Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İki ay önce motorumla giderken araç çarptı. Haklarım nelerdir?

turgay37

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
mrb bana 2 ay once motorla seyır halındeyken arkadan araba carpdı motor hakımıyetını kaybettım sol acık tıbıa fıbula kırıgı olusdu tıbıa kemıgıne kılıtlı ıntaramoduller cıvı takıldı 2 vıda atıldı.
kac oranda rapor cıkar.

bırde kazadan sonra psıkolojık tedavı gormeye basladım psıkolojık tedavı tazmınatıma konu olur mu

yasım 39 sıgortalı degılım kendı ısımı yapıyordum ama vergıye tabı degıldım aylık gelırım 5 bın cıvarıydı.

nekadar tazmınat alabılırm sızce

turgay37 çıkacak maluliyet oranı kaza nedeniyle oluşan kırığın durumuna ve sizin vücudunuzda sebep olduğu kısıtlılığa göre değişebilecektir

Son düzenleme:
karsı taraf yuzde 75 ben yuzde 25 kusurlu %5 adlı tıpdan oran yasım 39 bekarım askeri ucretten ıssız oldugum ıcın hesaplancancak heralde kaza tarıhı 23 02 2018 budurumda nekadar bı tazmınat cıkar asagı yukarı hesaplıyabılecek arkadaslar varmı tsk ederım

turgay37 Hesap yapabilirim fakat siz henüz bir ay önceki kaza için adli tıptan maluliyet oranı alamazsınız. O konuda bir yanlışınız olabilir

adlı tıba kagıtlarımı gonderdık en az yuzde 5 alırsın dendı bır aracı vasıtasıyla. rıca etsem hesaplarmısınız.bılır kısı raporumu dun duzenlemıs yarı yarıya kusur vermıs en azından bılgı sahıbı olmak ıstıyorum

hesap yapabılecek bır arkadaş yokmu assa yukarı bılgı sahıbı olmak ıstıyorum sadece

tsk bırde kazadan sonra gormeye başladıgım psikolojık tedavi tazmınata konu olurmu kaza sonrası yasadıgım korku dolayısıyla tedavı goruyorum tekrar tsk

bugun 2 nı kontrole gıttım doktorum ılaclarımı cogalt eklemeler yapdı kaza sonrası tssb yazdı yorumlarınızı beklıyorum tazmınat konusunda

bende bugun psıkıyatrıye gıttım 1 ay once gecırdıgım kaza dolayısıyla travma sonrası stres bozuklugu yazdı bır suru ılac yazdı zaten ayagım kırık acık tabıa fıbula kırıgı cıvı takıldı.sızce travmadan kac oranında ozur alırım tazmınat hakkı dogarmı psıkıyatrıden

psikiatriden de sakatlık oranı verilebilir tabi ancak sizin olayda sadece bacak kırığı nedeniyle psikiatriden yüksek oranlı bir rapor alınması pek de mümkün görünmüyor. acınızı küçümsemek gibi yorumlayın bu yazdığımı mutlaka acı çektiniz, psikolojiniz bozuldu ama bu durumun kalıcı olabileceğini pek sanmıyorum. ve kalıcı sakatlık olmadan da tazminat alamazsınız.
aracıların gazına gelmeyin, daha tedaviniz bitmeden rapor vs koşturmaya başlamışsınız, bu kadar acele ederseniz ilerde siz zararlı çıkarsınız.

Kaza sonucu kırık ve travma sonrası stres bozukluğu oluştu. Tazminat alabilir miyim?

mrb ben seyır halındeyken arkadan araba carpması sonucu tıbıa kırıgı acık fıbula kırıgı cıvı takıldı 2 vıda atıldı.2 ay olacak kaza olalı ben psıkıyatrıden kaza sorası tssb tedavısı gormeye basladım travma sonrası stres bozuklugu tazmınat haakı dogarmı bırde yuzde kac oran alırım tsk

tsk.soyledıklerınızı dıkkate alacagım.pekı tıbia kırıgına dız kapagımın altından ayak bılegıme kadar cıvı taktılar 2 de vıda attılar.bunun ıcın hıc oran cıkmazmı sonucda omur boyu tasıcam vıcudumda.sonucda bacagım normal bı ınsandan daha cok zorlanacak.hıcmı oran cıkmaz

Kırık nedeniyle mutlaka bir oran çıkacaktır, ben psikiatriden çık az çıkar veya hiç çıkmaz dedim. Bu arada kastamonulu musunuz turgay37

oncelıkle ılgınıze ve alakanıza tsk ederım.ben rizeliyim.

