Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hayattan beklentiniz nedir?

polynom

Aktif Üye
Konular
29
Reaksiyonlar
0
merhabalar ,

kimimiz zaman zaman mutlu olduğumuzu kimimiz zorlandığımızı söylüyoruz.
peki hayattan beklentiniz nedir?
ve şu an bulunduğunuz konumunuz ile memnun musunuz musunuz.
isterseniz benimle başlayalım

benim hayattan beklentim mali sorunumun olmaması , bilim ve yer yer sanatta iyi bir mevkiye gelmek.
ve özgürlüğümü doyasıya yaşamak.
henüz bulunduğum konumda memnun olduğumu söylesem yalan söylemiş olurum
ancak genel olarak pozitif ve mutlu bir karakterim vardır içimde hep

sevgilerimle

ahmet

şizofreniyi atlatmak ve bol paralı iş

Arkadaş, dost, düzgün bir sosyal yaşam, 10-15 kilo verebilmek, düzgünce spor yapabilmek.

Sonradan engelli oldum ve iyileşme ihtimalim 0. Gerçi allahtan ümit kesilmez diyolar ama benim hiç umudum yok ..:( hayattan tek beklentim daha kötü olmamak. Çünkü şimdi ailemle kalıyorum ikisi de 60 yaşındalar. Peki onlar giderse ben naapacağım. Gelecekten korkuyorum ölümden korkmuyorum

Hayattan beklentim ilk önce devlet memuru olmak sonra mutlu bir evlilik sürdürmek. ailemle mutlu bir şekilde hayata gülümsemek

dolu dolu pozitif bir kişiyim her zaman mutlu ediyorum kendimi.Sizlerde öyle yapın bu dünyaya 1 kere geliyoruz mutlu olun keyfini çıkarın.

Hasta iseniz önce ALLAH'a dua edin sonra sürekli mutlu olmaya bakın moralınizi asla aşşağılara indirmeyin yoksa yenilirsiniz :) :) :):)

Haklısın ebru. Zaten ben de sabrediyorum. Başka da yapacak bir şey yok ki

Hayattan beklentilerimi iyice küçülttüm. Beklentiler ne kadar küçük olursa hayalkırıklığına o kadar az uğrarsınız :)
Öncelikli olarak hayatımı idame ettirebileceğim bir iş. Aileme fiziksel olarak bağımlıyım. çirkin gibi ben de aynı korkuları taşıyorum ama ilerdeki hedefim yalnız başıma yaşayabilmek,hayatımı kendi başıma sürdürebilmek. Evet biraz zor hatta oldukça zor ama imkansız değil. İyileşmem imkansız ama "kendi ayaklarım üzerinde" durabilirim. Eskiden bir de çocuk isterdim ama eskide kaldı :). Ha bir de biraz kilo verebilsem süper olur :)

denizkızı

Kendi ayakların üzerinde durabilmen imkansız değilse çocuk da imkansız değil ;);););)

çirkin her şey olabilir bilemiyorum ama çocuk olmaz onun için baba lazım,hiç baba adayı arayacak halde değilim :D yaşlı başlı insanım ben :D

Para uyusturucu sex rap

Benim bu hayattan beklentim bunlar

(Saldır ama gizlenme)

Haa tamam gelecek bize ne getirir bilemeyiz :):):)

hayatın benden beklentisi nedir ? benim beklentim yok o benden iyi insan olmam dışında hiç bir şey istemiyor o da benim sıkıntı çekmemem için benimde ondan hiç bir beklentim yok şükür herşeyim fazlasıyla var

Herkes bu soruya bir cevap vermiş. Bende vereyim..

Öncelikle bir Üniversite Diploması istiyorum ama şu an okuduğum bölüm değil, Mühendislik olucak. İyi bir işim var ama ben KENDİ İŞİMİN SAHİBİ olmak istiyorum. Ayrıca Yıllar önce bana şiir yazmayı öğreten ilham perimi istiyorum bu yalan dünya dan. Nerede ne yapıyor, Yaşıyor mu bilmek istiyorum. Sonra, Üzerinde çalıştığım projeleri hayata geçirmek istiyorum.. Ünlü bir şair yazar, Senarist ve Hatta yapımcı olmayı arzu ediyorum. Sorulduğunda farklı meslekleri gösterebilecek bir cv im ve bir ömür boyu sürecek BENİM KRİTERLERİME UYAN TUTKULU VE ÇOK UZUN SOLUKLU BİR SERÜVEN istiyorum. Evlilik konusunda çok farklı beklentilerim var. Şu anki hayatımımın %80 ini değiştirmek istediğimi söyleyebilirim..

