Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İdrar Yolları Enfeksiyonu için önerisi olan var mı?

hatice

Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar enfeksiyon için önerisi olan var mı?
7 yıldan sonra tanıştım bununla, şimdi nerdeyse her ay tekrarlıyor... doktora gidicem, ama yine antibiyotik vericekler...

enfeksiyona maydonoz tavsiyesi

uzun yıllar üriner enfeksiyonla boğuştum hatta alerji yaptığı için antibiyotik bile alamadığım zamanlar oldu. bitkisel tedaviyle çözdüm. valla miktarını falan tam hatırlamıyorum. bir demet maydonozu sapıyla kaynatıp günde bir litreden az olmamak üzere içtim. tadı çok yavandır içine kabuğuyla biraz limon falanda doğrayıp az şeker atabilirsin. bir ay sonra tahlillerim steril çıktı. ve mutlaka günlük sıvı tüketimiz iki litrenin altına düşmemeli.
ikinci bir önerim bizler çok oturan kişileriz dolaysıyla genital bölgelerde terleme ve havasızlığa bağlı mikrop oluşumu fazla oluyor. buna bi de idrar kaçaklarını ekleyin...tuvalette bi kapalı kap içinde zefiranlı suyu sürekli bulundurup onunla bu bölgeleri yıkayın. yalnız zefiran oranına dikkat edin yoksa deriyi kavuruyor. prospektüsüne bakın. AYAKLARINIZI ÜŞÜTMEMEYE ÇALIŞIN. bu önlemlerle başımın en büyük belası olan enfeksiyonu yendim. geçmiş olsun.

evet bende geçen kış yaşamıştım.antibiyotik kullandım ama temizliğin ve sıcak tutmanında önemi büyük.

Maydonoz sapının idrar söktürücü etkisi vardır. İdrar, idrar yollarının içinde düz değil burgaç yaparak akar; bu şekilde "mekanik temizleme" etkisi olur. Ancak bunun yerine bol su içme de aynı etkiyi yapar. Çünkü ana fikir idrar miktarını arttırmaktır.
Zefiran artık pek önerilmiyor, nedeni de dirençli mikropların ortaya çıkması ve zefiran içinde üremeleri ve böylece antiseptik yerine tam tersi septik etki ortaya çıkması. Ancak başka çare yoksa kullanmak ve her seferinde taze hazırlamak gerek, böylelikle içinde mikrop üreme riskini azaltmış olursunuz.

Üriner enfeksiyonun her ay tekrarlaması iki neden akla getiriyor. Birincisi, kaynak hala duruyor ve iyileşmene rağmen tekrar tekrar aynı kaynaktan bulaşıyor. İkincisi ise yeterli süre ilaç kullanmıyorsun ve mikrop önce baskılanıp bir miktar sinsi şekilde kaldıktan sonra yeniden aktive oluyor. Üçüncü bir neden ise idrar yollarında yapısal bir bozukluk olması ama bu çok daha düşük bir ihtimal.

Doktorundan kültür yaptırmasını iste, böylelikle hangi mikrop olduğu ortaya çıkar; uygun ilacı sana normal süresinden daha uzun verecektir.(Sık tekrarladığını söylersen). Daha sonra geçip geçmediğini normal idrar tahlili ile değil, idrar kültürü ile takip ettir. Mikrop baskılanmış ama ortadan kalkmamışsa, idrar tahlili temiz çıkabilir ama bu durum sıklıkla kültürde farkedilir. Bazı idrar yolu iltihaplarında önce yüksek, sonra düşük doz olmak üzere daha da uzun süreler antibiyotik kullanmak gerekebiliyor. Buna doktorun karar verir. Böyle yaparsa beraberinde mantar ilacı da verebilir, çünkü uzun süreli antibiyotik tedavisi mantara neden olabilir. Bu şekilde de verim alınmassa yapısal bozukluk riski için idrar yolları ultrasonu veya filmi çektirmek isteyecektir.