kaza dolayısıyla cok korku yasadım gozumun onunden gıtmıyo gecelerı aglayarak uyanıyorum gunde 2 kere prozak gunde 3 kere dideral aksamları 1 kere redepra 30 kullanıyorum halen daha kurtulamadın kaza anını gozumun onune getırmekden psıkıyatrı nedır bılmezdım ama kazadan sonra hayatım degısdı ıcıme kapandım sonum nolcak bılmıyorum hayırlısı

bugün doktora gitsem, çok stresliyim, gece uyuyamıyorum, çok borcum var, asabiyim bu aralar vs desem, aynı ilaçları doktor bana da yazar.
doktor bana ilaç verdi, demek ki psikolojim bozuk demeyin, bu moddan kurtulmaya çalışın bir an önce.

dediğim gibi, psikiatrist de size rapor verebilir, kırıktan doğan sakatlık oranınızı %3-5 artırabilir, ama artırmaya da bilir, orasını benim bilmem mümkün değil, doktor bilir.

ben genel olarak, daha önce baktığım dosyalara dayanarak konuşuyorum. kazadan sonra çalışamayacak hale gelmiş, cinsel gücünü kaybetmiş, konuşma sorunları yaşamış vs. yüksek sakatlık oranı olan kişilere psikiatristler rapor veriyor, sizin gibi hastalara genelde vermiyorlar.

siz, sakatlık oranınız %10u geçmeyecekmiş plan yapın, fazla para alamayacağınızı düşünün, sigortadan para gelecek diye borca girmeyin, aracılara vs bol kepçe para dağıtmayın.

Tazminata esas olan kaza öncesi gelirimi nasıl belgeleyebilirim?

arkadaşlar ben kazagecırelı 2 ay oldu yaklasık benım kendıme aıt atolyem var aylık gelırım 5000 ın ustunde fakat ben vergıye tabı degılım herhangıbı bı sıgortam yok kendı atolyemde hızmet verıyorum.sımdı benım merak ettıgım konu ben tazmınat davasında gelırımı nasıl ıspatlarım bu ısın bı bılırkısısı varmıdır yoksa dırek asgarı ucrettenmı hesaplanır.ben atolyemı 15 senedır aynı dukkanda ısletıyorum.tsk sımdıden cvplayan arkadaslara

arkadaslar tibia ve femur kırıgına kalıcı oran verılıomu

Kaza sonrası %3 işgücü kaybı oranı ile ne kadar tazminat alınır?

Yas 39 Asgari ücretli engel orani yüzde 3 nekadar tazminat alırım yardımcı olursanız sevinirim

Kusur 25

Geçmiş olsun arkadaşım. Sürekli iş görememezlik geliri için en az % 10 işgücü kaybı gerekli. % 3 ile birşey alamazsın. Sadece istirahat raporu müddetince geçici iş göremezlik alırsın. Rapor bitince para da biter. İyi günler

Trafik kazasi sonucu kaval kemigim kırılmıştı trafik sigortası veri çekti tazminati

Kaza zaptında kusur oranı neyse ve doğru olmadığına inanıyorsan dava açabilirsin

geçmiş olsun.Kazada yolcu muydunuz?yoksa şöför mü?Yolcu iseniz şöför alkollü veya ehliyetsiz miydi?olay tarihi nedir ? biraz detay verirseniz sağlıklı cevap alabilirsiniz

Ben 2.20 promil alkollü ve ehliyetsiz motor kullanırken bana arkadan araba çarptı bilir kişi yüzde 25 bana yüzde 75 arkadan çarpan araca kusur verdi alkolün kazaya sebebi yoktur yazdı tibia fibilua kirigi oluştu dün yuzde3 kalıcı rapor aldım

Yaş 39 rapor yuzde3 asgari ücretli kaza kusuru yüzde 25 kaza tarihi 7 ay önce sizce birşeyler alabilirmiyim

Alıyorsanız eğer nekadar bisey cikar 3 asagi 5 yukari

2017 tarihinde arkadaşa Trafik kazası sonucu %5 devamlı özür oranı ile 45 bin tl çıkmıştı en azda olsa fikir edinmiş oldunuz

Tibia fibula kirigi ameliyati oldum.heyete ortopedi uzmani diz ekleminde minimal kısıtlılık yazdi sizce kaç oran verirler.bilgisi olan arkadaslara rica ederim

@HOŞCAKAL

Arkadaşınız kaç yaşındaydı aylık maaşı nekadar di

artritik dejenerasyon varsa yüzde 8 puan verilir Tibia fibula kiriga veya daha fazla . arkadaş asgari ücret 30 yaş

Rapor

Mrb yuzde 10 ortopedi yuzde 10 psikiyatri baltazar formulu ile yuzdekac oran yapar

Arkadaslar kaza tarihi 2018 rapor tarihi 2021 yuzde 33 kazada kusurum yok asgari ucretli yas 41 tazminat nekadar cikar sizce hesaplayabilecek birileri varmi

Trafik kaza

Arkadaslar sigorta tahkimde son durum e imzalı rapor sisteme yuklendi dior fakat birsey gorunmuyor nedir

Üst Alt