Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İlaç raporu ne kadar süre geçerli?

Pickle

Üye
Konular
15
Reaksiyonlar
9
Doktor ilaç raporu çıkardı. İlaçlarım temmuzda bitiyor. Bitince aile hekimine yazdırabilir miyim? Toplam 4 kutu ilaç yazıldı. İlaç raporunun süresi ne kadar?

İlaç raporları genelde 1 yıl olur.

Kullandığın ilaca bağlı..aile hekiminin de yazamadığı ilaclar var.

Ne ilacı kullanıyorsun? @Pickle,

@Pickle e devlete yazar ilaç raporlarının süresi. Aile hekimine sorabilirsin . İlacı yazıp yazamayacagını. Safra kesesi için doktor bana ilaç vermişti. 1 yıllık süresi vardı raporun . 1 kutu kullanıp ameliyat oldum

Raporlu ilaçların bazılarını aile hekimi yazabiliyor. Lakin ilaçlara fiyat farkı çıkıyor. O yüzden uzmanına yazdırmak ekonomik açıdan daha iyi

@Pickle,
E devlete ilaç raporu sorgulama yaz raporun geliyor orda bitiş tarihi yazar raporun. Yakınını aile hekimine yolla sorsun yazar büyük ihtimalle.

Bugün acile gittim. Raporlu ilacımı yazdırdım. Ancak devlet ödemedi. Bayramdan sonra gidip yazdıracağım. Psikiyatriye.

Raporlu ilaçta olsa psikiyatri olmadıkça yazsada ödeme yapmıyor.

1600 tl verdik ilacı aldık. Sonradan iade edince tekrar paramızı alacağız.

Bayram öncesi acil olduğu için gidip vuruldum.

Ne ilacı kullanıyorsun?
Psikiyatri ilacı kullanıyorum.

Cevaplar için teşekkürler. Pahalı olmasın diye aile hekimine değil de psikiyatriste yazdıracağım.

Sorma nedenim şuydu, ilaçlarımın bittiği dönem psikiyatriste gitmek zor olacak. O yüzden sormuştum.

İyi günler herkese.

ben eczaneden çalısan birisiyim ilaca baglı kiminle 3ay-6ay-1 yıl oluyo yinede aile hekimliği olsa bazı ilaçlar yazamıyor uzman isteniyor ilacı isminin yazarsan yorumu yaparız

Anladım renkli reçete olduğunu için psikiyatri uzmanı istiyor o yüzden kontrol altına tutuyor geçmiş olsun

Üst Alt