Arkadaşların dediği gibi temizlik çok önemli, ama özellikle kadınların genital bölge temizliği için sabun kullanmamaları önerilir. Zira genital bölgenin normal ortamı asittir ve böylelikle mikropların çoğu ölür veya bloke olur. Sabun bu ortamı alkaliye doğru kaydırır ve mikroplara daha fazla yaşam şansı verir. Genital bölgenin temizliğinin yalnızca dışarıdan ve bu iş için üretilmiş "intim" ürünlerle yapılması önerilir. Ayrıca genital bölgeye dışarıdan mikrop taşımamaya da dikkat etmek gerekir. Bunun için el temizliği, sık iç çamaşırı değiştirmek, pamuklu (havalanma şansı için) iç çamaşırı kullanmak, ayrıca bölgenin direncini düşürmemek için çok fazla soğuğa maruz kalmamak da önemli.

Geçmiş olsun.

slm

HANİ BİR LAF VARDIR YA BENDE ARKADAŞLARA KATILIYORUM DERLER İŞTE BENDE AYNEN ÖYLE DİYECEĞİM
BU KADAR SENEDİR DAHA YENİ KARŞILAŞMANDA SEVİNDİRİCİ ASLINDA BEN HİÇ KURTULAMIYORUM ÇÜNKÜ ARTIK EZBERLEDİM VERECEKLERİ ANTİBİYOTİKLERİN ADINI
MAYDANOZ KONUSUNA GELİNCE KESİNLİKLE KATILIYORUM ÇOK DOĞRU ŞİMDİ DİYECEKSİNİZ Kİ BU KADAR ÇOK BİLİYORDA NİYE BAŞEDEMİYORSUN ENFEKSİYONLA
CEVAP AYNI EGZERSİZ YAPMAMIN NE KADAR GEREKTİĞİNİ BİLİP DE YAPMAMAM GİBİ ARKADAŞLAR BU BİLDİKLERİMİDE UYGULAMIYORUM Kİ
EVET YARIN HEM EGZERSİZLERİME HEMDE BOL SU İÇMEYE BAŞLIYORUM HATTA SU İÇMEYE BAŞLADIM BİLE
HEP DİYORUM YA BU SİTE ÇOK FAYDALI

bol bol su iç, bu senin daha sık tuvalete gitmeni sağlayacak ve böylelikle idrar yolların temizlenecektir.

TABIYKI DOKTORA GIT.ENFEKSIYONA NEDEN OLAN BAKTERI TURU ICIN OZELLIKLE ANTIBIYOTIK YAZDIRILMASI GEREKIR.YANI KULTUR ALINMASI ONEMLI..BOYLELIKLE O BAKTERI TURU TEST EDILIP ONA GORE HANGI ANTIBIYOTIK KAC MG KULLANILACAGI SAPTANIR.

Evren biz omirilik felçlileri artık bu antibiyotikleri ezberledik. Bülent uzun uğraşlar sonucu bunu halletmiş, çoğu omirilik felçlisi bunun kaçınılmaz olduğunu düşünüyor. Sorun şuki bende sürekli aynı bakteri ürüyor ve kısa aralıklarla kendini yeniliyor. Uzun zamandır bunu konuşuyoruz farklı bir başlıkta. Sanırım inatçı bir bakteriyle karşı karşıyayım. Son denemeleri yapıp bir sonuç alamassam doktor yolunu tutucam.
Verdiğiniz bilgiler için hepinize teşekkürler.

Denemeler olarak bahsettiğim şeyler ilaçlar değil, yanlış anlaşılma olmasın.
Sevgiler.

Sevgili Hatice,
Ihlamur çayının idrarı sökücü özelliğyle iltihabı azaltmada yardımcı
olduğunu okumuştum.Ama tabii doktora iltihap durumunu danışın bence.Yani iltihabı önemseyin.Böbrekleriniz zarar görmesin.

Selamlar.

Fulya

Üst Alt