Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İlk raporumu paylaşıyorum, emeklilik vs için dikkat etmem gerek bir durum var mı?

Hkmp_ICD

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
7
Merhaba,
ilk raporumu aldım, ekte paylaşıyorum.
EYT li olamadım ama 8 bin günden fazla primim var, emekliliğe başvuracağım. Bu rapora göre emeklilik vs için dikkat etmem gereken birşey varsa yazar mısınız.
Mesela geçerlilik süresi 5 yıl olmuş, emekliliğe engel olmaz herhalde.
"Çalıştırılamayacağı İşlerin Niteliği" bölümü boş geçilmiş, her işi yapabilirim bir kısıtım yok diye anlıyorum. Zira çalışmaya devam edeceğim.
"Açıklama" bölümüne de "Tüm Sosyal Haklar" denmiş, ne anlama geliyor?

Rapor için tıklayın

Malulen emeklilikte değil ama vergi indirimi ile engelli erken emeklilikte normal çalışmaya devam edebilirsiniz diye biliyorum. Bu ikisi arasında fark var. Raporunuza göre 5 yıl sonra tekrar hastaneye çağırırlar.

vergi indirim belgesi almanız gerek öncesinde , sonra sgk ya başvurduğunuz gün emeklisiniz

Erken emeklilikte de devlet kontrol muayenesine çağırıyor 5 yıl sonra….

Değişen bir şey olmuyor bende kalp krizi nedeniyle 1 adet stent var bu ömür boyu bende kalacak ilk rapor 43 ikinci rapor 47 verildi tabi yine kontrol şartı var kontrol muayenesine giderken bir önceki engelli raporunu götürün zaten ona bakıp aynısını yazıyolar artı bir hastalığınız varsa onuda ekliyorlar hepsi bu

4000 küsür primim var. Az önce engelli raporum e devlet ekranıma düştü. %57 devlet memuruyum ama 2022 sayılı kanundan yararlanabilir diyor. Ben eşim ve 3 çocuğum var. Eşimde devlet memuru. Yine de bu 2022 yararlanabiliyor muyum ?

@Shiftman,

Geliriniz cok yüksek 2 nizde memurmuşsunuz eger2022 aylıgından bahsediyorsanız bu muhtaclara verilir gelir düzeyine bakıp test ediyorlar

Üst Alt