Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hipertrofik kardiyomiyopati için hangi oranda rapor verilir?

Wanted_1905

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Hayırlı akşamlar sizlerden bir konuda bilgi almak istiyorum.
29/06/2021 tarihinde hipertrofik kardiyomiyopati teşhisi konuldu ilaç tedavisine başlandı ama bayılma gibi semptomlar olduğu için 22/09/2021 tarihinde ICD pil takıldı ilaç raporu çıktı rythmodan 100 mg (yurt dışından özel geliyo )ve beloc 100 mg ilaç verdiler ve bunları ölene kadar kullanmamı söylediler 18 Ekim'de sağlık kuruluna giricem % kaç oranında engel alabilirim bu konuda yardımcı olursanız sevinirim hayırlı akşamlar.

Tedavi ile kontrol altına alınmış,asemptomatik %50

Tedaviye rağmen semptomatik olan %100
Wanted_1905

Merhabalar bende semptom falan yazmiyo nasıl öğrenebiliriz?

Arkadaşlar hipertrofik kardiyomiyopati tanısı konuldu. Kalp duvarı kalınlaşması. Herhangi bir tedavi yapılmadı çünkü sürekli bayılma , çarpinti ve göğüs ağrısı nedeniyle hastaneye kaldirildim bı turlu ne olduğunu coz mediler takı sağlık kuruluna basvurunca hipertrofi kmp tanisi koydular araştırdım 50 ve 100 puan veriliyormuş şimdi sormak istediğim şu tüm semtonlari yaşıyorum fakat. Tedavi olmadım. Enabizimda b en az 15 tane bayılma 10 tane göğüs agrisi 20 taneye yakın çarpıntı ritm bozukluğu mevcut tedavi olmadığım için 50 mi verirler. Yoksa belirtileri yani semtonlari yaşadığı için 100 mu verirler

Geçmiş olsun. hipertrofik kardiyomiyopatinin türleri var, sizinki hangi türü bilmiyoruz. Umarım tedavisi vardır ve tedavi olursunuz, zira semptomlarınız ciddi. Vakit kaybetmeden tedavi şansınızın olup olmadığını netleştirmenizi öneririm.
Minimum %50 rapor alırsınız. Ancak dediğim gibi öncelikle tedavi seçeneğini netleştirin.
Tekrardan geçmiş olsun.

@Wanted_1905,

Kardeşim aynı hastalık bendede var seneloc kullaniyorum . Düzenli kontrollerini yaptırıyorum. Devamlı bayılmalar oluyor çarpinti ve ritim bozukluğu yaşıyorum doktorum. Pil takılması.lazim.dedi . Hipertrofi kmp . Hastalığım siz heyetten kaç puan aldınız acaba

@Hlt90,

Ventriküler taşikardi cinsi ritim bozukluğu oluyorsa doktorlar pil gerekli diyorlar. Pili taktırın bir an önce, hayat kalitesini fazlaca düşüren bir cihaz değil.
Bende HKMP var, pil de takıldı. % 65 verdiler.

arkadaşlar selam. bugun heyete giriyorum. hatta şuan heyetteyim ogle arasını bekliyorum.
hkmp hastalık evre 2 ve kalp pili icd mevcut rapor oranı %100 mü çıkar? kardiyolog hkmp evre 2 yazdı cunku elimde suan görüş kağıdı. eğer oran 100 çıkarsa emekli olmayı düşünüyorum. daha sonra tekrar ben bu rapor ile kurumsalda iş bulabilir miyim?

@mert87,

hkmp evre 2 %100 çıkması lazım. Emeklilik için zaten %40 yetiyor. %100 gelmese de zaten %50 gelir, yine emekli olursunuz şartları sağladığınızda.
Emekli olup aynı işyerinde devam edebilirsiniz, tabi iş yeriniz kabul ederse. Etmezse de bence bulursunuz yeni iş.
Ama mevcut iş yerinizle görüşüp orada devam etmeniz daha kolay. Eğer performansınızdan memnunlarsa devam etmemeniz için bir sebep görmüyorum.

12 yıl önce hkmp ile evre 1den %50 oran almıştım. son girdiğim temmuz 2024 tarihli sağlık raporum hkmp evre2 olarak güncellendi ve oranım %100 orana çıktı. 2 hafta önce icd pil takılmıştı bana fakat icd pilin koruma amaçlı oldugunu soyledi doktor ve oradan bir oran yazmadı. direkt olarak evre2 den 100 aldım. 2 kez senkop oluşum ve eski raporlara göre değerlendirdiğini söyledi. bilgilerinize.

Ama benimki 1 evre dir

@Hkmp_ICD, hayır beni emekli etmediler rapor yüzde 66 süresiz çalışma gücü yok denildi maluliyet red verdiler şimdiengelli emeklilik için tekrar hangi kanun maddesinden başvurayım

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Nurullah4772,

engelli emekliliğin normal emeklilikten bir farkı yok. engelli raporunuz varsa yaş şartını beklemiyorsunuz, avantajı bu oluyor.
prim ve yıl dolduysa normal emeklilik için başvurabilirsiniz.

Hipertrofikardiyomiyapati hastalığım var evre 1 beloc 50 sabah akşam ilaç kullanıyorum % 50 rapor aldım

Benimki de aynı yüzde 65 aldım vergi indirimi de yüzde 65 tır ama sigorta girişim 2009 olduğu için emekli olamadım 4207 günüm var

Üst Alt