Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hayattayım, yaşıyorum ve bugünüme şükrediyorum [O an]

denesos

Aktif Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
BUGÜN TAM İKİ YIL OLDU.......

Her insan belli bir yaştan sonra kendini hayat hengamesinin içinde bulur .İş, güç, ev , aile vb. resmen otomatik vitesli bir araç misali rutin olarak yaşamını sürdürür.İste bende aynen bu şekilde bir çarkın içinde dönüp dururken * O AN*ı yaşadım ......

İki yıl önce yolcu olarak bulunduğum şehirlerarası otobüste sabaha karşı ben dahil neredeyse
tüm yolcuların uyuduğu sırada , dümdüz bir yolda
şoförün uyumasından dolayı otobüs şarampole devriliyor ve o hızla sürükleniyor.Uykuda *O AN* hissettiğim ve hatırladığım tek şey şiddetli bir sarsıntı idi.
Kazadan kısa bir süre sonra feryatlar , yardım çığlıkları duydum ama hareket bile edemiyordum . Duyduğum bir cümle ile başıma ne geldiğini , bana ne olduğunu anladım.*BU AMPUTE KOL*.......
Ben dahil 7 kişinin sağ kolu anında ampute olmuş.

Sonrasında ise günlerce yoğun bakımda verdiğim yaşam mücadelesi , geçirmiş olduğum ameliyatlar , tedaviler ve alt üst olmuş psikoloji ile hamdolsun ki bugüne kadar geldim .

O SESİ duymamin ve O ANİ yaşayamamın üzerinden , bugün tam olarak iki yıl geçti.Zor ama çok zor geçen bu zaman diliminde ilk andan itibaren hayatta olduğum , yaşadığım , nefes aldığım ve bugünü görebildiğim için Allah'a her zaman şükrettim ve hamdolsun dedim.
Asla isyan etmedim ve Rabbim inşallah isyan etmeden zorlukları aşmayı nasip eder.......

YAŞADIĞIMIZ HER ANIN KIYMETİNİ BİLELİM . ÇÜNKÜ GİDEN ZAMAN GERİ GELMİYOR.......

çok geçmiş olsun hepsi birer sınav ve cıkarmamız gereken dersler olarak bakıyorum ben

Teşekkürler 🙏
Dediğin gibi hayatta iyi ya da kötü yaşananlar hepimiz için birer sınav ve Rabbim imtihan dünyasında herkese sabır, güç , kuvvet ve kolaylık versin inşallah......

Geçmiş olsun, tevekkülün seni bu hayatta daha da mutlu biri yapar inşallah. Hayat, biz planlar yaparken başımıza gelenlerdir. İnsan başına ne geleceği, ne olacağı bilinmeyen bir varlıktır. Bazen bir suya kapılır sürüklenir, bazen de fırtınanın önünde savrulur durur. Tutunmak gerekir. hayata, umutlara, yarınlara yoksa nasıl yaşar insanoğlu? içinde yarınlara karşı bir umudu ve şükür nedenleri olmadan.

inşallah şöfore de birşey olmuştur dedim içimden , çok öfkelendim ben sizin gibi sakin kalamam. 6 aydır kol bacak alçılarla uğraşıyorum .zaten kanser hastasıyım .....sizin canınız nasıl yandıysa onun da yansın , ölmüşse rahmet de okumam. hız ne demek bakın gencecik bir insanın sağlığındna etmiş

ben tevekkülle de inanmıyorum.

hadi genetik sorunlar neyse , ama bir kendini bilmez nelere sebep oluyor...

egemmm

Şoförün emniyet kemeri takılı olduğu için ona hiçbir şey olmamış.Baska bir kazazedenin dediğine göre kemerden dolayı koltukta asılı kalmış. Sapa sağlam ve yara bile almadan kurtulmuş......