Ben daha önce bir kitap çıkardım şimdi diğer projelerimle uğraşıyorum elimde 1600 sayfalık bir roman taslağım var ve 150 tane şiirim mevcut bir şiir kitabı da çıkarabilirim hali hazırda ama şu an roman taslağımı dizi seanryosuna çevirtiyorum. Türkiye nin İndiana Jones u olmaya aday bir hikaye var elimde. içinde benim eserlerimden oluşan film müzikleri de var. Ayrıca şiirlerimi besteliyorum. Bir de sinema filmim var ama onu da dizi yapalım diyor bana yapımcılar. Seçim sonrası görüşmek için randevuleştik Nasip kısmet.

Verstuurd vanaf mijn SM-G935F met Tapatalk[/QUOTE]

Hayattan bir şey beklediğimiz yok ilim yolunda Allah yolunda çalışıyoruz öncelikle Allah ben dahil herkese iman selameti ile ölmeyi nasip eylesin bu çok önemli.

Şehir hayatından kurtulmak en büyük beklentim bu şu an için. Kalabalıktan ve insanlardan çok sıkıldım küçük bir yer herkesin birbirini tanıdığı bir ortam benim için gerçekten çok iyi olur. Maddi yönden fazla bir beklentim yok 1-2 milyon dolar param olsa yeterli kendi yağımızda kavrulur gideriz.:):)

Senin hayalini kendi adıma gerçekleştirdim. Küçük bir balıkçı kasabasındayım eski rumlardan kalma evler ve dar sokakları olan sahil kasabası evet esnaf ve herkes birbirini tanır. Yolda gördüğünü akşam saatlerinde tekrar görürsün. Ben alışmışım İstanbul da gördüğüm kişiyi bir daha asla görmemeye ayrıca ilk geldiğimde bisiklet aldım her gün denize girdim. Artık sıkılmaya başladım bunun nedenlerini anlatayım sana küçük yerlere gelen insanların psikolojisi çok bozuk İstanbul gibi büyük şehirlerden kaçıp gelenlerin bir çoğu icra borcu yada iflas edip kapağı buraya atmış. Bir çok emekli yaşlı ve genci ile tanıştım emekliler perişan durumda herkes birbirinden borç ister ve asla borcu geri ödemezler esnaf çakal sezon açıldı mı fiyatlar 10 katına çıkar . evli olup boşanmış ve alkol sorunu olan insanların sayısı çok fazla her gece içerler , sahiller sigara izmariti ve şarap şişeleri ile doludur. yine dul kadınlar çok fazla hepsi okey oynar ölen kocalarının maaşını yerler yani küçük yer diye geldim ama ben bu kadar aç insan görmedim . İstanbul da bile bu kadar dilenci , dolandırıcı yok hepsi bitik insanların gençler zaten iş sahası yok sezon gelse de üç kuruş kazansak 2 ay sezon 10 ay işsizlik kötü yani hayal bile edemezsin ayrıca hastaneleri ve doktorları yetersiz kalp damar cerrahisi bulamazsın iller haricinde küçük yerlerde doktor sıkıntısı var ve devlet ilçelere kalp damar cerrahisi atamıyor doktorlar pratisyen hekim çömez yani o yüzden bu hayalinden vaz geç .

@iron hollondada bir nevi sahil kasabasi gibi cok SIKICI .ISTANBUL un en varos semtinde kalsanda evlerin distan gorinusi ve insanlar kotudur belki ama cok aktif heyacanli ve yogun yasami vardir hollanda sahil kasabasi gibi SIKICI oldugu icin 10 yilda alistim 15. Yilim suan

Verstuurd vanaf mijn SM-G935F met Tapatalk

İstanbul`da zamana karşı yarışırsın. Zaman çok önemlidir ve iş hayatı kalabalık yaşam ve sosyal yaşam alır seni götürür. İstanbul tarih kokar İstanbul Türkiye `nin kalbidir. İstanbul olmasa Türkiye olmaz. Fatih Sultan Mehmet ya İstanbul`u alırım yada İstanbul Beni alır dediğini düşündükçe boğazımda kelimeler düğümlenir. Ankara`da doğdum ve İstanbul`da yaşadım. Ankara`yı hiç sevemedim ama İstanbul`da yaşamakta ölmekte güzel.

20 yil yasadim bende :) mesala oyleki terk etmeseydim suan muhtesem bi yasamim vardi

Verstuurd vanaf mijn SM-G935F met Tapatalk

Hollanda`nın şartları Tr den iyidir ya ekonomisi kişi başına düşen milli gelir yüksektir. Hollanda tabi ki bir İstanbul etmez ama 15 yıldır orada yaşıyorsan bence artık oranın vatandaşı olmuşundur. Eğer sevdiğin bir insan varsa yanında nerede yaşadığın çok önemli değil. sevdiğinle birlikteysen her yer cennet gelir insana ben senin yerinde olsam evlenir bebek yapardım.

