Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hi-slip kendinden kayganlaştırıcılı sondaya alternatif marka deneyimleri?

OturanBoğa

Yönetici
Konular
673
Reaksiyonlar
298
Arkadaşlar, Hi-slip sondalar için 2700 tl fark isteniyor artık!

Başka markaların kateterlerini kullanan arkadaşlar lütfen deneyimlerinizi yazar mısınız?

Özellikle iterken ve işlem sonunda çekerken kayganlık çok önemli. Üretraya zarar vermediğinden emin olursak hepimiz başka markaya geçmeyi düşünebiliriz.

Ben bı ara kullanmıştım...fakat sonda içerde biraz fazla kaldı mı kayganlığı azalıyor,biraz da sert ...ben memnun kalmadım....

Ben primacath kullanıyorum, biraz sert.. icerde az birşey tut kayganlastiriciligi yokmuş gibi yapışıyor... memnun deilim ama yapacak baska birsey yok, cunku param yok!

Goldcath yeni kullanmaya başladım, kayganlık hi-slip e göre daha az, içindeki sıvı patlatılıp daha az çalkalama yapılıp başlanırsa ya da içeride daha uzun durursa , sonda çekilirken kayganlık baya azalıyor.

Goldcath ve tiboocath kullandım. Goldcath fena değil. Su çözeltide biraz fazla bekletmek gerekiyor ve idrarı sanki daha yavaş boşatıyor. Ayrıca yüzük kısmı kesik değil sonuna kadar itemiyorsunuz. Tiboocath’in jeli daha iyi kullanılabilir. Kağıdından çıkarmadan torba bağlantısı ile sondayı iterek kullanan için sıkıntı. Sonda kağıdının içi dar.
Ama hiç biri hislip veya takkatater gibi değil.

Merhaba arkadaşlar hi silip sonda için 360 adete 3250 tl fark istedi medikal sizler hangi markaya kaç tl fark veriyorsunuz

Tiboocaht bence kullanılabilir kayganlığı iyi 10 dk kadar içerde tuttum sıkıntı olmadı. Hi silipe göre biraz sert ama sorun değil rahat giriyor tek farkı poşetinin sonda olan orta kısmında az bir boşluk var su soketini patlatınca direk sondanın etrafını sarıyor su. Aynı medikalde hem hi slip hem tiboocaht varsa birazını tiboocaht alıp deneyebilirsiniz. 2 Aylık 1000 TL fark çıkıyor.

Üst Alt