Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İl sağlık Müdürlüğü rapor itirazı ve İl Sağlık personelini Şikayet

Nagihan07

Üye
Konular
13
Reaksiyonlar
0
[FONT=arial]SGK ' ye yetim maaşı için başvuruyorum, raporunu kabul edemeyiz yeniden rapor çıkarmalısın diye hastaneye sevk ediyorlar, Hastane ise yeniden rapor alamazsın zaten eski raporun var diyor..

BİMER e şikayet ediyorum İl sağlık müdürlüğüne git deniyor... gidiyorum tınlayan yok... artık burama geldi... yapılan muamele içler acısı.. Aşağıdaki yazımı İl sağlık müdür ve yardımcılarına - Yandaş olmayan basın kuruluşlarına gönderdim.... Birinden biri geri dönüş yaparsa sonucu yazarım..

Kendi Emeklilik başvurum ise rekor sürede tam 14 ayda halen sonuçlanmadı.... Yüksek sağlık kurulundan evrak dün çıkmış.. Sağlam bir Avukat bulmak şart oldu

[FONT=arial]
[/FONT]
[FONT=arial]Vefat eden babamdan dolayı yetim maaşı alabilmek için ....../2014 tarihinde Antalya SGK'na başvuruda bulundum.[/FONT]
[FONT=arial]
[/FONT]
[FONT=arial]% 62 Oranında ve Sürekli ibareli Engelli Raporlarım mevcut olmasına rağmen SGK tarafından benim yeniden üst yazı ile hastaneye sevk edilerek erek Engelli Raporu almam gerektiği söylendi.[/FONT]
[FONT=arial]
[/FONT]
[FONT=arial]Aynı tarihte Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildim. Hastaneye başvurduğum sırada ; sistemde kayıtlı Engelli Raporlarım olduğundan yeniden rapor düzenlenemeyeceği mevzuatın uygun olmadığı söylendi. istersem Durum Bildirir Rapor verebileceklerini belirttiler.[/FONT]
[FONT=arial]
[/FONT]
[FONT=arial]sonuç alamayınca Bimer' e başvuru yaptım Bimer Kamu Hastaneleri Sekreterliği'ne göndererek yeni yazı ile Hastaneye sevk edildim, Ancak Hastanede Diğer hastalıklarım değerlendirilmeden ve Sağlık kurulunda heyete girmediğim halde rapor düzenlenmiştir. [/FONT]
[FONT=arial]
[/FONT]
[FONT=arial]SGK nin istediği Tüm hastalıklarımın değerlendirildiği Özür durumumu gösterir rapordur. [/FONT]
[FONT=arial]
[/FONT]
[FONT=arial]...... tarihinde İlgili mevzuat gereği Ankara İl Sağlık Müdürlüğü' Rapor itiraz birimine başvuruda bulunmak istedim Ancak;[/FONT]
[FONT=arial]
[/FONT]
[FONT=arial]soyadını : ..... olarak hatırladığım görevli " Başkalarının hatalarını ben düzeltemem, başka işlerim var faks bekliyorum işi gücü bırakalım seninle mi uğraşalım " şeklinde bana yardımcı olmuştur.[/FONT]
[FONT=arial]
[/FONT]
[FONT=arial]diğer bayan görevliler ise: emekliliğime 6 ay kalmış 20 yılım doluyor, tarçınlı kek yaptım, şeklinde sohbet etmekten başka bir şey maalesef yapmıyorladı. [/FONT]
[FONT=arial]
[/FONT]
[FONT=arial]İlgili birimde görevli Şef'in hastaneye telefon açarak beni yeniden hastaneye yönlendirmesi ile Sözlü başvurumun dikkate alınmadığını fark ederek Genel Evrak birimine Dilekçe ile başvurdum tarih sayı / ..[/FONT]
[FONT=arial]
[/FONT]
[FONT=arial]Dilekçe örneği Müdürlüğünüzde mevcuttur. Dilekçem kayda geçirilerek İlgili birime yeniden yönlendirildim, görevlilerin " burada her hangi bir işlem yapılmasına gerek yok basit bir iki satır dilekçe ile 1. Bölge kamu hastaneleri birliği Sekreterliği'ne gönderin" denilerek dilekçe örneğim ile Kamu Hastaneleri birliğine gönderilmiş bulunuyorum.[/FONT]
[FONT=arial]
[/FONT]
[FONT=arial]İlgili mevzuat gereği : Tüm hastalıklarımın yeniden değerlendirilmesini istediğim rapor düzenlenmesi için bir hastaneye sevk edilmemi istemem yasa gereği hakkımdır. [/FONT]
[FONT=arial]
[/FONT]
[FONT=arial]Bu hakkımı kullanmama mani olan, binbir naz ile Engelli bir bireyin başvurusunu işleme koymamak için çaba gösteren, mesai saatinde sadece kişisel işleri ile uğraşan, saat 16:00 dan itibaren toparlanarak birbirine "İyi akşamlar" dileyen il sağlık müdürlüğü personelini canı gönülden kutluyorum.[/FONT]
[FONT=arial]
[/FONT]
[FONT=arial]Konuyu araştırmanızı Arz Ederim[/FONT]
[FONT=arial]
[/FONT]
[FONT=arial]Saygılarımla[/FONT]
[FONT=arial]
[/FONT]
[FONT=arial]İsim - tel ...[/FONT]
[FONT=arial]
[/FONT]
[FONT=arial]İlgi: [/FONT]
[FONT=arial]BİMER
[/FONT]
[FONT=arial]Sağlık Bakanlığı[/FONT]
[FONT=arial]Sözcü Gazetesi[/FONT]
[FONT=arial]Aydınlık Gazetesi[/FONT]