@İron

Dostum senin kadar negatif bir insan daha görmemişimdir sanırım beklenti ve hayal sonuçta konu başlığı. Ayrıca sahil kasabasından bahsettiğimi hatırlamıyorum küçük bir yer dedim. Biraz pozitif olmayı dene emin ol daha mutlu olursun :)

Negatif olan sensin ben gerçekleri yazıyorum zoruna mı gidiyor ülkenin gerçekleri küçük bir yer dedin küçük yerlerin hepsi bu şekilde sen Ankara dan çıkma Mamak ta yaşamaya devam et.

UnFeeLinq

[FONT=Verdana]aynen öyleyim Ankara da doğdum. İstanbul da yaşadım şimdi Ayvalıkta yım . Bayram da Ankara dayım iyi takip et beni bayramdan sonra İzmir deyim. [/FONT]

UnFeeLinq

[FONT=Verdana]Ben rakı keyfi yapmadım iyi oku yazdıklarımı geçen yıl İstanbul Ataşhir de diye yazdım neyse boşver uzatmaya gerek yok küçük yerlerde çok iç açıcı değil bunu bil istedim. [/FONT]

hayattan beklentim.
Beklenti bırakmadılar sağolsunlar.

Sabrin sonu selamettir...mesela ben ortopedik engelliyim 8 yil okul servisi olmadan orta okulumu bitirdim yeri geldi kar diz boyu gittik yürüyerek ,yeri geldi yağmur da islandik,8 yil bilek donmesi yaşadım yani aysk yorulunca hissetmiyosun ve ustune dusuyosun haliyle sisip morariyor...ama yinede yılmadım sabrettim buda gecer dedim ve liseyide bitirdim simdi ekpss sayesinde bir meslek sahibi olmayi hedefliyorum...Allah bizlere yardim etsin daima yolumuzu acik etsin kalin salicakla...

Emekli olunca (ki 10 sene var) ist. dışı bir şehire 1+1 olsun benim olsun. Motorumla her yeri dolaşmak ege akdeniz turu yaptım geçen sene bu sene karadeniz ve gürcistan gezeceğim motorumla. Seneye doğu bölgeyi gezeceğim. Sıra sıra ülkeyi karış karış gezdikten sonra nerde yaşamak istediğime karar vereceğim.

Çok beklentim vardı eskiden. Hayatın okulu bitirinceye kadar bana çektirdiği yoksunlukları ve sıkıntılı günleri, engelli statüsünden işe girerek ev araba alarak erkenden emekli olarak telafi edeceğini düşünüyordum.Param olunca evlenmek de sorun olmayacaktı.Normal olmasa da normale yakın hissettiren bir hayatım olur diyordum.Hiçbiri olmadı.Şimdi evden bile çıkamıyorum bağımsız yaşayamıyorum ve hiçbir hakkımdan faydalanamıyorum.Paraya hiç değer vermeyen ben, yaşadıklarımdan sonra artık paranın beni taşıyıp kollayacağına inanıyorum. Param olsa...Harcayamasam da varlığı yetecek.Artık tüm hayata dair iyi duygularımı, güzel beklentilerimi kaybettim.Her gün sinir krizleri içinde ağlıyorum.Geceleri zor uyuyor, gündüzleri uyanmak istemiyorum.Başkaları hayatı yaşarken ben neden sürekli sabırla yetinmek zorundayım ki? İnsan bir yere kadar dayanabiliyor işte. Bu arada editörler kızmasın hikayeyaz.net diye bir site açtım yazmayı sevenler varsa desteklerinizi bekliyorum.Şiir kategorisi de koydum.

çok şükür çalışıyorum, kimseye muhtaç değilim. ama insanların senin hakkındaki düşüncelerini değiştiremiyorsunu. hayattan tek beklendim insanların beni anlaması. beni yargılamadan beni bir kalıba sokmaya çalışmadan beni olduğum gibi sevip kabul etmeleri . çok şey bekliyorum galiba. çevremdeki ön yargılı insanlardan dolayı artık insanlara güvenim kalmadı için evlilik gibi bir beklenti içine bile giremiyorum

Update*
# HAYATIMIN HER GÜNÜNÜ SON GÜNÜ GİBİ YAŞAMAK

Hayattan beklenti derken? Çabalamadan bir şey beklemek saçma.

Üst Alt