Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hayat güzel şeyler için devam ediyor [O an]

svdkya83

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Merhabalar,

05.06.2019 tarihinde memleketten haber geldi. Eşimin büyükannesi vefat etmişti Allah rahmet eylesin. Yaşlı olduğu için beklediğimiz bir haberdi. Eşim iş yerimizden beni aradı cenazeye gideceğini söyledi. Ben de gitmesen elimiz baya sıkışık bu ayda evin kredisini yatırmadık dedim. Ama sonra içimi pişmanlık kapladı dedim kadın orda ölmüş benim düşündüğüm şeye bak. İçin nasıl rahat edecekse öyle yap dedim.
Aradan belki bir saat geçmeden tekrar aradı beni. Sen de gelmek ister misin diye ? Ben gelip ne yapacağım siz gidip gelin dedim. Sonra eltimle görümceminde geleceğini söyledi, ben tek bayan olurum diye de gitmek istememiştim. (Bu arada lütfen yanlış anlamayın bizim adette evin büyük erkekleri genelde giderler o yüzden). neyse tamam o zaman kendime de bi kaç eşya alayım sen gel çıkalım dedim.
Bu arada kızım var ondört yaşında. Sınavı oldupu için onu amcasına bırakacaktık. Oğlan zaten babası ile dükkândaydı biz gidince dükkana o bakacaktı. Neyse aslında bize bir sürü engel uyarı geldi ama biz anlamdık. Benim kızım asla kolay kolay ağlamaz biz giderken kapıda ağladı gelmek istemekle istememek arasındaydı ben sırf sınav zamanı yakın olduğu için getirmek istemedim. İyi ki gelmemiş diyorum şu anda.

Kusura bakmayın çok uzattım. Akşam yedi civarları ramazanın ilk sahur gecesi biz yola çıktık. Eşim, ben, görümcem, eniştem ve eşimin dayısı birlikteydik. Geceye kadar gayet normal konuşa konuşa geçti zaman. Ben onlar kendi arasında konuşuyor diye biraz uyuyayım dedim. Gözlerimi açtığım zaman duyduğum ses eniştemin sesiydi ERCAN ÖLDÜRDÜN BİZİ diyordu. Benim gördüğüm en son şey eşimin direksiyon çeviren elleriydi. Sonra gözlerimi açtığım zaman zifiri bir karanlığın içinde beyaz bir ışık o zaman öldüğümü düşündüm. Meğer bize yardıma gelen kişiler karanlık olduğu için fener tutuyorlarmış. Baktım sesler geliyor, dedim ki bacaklarım hareket etmiyor. Arabanın altındayım sanıyorum. Arabaya sıkışmışım. Kafada darbeler olduğu için tekrar bayıldım.
Sonrası olağan süreç hastahane ameliyat felan. Eşim dokuz gün yoğun bakım mücadelesi sonunda vefat etti, Rabbim rahmet eylesin. Ben şu anda hala hastahanede tedavi görüyorum t6 t7 paraplajik vaka.
On gün önce sağ ayak küçük iki parmakta çok az oynama başladı. Hisler ağrı, uyuşma şeklinde belirmeye başladı. İnşaAllah Rabbimin izni ile iki evladımla bu mücadeleyi kazanacağım. Oğlumu işe uğurlamak, kızımı sabahları okul için tekrar öperek koklayarak uyandırmak için sabırsızlanıyorum.

Yazım çok uzun oldu lütfen kusura bakmayın. Benimle aynı durumda olan arkadaşların fikir ve deneyimlerini paylaşmalarını çok isterim. Hepinize sevgiler, hayat hala güzel şeyler devam ediyor.

Çok çok geçmiş olsun rabbim tez zamanda size şifa verip bir an önce çoçuklarınızla istediğiniz o anı yaşamayı nasip etsin.

öncelikle geçmiş olsun rabbim tez zamanda şifanızı versin.okuyunca tüylerim diken diken oldu.her dakika sağlığımızın kıymetini bilmek gerekiyor.sevdiğimiz insanların kıymetini bilmek gerekiyor.şükretmek ve buda rabbimden deyip tevekkül etmek lazım.siz bunları yazarak güçlü bi insan olduğunuzu kanıtladınız.

Aminn cümlenize hep birlikte şifalar nasip olsun
zelihaabaydın
Allah razı olsun. Dediğim gibi hayat güzel şeyler için devam ediyor. Gücün sahibi belli sonsuz şükürler olsun Rabbimize ki günahlarımıza kefaret imkanı veriyor.

Geçmiş olsun. Allah kimseye bu tür acılar göstermesin.

Eşinize Allah rahmet eylesin. Size de çok geçmiş olsun. İnşallah çok çabuk şekilde atlatırsınız. Bi yerde yazılan oluyor. İmanlı insanlar için bu böyledir. Nefes sayımız bitince bir bahane gerekiyor. Eşiniz için böyle düşünün. O yola çıkmasanız da o gün vefat edecekti. Yoksa hiç evden çıkamayız hareket etmek bile istemeyiz ya başımıza bir şey gelirse diye. Allah sınavınızda kolaylık versin.

Yazınızı okudum ve gerçekten dayanılması zor acıları üst üste yaşamak çok zordur.
Şimdi ben buradan ne desem bu yaşananların üzerine çok sığ kalacak
Geçmiş olsun
Hayatta sizin yaşamanıza muhtaç olanlar için yaşamak zorundasınız

Rabbim, eşinize rahmet etsin.
Kabri cennetten bir köşe olsun, inşAllah.
Sizlerede Rabbim sıhhat versin.
Acıyı ağrı yı psikolojik ağrıyı çeken bilir.
Hayat zor ama son nefese kadar bırakmak yok.
İyi değilim demek ne haddimize değil mi? Şükürler olsun her halimize.
Her zaman her halimize şükretmemiz gerekir.

ALLAH a emanet selametle.

svdkya83...size çok çok geçmiş olsun eşinize de allah rahmet eylesin,kalan ömrünüz de çocuklarınız ile doya doya geçsin inşallah..

Serkan1436
Allah razı olsun amin Allah kimselere yaşatmasın.

deathless
Allah razı olsun inşaAllah. Aminn

kaderimsee çekerim..
Elhamdülillah her halimize. Dualarınız için Rabbim razı olsun aminnn

Mavidenizim
Yazılanlara müdahele hakkımız yok mutlaka. Teslimiyet ve tevekkül zamanıdır. Elbette onun eceli tarihi ve saati belliydi. Kıyamam kızım "anne babam o gün o yola çıkmasaydı bile yine aynı gün vefat edecekti" dedi. Doğum, ölüm ve evlilik zamanı kâti belli olanlardir. Evlatlarıma Rabbim hayırlı ömür nasip eylesin inşaAllah. Bana sağlık sıhhat versin aminnn =) Dualarınız için Allah raz olsun

hand
Allah razı olsun anlayışınız ve yaklaşımınız için. Herşeye rağmen hayat güzel şeyler için devam ediyor.

Serkan1436
Allah razı olsun aminn

Üst Alt