Rapor İtirazı için Gittiğim sağlık müdürlüğü rapor İtiraz biriminde 5 masa var 5 tane çalışması gereken kişi yani...

iki bayan personel emekliliklerine ne kaar süre kalmış onu konuşuyorken, bir yandan tarçınlı kek yapıp getirmişler onu paylaşma derdindeler, kaldı geriye 3 masa

masanın birinde erkek personel : " amma da müşteri geldi işimize bakamıyoruz kalabalıkta" diyerek Altılı Ganyan ile ilgili gazetede işaretleme yapıyor... kaldı 2 masa :

masanın birinde genç bir erkek personel devasa boyutlardaki cep telefonuna bakarak birşeyler bulmaya çalışıyor - kulaklıktan müzik sesi gelmiyor , üzülüyor, söylenip duruyor..

kaldı geriye 1 masa : tek çalışan kişi... telefon ile konuşuyor ( yav.. bu özürlüler var ya sizin hastaneden rapor veriyonuz para alıyonuz muu ? ) gelen cevabı bende merak etmekteyim :) umarım almıyorlardır. telefon görüşmesi biten Memur a gidiorum evrakalrımı uzatıyorum.. Ankara İlinde Rapor itirazı için gidebileceğim tek Kurum o bina.. Tek birim ise o oda.. ve o odada çalışan tek adam o... başka şansım yok... Gülümseme.. sevimlilik.. efendilik,, tüm şirinliklerimi takınarak soruyorum " ne önerirsiniz? ne yapmamı uygun görüyorsunuz ? " Cevap: bunca işin gücün arasında bir de seninle mi uğraşalım... hastane yanlış yapmışsa ben düzeltmek zorunda değilim ki...

yarın ki Gazete manşetlerini düşünüyorum: Engelli vatandaş katliam yaptı cesetlerin kıçından tarçınlı kek, ganyan kuponu ve kordonlu telefon çıktı...

başka işi yokmuş da bana mı yardımcı olacakmış.. keyfimden geldim... evde sıkıldım il sağlığa gideyim değişiklik olur dedim.. manyağım ya

tedarikli geldiğimden aşağı indim bir dilekçe yazdım, evraktan geçirdim.. aynı memurun önüne geldim... Tarçınlı kek bitmiş.. Emekliliği yaklaşan bayan memur facebook ta çiftliği büyütmüş.. emekli olanca ekrana girer çiftlikte yaşar..

Dilekçemi inceleyen şef: " yazın iki satır yaz kamu hastaneleri birliği ne sevk edin onlar düşünsün" dedi..

EMSS sınavında iyi puan alırsam Ankara İl Sağlık yazacağım... gıcıklık olsun.. bu arada mesai 17:00 da bitiyor.. Saat 16:00 dan sonra terk edilmiş şehir gibi koca kamu kurumları.... Kimi kme şikayet ediyorsun diye boşa dememişler.

aynen öyle kimi kime şikayet edeceksin ki bu millete...sorun çözücü şu an konuşuyor paralel devlet şöyle paralel devlet böyle diye...kimsenin umrunda değiliz beyler...

Başvuruma ve şikayetime şu ana kadar bir cevap gelmedi.. dikkate alan yok.. :)

Ne zaman dikkate alındınız ki sürekli zorlayıcı sürekli engellileri uğraştırıcı davranışlar bundan 2 yıl önce sürekli ibareli raporum kayboldu hastaneye gittim suretinin aslının aynısıdır yaptırmak için ordan oraya ordan oraya gönderiyolar en son başhekime çıktım başhekim uğraşmamak için neden kaybettin diye beni suçlamaya çalıştı onun üzerine arşive bakalım dediler yarım saat sonra bana verilen bilgi :):) koskoca hastanenin arşivini su basmış ve evrak yok:) şok oldum resmen o hastane de onca insanın hastene evrakları ve raporlar gitmiş demekki bende hastane vbaşhekjimine kızdım ben kendi raporuma sahip çıkamadım ama siz koskoca hastanenin evraklarına ahip çıkamadınız diye:) bu kadar insanın evraklarına su baskınında:) güya beni yeni rapor almaya zorluyolar kendileri uğraşmamak adına :) sistemde de yok olmuş benim rapor :)neyse girdim kurula eski raporumdan daha yüksek oranla raporumu alıp çıktım:) demek istediğim gönülleri olursa yardımcı olurlar olmazsa böyle saçma sapan bahaneler le geciştiriyolar

Önemli bir Gazete konu ile ilgili Ropörtaj yapmak istedi, yarın Gazetenin Ankara temsilciliği ne gideceğim. Gündeme getirilmesini istediğiniz konu var ise konuşalım

Aylar ve aylar sonra SGK den cevap geldi

Hastane nin düzenlediği rapor da ayrıntı yokmuş Yeniden rapor almak üzere Hastaneye sevk edilmişim.. şu ana kadar aldığım Raporlar 8 oldu sanırım yetmiyor :)

Üst Alt