Teşekkürler @Nurtan 🙏
İNSAN olarak hayatta başımıza ne geleceğini, neyle karşılaşacağını, ne göreceğini bilmeden , düşünmeden yaşıyoruz.Maalesef böyle olmuyor işte.
Hiç aklıma gelmezdi ki , biranda hayatım değişecek ve engelli olarak yaşamımı sürdüreceğim.
Şükürler olsun ki yaşıyorum. Güçlüyüm ve güçlü olmak zorundayım.
Fakat benim canımı kazadan dolayı engelli olmamdan
çok insanlar acıtıyor desem inanır mısın?
Hem de en yakınımda , canım dediklerim ve ummadığım kişiler 🤷
Beni yoran asıl şey maalesef insanlar.......

denesos

İnsanları, bir noktadan sonra boş vermek gerekir. Sıkıntılı ve sorunlu olan insanlar, diğer insanlara da sıkıntı verir. böyle insanların empati kurması zordur. karşılarında güçlü ve azimli olursanız, o zaman onları yenmiş olursunuz.

hanifeaydin

Bazen şoför denilen şahsa o kadar çok kızıyorum , adını nefretle anıyorum ve biranlik hatayla nasıl olurda bu kadar insanin hayatini alt üst eder diye düşünüyorum.Ama ne desem , ne yapsam da artık birşeyleri değiştiremeyeceğimi biliyorum.
Kazada 7 kişinin anında ampute olmasına ve 9 kişinin vefat etmesine neden olan bu adam halen dışarıda , serbest olarak geziyor.Verilen hapis cezası günlüğüne çok cüzi bir miktar karşılığında hesaplanarak para cezasına çevrilmiş. Ülkemizdeki ADALET sistemi beni yine şaşırtmadı. Allah'ın adaletine güveniyorum ve inanıyorum.Er ya da geç ilahi adalet yerini bulacak elbet....🙏

Bunun adına sakin kalmak değil de kabullenmek, hamdetmek diyelim.İstesemde istemesemde bundan sonra böyleyim ve bu şekilde yaşamaya alışmak zorundayım....
Rabbim bu günlerimizi aratmasın inşallah.

Nurtan

İnsanoğlu ; kendine zarar verenleri , değersiz kılanları , anlamayanları ve her ne olursa olsun anlamak istemeyenleri bir yerden sonra yok saymayı , boş vermeyi
öğreniyor.Maalesef bunu da bana en yakınlarım öğretti .

denesos

Çook çok geçmiş olsunn.. Herkesin imtihanı farklı, şimdi okudumda yazınızı. Bakış açınız takdir edilesi.. bende sizin gibi bakıyorum. yaşadığım duruma.

SGB

Çok teşekkür ederim 🙏🥰
İmtihan dünyasındayız ve ayakta durmayı , sabretmeyi , şükretmeyi öğrenmek bilmek zorundayız.
Rabbim bu günlerimizi aratmasın inşallah 🙏

@Nurtan

İnsanoğlu ; kendine zarar verenleri , değersiz kılanları , anlamayanları ve her ne olursa olsun anlamak istemeyenleri bir yerden sonra yok saymayı , boş vermeyi
öğreniyor.
öğretir.
Maalesef bunu da bana en yakınlarım öğretti .
bi atasözü derki; kazanırsan sen dost kazan,düşmanını ananda doğurur.

30 kasım 2019 sabah 09:00 ticari takside yolcu olarak gidiyorken arkadan çarpma sonucu tarlaya uçtuk t12 kırık ve 8 tane platin Allah’a şükür ayağa kalktım yürüyebiliyorım ama 2 senedir neler çektim ve merdiven çıkma çömelme sürekli bel ağrısı gibi sorunlarım var ve yüzde 57 engelli kaldım çarpan arkadaş ne bir ziyaret ne bir arama olmadığı gibi mahkemeye verdim şikayetçi oldum diye birde tehdit

17 yıl önce hiçbişeyim yokken gece uykumda şiddetli baş ağrısı şikayetiyle hastaneye kaldırıldım, beyin kanaması geçiriyormuşum. ameliyat sonrası kırk gün yoğun bakımda kaldıktan sonra çıktığımda sol tarafım etkilenmiş. o günden beri fizik tedavi süreci başladı. şuan yürüyorum. çalışıyorum. çok şükür.. zor günlerdi ama, bu süreçten güçlenerek çıktığım için mutluyum.

SGB

Cook gecmis olsun
3 ay once bende beyin kanamasina bagli sol hemipleji oldum .yasiniz kac ne kadar suredir tedavi goruyorsunuz ve ne kadar iyilesbildi .. yardimci olur musunuz ?

Üst Alt