatırlatma için buna şahit oldum yukariki mesajlarda onay için kendisine telefon araması yapıldığını söyleyen bir arkadaşta var ama en güzeli MHRS üzerinden onay vermek tabiki.

Sistem tam oturmamış sanırım zamanla oturacaktır.

Evet sistem bazılarını hatırlatmak için arayabiliyor..

Tam olarak gerekli bilgiler yukarıdaki videoda var.

65 ve kronik hastalığı olanlar yeni gelen sistemden muaflar.

Kısaca randevu alıp randevuya gitmeyecekseniz randevuyu iptal etmek zorundasınız..aksi halde aynı branştan 15 gün randevu alamazsınız.

Randevusuna gidenler 1 gün önceden onay vermek zorunda..randevu alanlar şuan için hastaneye gittiğinizde sekreterden de onaylatabilirsiniz.

Son düzenleme:
Sanırım pisikiyatri hastaları veya raporlu olan bütün hastalar onay sisteminden muaf.
Yıllardır pisikiyatride tedavi gören oğlumun 4 gün sonrası randevusu için
MHRS mobil uygulamasında
"Randevunuz onay gerektirmemektedir"
Demektedir.

https://i.hizliresim.com/atvaj6f.jpg

Ama 15 gün sonra farklı bir bölümdeki randevu olan diğer oğlum için için
"Randevunuz için onay tarihi henüz gelmemiştir" diyor tarih yaklaşınca onay butonu aktif olacak sanırım.

Kronik (kanser)hastalığı olanlar yeni sisteme dahil değil. @kara duman,

Son düzenleme:
Kronik hastalığı olanlar sisteme dahil değil mi ? Aile hekimine gittim bugün psikiatri ilacı yazdırmaya dün beni aradılar randevu onayı için

merhaba %95 kısmi bağımlı engelli raporumla öncelikli hasta olmak istiyorum.muayene olurken bile kontrol hastaları önüme geçiyor 40 dakika bekliyorum.laboratıarda da 60-70 hastayı ayakta bekliyorum.sistem 65 yaş üstünü tanıyor benim gibi 4.evre ortopedik sorunlu engelli raporu olanı tanımıypr....öncelik hakkı vardır diye de sağda solada hastanede uyarılar var

Sistem önceden böyle degilmiydi ne degişti?

@CORTU, Onay sistemi yoktu.
Şimdi randevunun bir önceki günü saat 20.00 kadar randevuna geleceğini onaylamazsan randevun otomatik olarak iptal oluyor.

MHRS'de Onaylı Randevu Dönemi başladı. Detaylı bilgi için:

Üst Alt